Husqvarna 136 přidřená



host - 190.207 (?)
23.12.2015 0:12

No neříkal jsem to hned na začátku s těma (ložisko)guferama? Říkal! A pan opravář nevěřil. Toto se má měnit pokaždý, když se rozebere motor. No jen si to dejte pěkně znova. Opětovně zadřených pil jsem už taky viděl dost a to se majitel chlubil jak nechal přelapovat válec a i nový píst nasadil, leč stará gufera mu netěsnila a pilka opět zadřená byla. :-)

Jak říkám, kupovat zadřenou pilu je téměř sebevražda. Nikdy už nepojede jako nezadřená (za mlada) a navíc stojí to dost času a peněz na dílech, co se prostě vyměnit musí. Navíc nikdy není jistota, že ikdyž se všechno vymění, že se následně nezadře znovu. Jan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 190.207 (?), 23.12.2015 0:12

No neříkal jsem to hned na začátku s těma (ložisko)guferama? Říkal! A pan opravář nevěřil. Toto se má měnit pokaždý, když se rozebere motor. No jen si to dejte pěkně znova. Opětovně zadřených pil jsem už taky viděl dost a to se majitel chlubil jak nechal přelapovat válec a i nový píst nasadil, leč stará gufera mu netěsnila a pilka opět zadřená byla. :-)

Jak říkám, kupovat zadřenou pilu je téměř sebevražda. Nikdy už nepojede jako nezadřená (za mlada) a navíc stojí to dost času a peněz na dílech, co se prostě vyměnit musí. Navíc nikdy není jistota, že ikdyž se všechno vymění, že se následně nezadře znovu. Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.109 (?), 24.12.2015 15:35

Pro Radase, myslím, že tam bude i o šnekovém kolečku,  zdaví texi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 38.198 (?), 25.12.2015 15:25
texi: snekove kolecko slouzi k pohonu mazani ratezu a na samotny chod nema vlil, ale dekuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.231 (?), 25.12.2015 20:24

Zdravím, šnekové kolo je pouze nasunuté na klikové hřídeli stejně jako ložiska to znamená cca -0,01 mm. Na demontáž je určen speciální přípravek ale lze jej "sklepnout", k nasunutí zpět postačí ohřát na 100st. Nikdy neklepejte na klikovku tak aby byl zatěžován nárazy ojniční čep. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.109 (?), 26.12.2015 11:47

...to se tedy omlouvám za špatný typ, já se domníval, že dávám odkaz na rozborku pily a ne na impulsní hadičku...  texi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 39.186 (?), 26.12.2015 12:38
Tak nakonec jsem obednal sadu-valec s pistem, gufera,loziska a snekove kolecko.Ve finale se mi to stale vyplati a poberu i mnoho skusenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 29.12.2015 19:19

Dnes dorazila sada válec s pístem, sada gufer a ložisek+šnekové kolečko.Pomalu jsem začal s montáží až když jsem nasazoval šnekové kolečko jsem narazil na to, že kolečko lze nasadit lehce a protáčí se.Budu muset tedy počkat na nové škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.109 (?), 29.12.2015 20:06

...no já při výměně šneku u H142 nakonec použil tmel LOCTITE k utěsnění, a po roce stále drží.Takže si myslím, že nové bude mít asi též vůli. Zdraví texi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 29.12.2015 20:09

Zdravím, nové kolo nepomůže, bude úplně stejné jako toto. Pomůže Loctite 638 a předem dobře odmastit. Pokud jste koupil vše originální díly, tak by se vyplatila nová pila. Stejné je to s ložisky, skoro vždy jsou na hřídeli "volná" (u těchto pil). Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 31.12.2015 9:40

Včera jsem poskládal pilu s novými díly.První poznatky: původně když jsem držel šňůru startéru a pilu pustil směrem dolů, tak se pomalu posouvala-teď s novými komponenty drží a trvá v celku dlouho než se posune o jednu otočku kliky.Startovat budu zítra.Nový benzín míseny s olejem 40:1 (2,5%)
Snad vydrží mé řezání 2x do roka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika