Jakou pilu koupit na chalupu a na praci kolem domu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 140.103 (?) 
5.8.2013 16:31

Bohužel Hq se s výrobou šidítek přestěhovala do číny a s výrobou Hq 55 do Brazílie, novodobá Hq 55 už není co bejvávala, když k tomu připočítám nemožnost štelování oleje, farm motor a starodávné antivibrační provedení, vychází tato pila naprosto nekonkurenceschopně a její nákup nelze doporučit i sama Hq si je toho vědomá a proto výrobu přestěhovala k zaostalým do třetího světa. To taková 543XP bude jiná káva, profi malej ďáblík a navíc oproti 550XP bude tichoučká. V německu a okolních zemích už se prodává, tak u nás bych to viděl do půl roku. Nicméně její cena jelikož jde o XP profi model nebude malá a bude se pohybovat v pásmu 545, takže je na zvážení, jestli nevzít sice o trochu těžší, ale výkonější 545 a nebo čekat na japonce ve švédském kabátě.

Po zkušenostech s různými hobby a farm pilkama bych osobně profi stroji dal vždy přednost i za cenu vysších počátečních nákladů, ale na druhou stranu na to vaše řezání vám nějakej rok udělá službu i nějaká lacinější Hq, jen ji musíte šetřit a počítat s menší životností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 124.31 (?), 5.8.2013 19:24

Podle mě, jestli máte v cajku za 2 tisíce k mání tu malou HQ, kašlete na to a vemte ji. Provozuschopnou ji za to samé prodáte, kdyby nestačila. Vedle 365 mám doma 236 za pár peněz z obi nebo odkud a na šmrdlání kolem baráku si ji beru jedině, je lehoučká, v pohodě stačí. A kdyby přišlo na lámání chleba, u nás nerostou stromy, které by s ní nešly jednou za čas položit a zpracovat. Mám ji 5 let a v pohodě, zatáhnu a řežu, už má druhou lištu a řetězku, myslím svíčku, jinak nic nebylo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mitchell - (10) - 165.168 (?), 5.8.2013 20:58

Tak nakonec jsem tu 136 vzal a ted bych potrebova poradit nejakou silnejsi kamosku "pilu" 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 124.31 (?), 6.8.2013 14:29

No, teď k tomu tu 55 a je tolaugh. Já mám třeba Husku 365, se kterou jsem chodil dělat, má něco v těle, ale stejně celej rok jen leží, většinu práce udělá ta malá. Celkem vzato, velkou beru už dnes jen když dovezu palivo na vlečce a rovnou na fůře to krájím na špalky 60 cm, jako salám od vrchu až k podlaze, ani neskládám 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika