Jaká je husqvarna 372 xp



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 210.251 (?) 
6.2.2009 10:22

Povedená je, ale klikovku vylehčili až moc ;-) Stačí jiný styl řezání, drobná vada v materálu a už se jí vysokocyklová únava nelíbí ;-) Těch klikovek není až tak málo, ale těžko říct jestli to je smůla na kus (vadná série), nebo to vychází už z konstrukce (odlehčená příliš, ale odchází to jen někomu a až po záruce, tak proč to měnit, že? :-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 4.243 (?), 6.2.2009 10:33

Jak může být povedená, když jí praskají kliky. MS 260 se vytýká kolísání otaček. Proti HQ prkotina odstranitelná za pár kč. Ať mě někdo přesvědčí, že HQ s označením XP není na úkor živitnosti. Čím dál více se mi jeví XP= vyhnaná na maximum nízká životnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.2.2009 20:27

Chlapci, chlapci, jen se tu nepoperte! Něco se povede tomu, něco tomu výrobci, HQ 372 XP, je opravdu nepovedená, pár kusů mi tu také běhá bez potíží, ale většina je tragedie, téměř ztráta pístního kroužku do roka provozu - 2x, prasklá klika do roka provozu -  3x, rozpadlá spojka - 2x, atd. Problém kliky je v její konstrukci pro HQ 365 a proto neunese právě ten výkon! Vždyť ta samá je na 371 a drží.  Ale na MS 361 a zejména 441 také vždy nesvítí jen slunce!  A co si myslet o dřevaři, který ví o co u HQ 372 jde a srazí omezováky jak čuně, řetěz natahuje, že ho slyším v lese dřív než motor!?  Neděláme si to někdy sami? 232.132 napsal, že měsíční výkon má cca 500 m3, to je dost a zároveň málo, za kolik dnů a v jaké hmotě? Mnohdy si neuvědomujeme, že nejen sebe, ale i stroj ničíme "záměrně", vím dobře, že to převážně jinak nejde, ale koupit silnější mašinu se mnohým nechce a tak, jak již bylo výše napsáno, doslova "derou" lehčí stroj co to dá! Málo kdo z nás dřevařů, neví o bolestech jednotlivých modelů, tak proč mi přijde na protiúčet HQ 372 XP, rok stará s totálně volnou klikou v karterech, navíc na obou stranách! Motor XP je dost agresivní sám o sobě, tak proč někdo chce za každou cenu urvat denní výkon 30 m3 na 3 nádrže, to nepochopím!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.12 (?), 6.2.2009 21:04

Nevím,  nejsem v pilách až tak zběhlý... ale u pil s označením Xp bych neřekl, že jde zrovna o vyhnaný výkon. Stačí se podívat jaký poměr váha výkon mají Stihlky... kolikrát mají stejný i větší výkon než husqvarna a běhají bez problémů a nikdy nemájí označení XP. Já mám kamaráda dřevorubce a ten byl schopen měsíčně nařezat 800-1200M3 dřeva ve smrcích a hmotě 1m3 a HQ 372 držela do doby než jí půjčil a dotyčný nenaředil benzín a zadřel jí.  Husqvarnu měl 1.5 roku a nekupoval jí jako novou.Poslední příspevěk Radka mi nutí k zamyšlení, jestli problémy s klikou a uložením nejsou přeci jen v nás... omezováky, nedošponovaný řetěz, nekvalitní olej do benzínu, způsob řezání... opravdu je 372 tak špatná??Pamatuji si že se už vyrábí hodně let, není to žádná novinka na trhu... kdyby opravdu odcházely motory... proč už by QH neuděla změnu nebo nezrušila výrobu, aby si nekazila jméno...???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.2.2009 22:07

Ona se zase tak dlouho nevyrábí, předchůdce, tedy 371, nebyla tak vyhnaná do otáček a agrasivní! Nejedná se o nedošponovaný, ale naopak přešponovaný řetěz. Samozřejmě, že část závad se připisuje na stranu s označením obsluha, ale nelze tam připsat závadu pístního kroužku, ani prasklou kliku! Tyto údernické výkony patří spíše do doby 1950 - 65, ale samozřejmě kvalita oleje, benzínu, údržba a hlavně způsob řezání, mají podstatný vliv. Jenže použitá klika z HQ 365, nikdy nemůže unést požadovaný výkon! S Janim, jsme to tu již napsali, prostě maximální výkon neumožníme a spíše přežije. Klika je prostě hodně slabé místo. Namontoval jsem místo origo kliky, repliku, podobnému "Stachanovci" a jede třetí rok!  Problémy s uložením jsou prací obsluhy jednoznačně, ať už při práci, nebo neodborných opravách! Ano, setkávám se často s "taky" servisy, které neumí namontovat ložiska a kliku do karterů, často tuto chybu dělají i dřevaři, při domácích opravách! STIHL nemá tak agresivní křivku kroutícího momentu a i řada 034-360, trpěla na uvolňování ocelových uložení v karterech. Ale vše je to o tom, že jsou to jen stroje. Fiat hnije, to víme všichni a najdou se majitelé, kteří to budou vyvracet na svém autě. Asi nejobjektivnější pohled je skutečně ze servisů! A že ji HQ nestáhla? Vždyť se sypou po záruce a filozofie velí prodávat, ne opravovat!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.12 (?), 6.2.2009 23:11

Z toho jak píšeš budeš asi servisák... tak jaká pila je tedy osvědčena ať už je to Stihl nebo Husqvarna???S jakou pilou máš dobré zkušenosti??Samozřejmě mě zajímá pila na urovni profíků... do těžby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.2.2009 9:36

To je právě ten háček a původ těchto "soubojů"! Každému vyhovuje něco jiného, každý "cítí" tu svou jinak. Každá také má svou práci. Pro osvětlení ostatním, ne profíkům, dřevař nedělá jen těžbu velkých stromů, ale i probírky v hmotách jako palivová samovýroba, často i prořezávku mladých stromků a výřez buřeně. Z toho by měl (při opravdu reálných cenách za práci), vycházet jeho strojový park.  Do slabšího dřeva, prořezávek, výseků, slabší, lehčí pilu. Tady bohatě postačí obsah 45 - 55 cm3, do mýtní těžby a předmýtních probírek obsah od 59 cm3 výše.  Z pohledu dřevaře je osvědčená a dobrá taková pila, která v servisu stráví minimálně času. Spolkne minimálně nákladů. Z pohledu servisáka je tomu naopak.  Napíšu sem opravdu vlastní pohled, nechci aby někdo zase začal ječet, že to tak není, je to můj pohled a nemusí souhlasit s jiným, z obou břehů řeky!   HQ : 365, 575,371,359 Dolmar : PS 4600, 5000,6400,7900 SOLO : 651,656,665,675 STIHL : 026,036,361,044,441

Možná někdo poukáže na modely, ke kterým jsem měl jinde výhrady, ale tak to je, pracovně jsou super, povede-li se kus, není výhrad, povede-li se majitel, jsou nepřekonatelné. Každý jsme jiný, každému sedí jiný tvar, křivka výkonu, provedení spojky atd. Podívám-li se na hodnocení evropských institucí, žádná z uvedených na tom není vyloženě špatně, každý výrobce se snaží dát do profi řady to nejlepší co zná! I příspěvky do této diskuze to jasně potvrzují, nejde ale dupat vzteky proti jinému názoru z vlastnictví jednoho kusu modelu i když po delší dobu. Tak mohu jen napsat - toto je má zkušenost a já jsem spokojen! Myslím, že mám tu výhodu, že stojím jaksi rozkročmo na obou březích té řeky. U HQ bych uvedl i tu 372, ale těch problémů celkově převažuje moc. U STIHLu mi zase vadí ty problémy objevivší se u modifikací po přesunu nuly, tedy MS 260,360,440. Prostě ta konstrukce byla špičková a nevhodná k nějakým pozdějším experimentům.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.12 (?), 7.2.2009 10:12

Ještě chych se tě chtěl zeptat co HQ 357xp... po 372 jsem uvažoval o koupi této HQ. Myslím, že se jedná o universální pilu jak do probírek tak i těžby... ale samozřejmě nemůže být vyhovující pro všechno... tak je to sevším co je universální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.2.2009 16:48

No víš, právě ta 357 mi sedí víc do probírek, HQ sice tvrdí že je vhodná do obého, ale servis vidí něco opačného. Tak ztrhanou pilu po necelém roce těžby jsem ještě neviděl, MÚ s hmotou 1+ SM, BO, DB a BK, všechno volné, karburátor doslova utahaný, spojka po smrti. Opravdu bych ji takhle netrápil! A to majitel není žádný úderník, normální výkony, slušná údržba. Skutečně si myslím, že ty točky těm motorům nesedí. A hnát výkon přez otáčky je hloupost.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 7.2.2009 18:43

Ještě k těm otáčkám. Podle návodu a technických dat i zkušebny jsou otáčky při max. výkonu u H 371XP 9600 u 372XP se to liší 9500-9600, u H 365 9300. Max povolené otáčky jsou H 371XP a 372XP 13500 a H 365 12500. Tak potom pokud nastavujete na nižší otáčky, aby 372XP déle vydržely, tak tam je něco ošizené, neboť jiný rozdíl tam není. Ukazuje to na poddimenzovanou konstrukci, která byla převzata z modelu 365 a postupně použita na 371, 362 a 372XP. Tím sice bylo dosaženo nižší hmotnosti, ale při velkém zatížení se to projeví. Hodně záleží na souhře okolností, které k tomu přispějí(stav řezné soupravy, stav pohonné směsi, zatížení - přetěžování a pod.) Pokud vím, tak u 365 se mění přidřené písty a u 372 klikovky, pokud se to vyplatí.

365
365
371
371
372 (hmotnost 6,4kg)
372 (hmotnost 6,4kg)
Technická data 362-371
Technická data 362-371
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika