Jakou motorovou pilu do 10 tis.?



host - 120.31 (?)
27.8.2010 7:42

Pane ani nevíte jakou jste mi udělal po ránu radost s tím že je dolmar světová jednička, sám totiž vlastním od této značky jednu el. pilu a jednu motorovou a podle mě super pilky. Ale tazatel měl zájem o stihl nebo hq a tam je podle mě lepší stihl, tak bych mu rozhodně nedoporučoval pilu z lídlu. Protože je potřeba aby se člověk na práci taky trochu těšil a ne jít do lesa s odporem a doufat že snad něco přefiknu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 197.66 (?), 26.8.2010 15:44

Pokud máte k dispozici kolem 10.000.kč a jste ochoten je investovat, tak neváhejte a kupte stihl nebo Hq podle dostupnosti servisu. Neplatí se zde jen za značku, ale hlavně za kvalitu a životnost. Pochybuju, že vám pila z lídlu či jiného obchoďáku vydrží 20let.  Je pravda, že tu pilu moc nevyužijete, ale není nic horšího, než vzít po pár týdnech stroj (pilu) do ruky a zjistit, že nejede nebo se trápit s něčím co funguje všeljak a na heslo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 26.8.2010 15:46

Nechápu také p.z Lidlu, proč ten výrobek nevrátí do lídlu, dostane peníze(pokud nemají jiný), nebo dostane jiný. Pokud s ním budete žezat, pilovat rotavátorovat atd...  a porouchá se, nevidím problém. Lídl neposílá do smluvní opravny!           Míra 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
1b - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 178.146 (?), 26.8.2010 18:06

 To, že se platí za značku, není zcela pravda, to by hq, stihl, dolmar a další nebyly nejpoužívanější pily.

 Velkou část ceny tvoří náklady na vývoj, což je nejdůležitější část a proto jsou značkové věci dražší, ovšem značková pila 2x dražší než čína je 10x lepší, takže poměr cena/výkon/kvalita má 5x lepší.

 Doporučil bych značkovou pilu, např. dolmar ps-460 (mám 2 dolmary a ok).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 26.8.2010 18:34

Ano, náklady na vývoj jsou promítnuty do ceny pily, ale ty peníze navíc jsou zákazníkovi k ničemu. To je jinými slovy to, že se platí za značku (která investuje do vývoje)
  Cena se dá porovnat - 2x dražší, ale podle čeho posoudíte, že je 10x lepší?
   Je smutné, že ve světě dominující čínská  ekonomika postavila svou konjunkturu na pololegálním kopírování cizích nápadů.
   Stejně tak je smutné, že čeští dovozci k nám vozí to nejméně kvalitní zboží - asi jde nejvíc na odbyt.
    Na druhé straně je otázka, kdo z nás amatérů by měl dnes vlastní pilu, kdyby ji značkové firmy dodávaly za 2 -3 průměrné  platy jako kdysi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 131.249 (?), 26.8.2010 18:28
Prečo by som mal vracať výrobok s ktorým som za dva roky nemal najmenší problém.Najviac sa mi páčia príspevky v ktorých pilčíci kritizujú niečo čo nevideli ani z rýchlika.Tiež sa mi páčil prvý príspevok záujemcu o Stihl-hobby ktorý ako hlavné kritérium pri kúpe píly uvádza vzdialenosť, resp.blízkosť autorizovaného servisu. Tým končím Jaro
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 131.249 (?), 26.8.2010 22:04
Vážený pane, koniny plácate VY! Za zvelebovanie Vám Stihl nepošle ani korunu. Keby ste si pozreli stránky spoločnosti McCulloch (vyrába píly cca 50rokov)ktorá patrí do skupiny Husqvarna AB, zistili by ste že Vami zatracovaná a démonizovaná pila z lidlu je ich úspešný produkt s názvom CALIFORNIA 46 ktorá sa predáva po celom svete.Teda žiadna čína. To je ale zrejme nad Vaše sily... Keď chcete niekoho urážať, najprv si overte fakty! P.S.,svetová jednotka v motorových pílach je Dolmar a nie Stihl, ale vy ste zrejme ešte o inej píle nepočuli...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.31 (?), 27.8.2010 7:42

Pane ani nevíte jakou jste mi udělal po ránu radost s tím že je dolmar světová jednička, sám totiž vlastním od této značky jednu el. pilu a jednu motorovou a podle mě super pilky. Ale tazatel měl zájem o stihl nebo hq a tam je podle mě lepší stihl, tak bych mu rozhodně nedoporučoval pilu z lídlu. Protože je potřeba aby se člověk na práci taky trochu těšil a ne jít do lesa s odporem a doufat že snad něco přefiknu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 27.8.2010 7:59

Můžete přiblížit, podle jakých kritérií se určuje, kdo je v pilách světová jednička, dvojka... a podle čeho se to posuzuje?
   Je to přece stejná volovina, jako se hádat, jestli je světovou jedničkou v autech Ford, VW, Toyota či BMW

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 27.8.2010 8:18

Podle mě se to asi posuzuje podle počtu prodaných pil. (ale pro mě je stejně jednička dolmar)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 27.8.2010 8:37

Takže jedničkou mezi auty je asi Fabia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika