Jakou levnou benzínovou pilu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Karel K. - (15) - 173.125 (?) 
8.9.2011 22:49

Kupte si co chcete. Třeba i boty, hadry a podobné šmejdy od Vietnamců, ale i Taka, Kiku a jim podobným. V Čínně umí vyrobit dobré věci, ale ty nejsou levné! Konkrétně Hecht je navržen v Číně a blbě okopírované staré zastaralé pily za účelem co nejlevnější ceny. To je celé.  Ať Vám slouží a nemusíte za pár let kupovat novou jen kvůli nějaké hlouposti, protože to nikdo neopraví. Nic není nezničitelné a nesmrtelné. Jen něco se dá i po letech opravit a něco se musí vyhodit. Tu ušetřenou tisícovku si dobře užijte. Čínské skůtry také dobře vypadají a zatím jezdí. Jak dlouho je otázka. To nemluvím o jízdních kvalitách. S pilami a jinými levnými výrobky to nebude jiné. A s tou elektronikou jste vedle jak ta jedle. Levná elektronika je každá špatná! Hodně štěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 132.123 (?), 8.9.2011 22:58

Žijete v minulosti, kdy se vše 10x opravovalo bez ohledu na náklady, protože prostě nebylo zbytí. Doba se změnila, žijeme v postindustriální společnosti. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co se s tim dá dělat. Zkuste dnes prodat 20 let staré auto - i kdyby bylo jak z výroby, nikdo ho nebude chtít ani zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karel K. - (15) - 173.125 (?), 8.9.2011 23:12

A právě takovou pilu chce. 20 let starou, jako novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sirius1983 - (10) - 148.1 (?), 9.9.2011 9:13

to Karel: já jsem se stran té číny vyjadřoval jen k místu výroby, nikoliv ohledně ceny. Pokud je se výrobek prodává levně, tak na něho výrobce vynaložil jen nízké náklady a pak tomu odpovídá i kvalita. V tomto s vámi zcela souhlasím, jen jsem chtěl říct, že to, že je něco vyrobeno v číně, nic neznamená. Cena je samozřejmě jiná věc. Nicméně nechme už toho. Prosím pomozte mi se rozhodnout mezi 946T a 950. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.175 (?), 9.9.2011 10:27
Když už, tak 950 má vyšší výkon, při stejné hmotnosti. Ale ty výkony bych doporučoval brát s větší rezervou. Natankovanou, připravenou tuto pilu k řezání s hmotností kolem 7 kg a vším, co patří k této cenové hladině, no, je to Vaše rozhodnutí. Mě ta čína nevadí, mnohý jiný výrobek a značkový to má na obalu. Toto je ale kopie kvalitní značky, vypadá to na Shindaiwu s cílem co nejnižší ceny. Také není možné kupovat jen zboží, které teoreticky pomůže nám, nebo EU. To je o nabídce trhu a volbě každého.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.36 (?), 9.9.2011 11:10
no nevím, řeči ohledně hmotnosti jsou asi mimo mísu. Hecht 946, obsah 45 a hmotnost 5,4kg. Dolmar PS460, obsah 46 a hmotnost 5,5. nesrovnávám teď výkony co z těch motorů výrobce vymáčkne. ale je vidět, že vzhledem k obsahu motoru je hmotnost Hechtu úměrná ke značkovým pilám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.179 (?), 9.9.2011 12:32
Mimo mísu je vložit do tématu pilu o ceně kolem 10t, když to tazatel už několikrát uvedl, že má limit. Hmotnost kvalitní a nekvalitní součastky může být stejná, ale to už bych zacházel do srovnání pil značkových a noname, dle konstrukcí a pod a to není dotazováno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.36 (?), 9.9.2011 13:08
já jsem taky nepsal, aby si tazatel tu Dolmarku koupil. Jen jsem reagal na Vaši poznámku o hmotonsti pily 7kg. Chtěl bych jenom, aby tohle fórum bylo trošku objektivní, protože Vy když budete mít v ruce Hechta 7kg, tak je to těžkej krám, ale jak se Vám dostane pod ruku Dolmarka se stejným obsahem a stejnou váhou, tak to bude lehoučká pila nejlepší na světě :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.36 (?), 9.9.2011 13:17
ještě jsem zapomněl napsat, že Vás pane J.S. nechci nikterak urážet. je dobře, že na fórech jsou takoví odborníci jako Vy. vlákna týkající se výběru stroje jsou vždy velice ožehavé, kdy každý hájí to co má doma, nebo bohužel haní to, o čem slyšel jen z doslechu. za každou radu s výběrem se akorát rozpoutá rozepře. nejraději proto čtu vlákna, kde se řeší opravy a hledání závad, tam Vás málokdo trumfne a aspoň to má nějakou úroveň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.26 (?), 9.9.2011 13:30
Tak to už musíte vědět, že opravdu nelze i tím výkonem srovnávat Hechta a Dolmar, nebo Stihl farm o podobné hmotnosti. Jen hmotnost pilu nedělá, já jsem uvedl, že takovou pilu - kopii koupit a ještě tak těžkou, to je na zvážení. Něco jiného je pila na technické úrovni, i když hmotnostně srovnatelná. Stačí vyzkoušet. Když je rychlejší řez, je menší únava a tak pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika