Husqvarna 240e nový model



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 98.47 (?) 
31.3.2009 19:35

Jonsered 2138 je jako Partner a jiné pilky této třídy.Svoje si ufiknou ale jsou určitě lepší kousky za srovnatelné peníze.HQ 440,MS211 atd

Karlos 22

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 9.12.2008 23:03

Asi jako čínská auta (ale to neznamená že mám něco proti čínským výrobkům).Dnes se tam vyrábí lecos

Spíše bych vám doporučil Stihl Dolmar nebo Husqvarna ale bude te muset trošičku připlatit

Mrkněte se třeba na Husqvarnu 55 je to sice výběhový model ale i tak vám za 11000 kč udělá dobrou službu a taky docela dost při správném zacházení vydrží (to ale ostatně i spousta jiných značkových pil)

ale jistě seženete i podobný eqivalent u domaru nebo stihlu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.254 (?), 10.12.2008 13:44

240 má nový motor Xtorq, nižší spotřeba(30%), emise(60%),...není to vrtule, která klame, ale je to systém, umožňující efektivnější spálení paliva... podstatnou výhodou tohotu motoru nové gen. je i plošší výkonová křivka-tedy motor má sílu i v malých otáčkách, další výhody, oproti 137 -
user friendly(pumpička na palivo, jednodušší startování, rychloupínáky krytu..)

 55, je dost těžká a zastaralá, avšak oblíbená, doporučoval bych nástupce 455 Rancher:-)

S pozdtavem Tomas:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sasinka - (8) - 4.108 (?), 10.12.2008 16:49

Děkuji za všechny rady... Po všech úvahách a radách jsem zkončil tak že si koupím stihl 180 na těch 10m3 ročně mi stačí a na husqvarnu počkám až jak se to vyvine třeba za tři roky.Nevím chtěl jsem na té pile ušetřit ale radši koupím kvalitu za pěknou cenu, sice trochu vyšší ale kvalitu!!! Nechtěl bych dopadnout tak že po půl roce půjdu koupit novou pilu. Znám moc dobře takové případy i z mého okolí.Možná že si hodně lidí o mě myslí že jsem blbec že si na to nekoupím něco silnějšího ale já na těch cc 10m3 budu mít celé jaro takže nebudu na ni tlačit a sem si jistý že přeřízne kmen 40 jako nic-samozřejmě né jako nic ale taky ho dá, já takový budu mít max jeden ročně.Stačí mít ostrý řetěz a netlačit na ní.Jinak díky moc za rady!!

Tímto jsem nijak neútočil na Husqvarnu nebo Dolmar!!

A ještě proč sem se tak rozhodl-v létě jsem byl u známého , měl pilu stihl 170,stou pilou sem za dva dny pořezal min 3m3 dřeva o průměru max 25 cm a ta pila jela jako fík při každé druhé nádrži nebo když se mi zdála tupá jsem ji přebrousil a super pila jela jako fík nezasekávala se byl sem na ní mírnej netalčil sem a úplně v pohodě.A věřím že když budu se 180 zacházet s citem tak pořeže vše co já potřebuji.

Jen k té Husqvarně 55,Hus 340 nemyslíte že je pro mě na to moje řezání zbytečně drahá a těžká???

Haloó já budu řezat max 10m3 ročně a né 50m3 a ani nebudu kácet sekvoje, nevím ale radši budu tahat 4 kila než 5(jen přirovnání)a o cenně ani nemluvím za tu cenu podle mě to nejlepší co se dá sehnatt.

Tímto jsem nijak neútočil na Husqvarnu nebo Dolmar!!Myslím si že to sou také moc kvalitní a super pily a já prostě mám stihl za barákem-tudíž skvělý servis a hlavně příjemný personál který poradí a klidně poradí i konkurenci a to se jen tak nevidí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.12.2008 17:01

Pokud vycházíte z nějakého letáku, tak v tom porovnání jsou to pro Vás asi kecy. Ale při troše znalostí zjistíte, že srovnání je uváděno proti běžným motorům, nebo dřívějším modelům HQ, to podle spotřeby a tím množství emisí souhlasí. Navíc když srovnáváte s modelem 137, tak tam je motorový základ, o nějaké lepší technice se nedá mluvit. Dalším mímusem je porovnání výkonů ve stejných kubaturách s konkurencí. Samozřejmě jsem to srovnání značně zjednodušil, ale výsledek je stejný. V motoru je vytvořen vzduchový polštář tzv. předvyplachováním čerstvým vzduchem a cílem je snížit ztráty při výměně směsi proti opět - klasickém motoru. Ale konkurence nepoužívá klasické motory a zejména v nižších třídách je to technika srovnatelná s profi kategorií. Mám nyní na mysli zejména motory Dolmar, které jsou v celém výrobním programu na stejně vysoké kvalitativní úrovni. Díky tomuto se musela konečně vylepšit technika motorů i u slabších modelů HQ, kde to bylo proti profi sektoru to základní, co se dělá. Např. H 340 má při max. kroutícím momentu specifickou spotřebu 637gr/kWh!! Pokud je to porovnání s takovým motorem, tak snížením o uváděných(což nemusí být přesné) 30% se dostaneme cca pod hodnoty 500gr/kWh, což je např. u Dolmar PS 400, nebo PS 33 naprosto běžná hodnota od roku cca 1995 - PS 400 - 480 gr/kWh, cca 1998 PS 33/340  - 460gr/kWh - to jsou všechny pily hobby, kdežto H340 je farm dle výrobce. Tak by se dalo pokračovat. Já to vidím tak, že dosažení nižší hodnoty emisí při zachování stejné osvědčené konstrukce je jistota proti nové složitější technice, jak z pohledu výroby, tak servisu, i horších technických parametrů. Celkově je jediný přínos snížení spotřeby/emisí. To je ale dosahováno u jiného technické řešení dříve a na osvědčeném základu. Ještě detail, který Vám unikl - doporučujete H 455, že je lehká, proti zastaralé těžké H55. Tak 455 má 5,8kg(test DLG 5,9kg) a H55 5,2 kg. Celkově máte ty míry a hodnoty nějak upravené k obrazu svému.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sasinka - (8) - 4.108 (?), 10.12.2008 17:14

Pro pana J.S můžu se jen zeptat co si myslíte o mé volbě pily a o mém názoru na tu pilu???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.206 (?), 11.12.2008 7:47

Podívejte se na pilu MS 181 a 211 STIHL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.108 (?), 12.12.2008 1:18

jo díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.159 (?), 12.12.2008 6:55

   Pán J.S.  myslíte vážne to vysvetlenie princípu predvýplachu čistým vzduchom.  To o tom ventilátore je silne zjednodušené a aje hlúpe.

Jani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 12.12.2008 7:17

Čekal jsem to, ale chtěl jsem to úplně jednoduše vysvětlit. Můžete tedy vyvrátit to, že motorem prochází více vzduchu a vzduchový polštář je tam z důvodu nižších ztrát vyplachováním?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika