Elektrickou řetězovou pilu Narex nebo Bosh?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 164.14 (?) 
1.9.2006 23:13, zobrazeno: 81267x
Jakou elektrickou řetězovou pilu mi doporučíte? Narex EPD 30 D-C nebo Bosh AKE 30? Obě pily jsou s 30 cm lištou. Budu řezat pouze občas palivové drěvo nebo maximálně na nějaké tesařské práce. Odhaduji do 20 hodin ročně. Z hlediska zpracování bych šel raději do Narexu, a např. i řetěz má z větší tloušťky (1,3mm oproti 1,1 u Boshe). U Boshe nevím jak to řeší u tohoto nejlevnějšího modelu s životností např. ložisek nebo motoru. Co se týče funkcí, Bosh má navíc údajně doběhovou brzdu a zřejmě i sílu. I když má slábší motor (1600 oproti 1800W) dohání to nížší rychlostí řetězu (9m/s oproti 11). Děkuji za každý názor.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 244.114 (?), 2.9.2006 2:41
Dle mého názoru názoru vítězí Narex. Bosch zelené řady je hobby nářadí žijící z bývalé slávy.Narex má lepší chlazení motoru a vydrží podstatně víc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.71 (?), 2.9.2006 19:44
Pro větší rychlost řetězu je potřeba větší výkon motoru a větší rychlost řetězu = větší řezný výkon, takže ten Narex má větší řezný výkon a je v podstatě profi. Já řežu el. pilou i průměry 45cm dub, buk, ale mám větší výkon 1800W - 13m/s. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.125 (?), 2.9.2006 21:51
Já mám výkon pily 1600 W a přeřezal jsem v pohoděišpalky o průměru až 70cm,  jednalo se o javor, ořech a agát, v pohodě jsem provedl i podélné řezy špalků, lištu mám 35cm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.71 (?), 2.9.2006 22:29
Takové průměry nemám k dispozici často  a když ano tak je rozštípu v lese. Na podélný řez jsem si udělal takový přípravek, kmen se položí a ve vedení se posunuje pila, zvládne to délky 3,5m a průměry jsou spíš problém hmotnostní, protože v takové délce to není snadná manipulace,tak 30cm na trámek, hranolek, fošnu stačí. Pomůže to hlavně v ořezu na alespoň dvě hrany a dál už se dá zpracovat na kotoučové pile. Není to na velké množství, ale takový materiál se vždy hodí. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 247.208 (?), 13.9.2006 21:39

Přátelé,mám  pilu BOSCH AKE 35- 17, 4 roky  .Ročně pořežu 20 kubíků paliva.S pilou jsem  spokojen.Nyní mám ale možnost sehnat palivové dříví v průměrech 25-30 cm.Na tyto průměry je však tato pila sla bá. Uvažuji o silnější el.pile. Nejraději bych koupil el.pilu HUSQVARNA 321, 2000 W.Jaký je Váš názor? Mýslím, že je to dobrá volba.         VLASTA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.253 (?), 14.9.2006 6:26
Zkuste se ještě podívat na  prof. el. pily Dolmar , 2000W, 13,3m/s, Makita el. motory,kovová skříň, ložiska kval. zapouzdření, hnané kolo stojí např. jen 100,- v případě nutnosti opravy. Dělení je 3/8, což ještě zvyšuje řezný výkon, podélný motor, zvenčí vym. uhlíky, nízká hlučnost. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.125 (?), 14.9.2006 22:24
Jak jsem se zde už zmiňoval, mám pilu o výkonu 1600W zn. Castor a průměry 30cm a víc je pro ní hračka. Když jsem nasadil pilu ozubeným dorazem na špalek(asi průměru 35cm), tak jediným pohybem pily v řezu jsem skoro přeříz naráz špalek. Záleží, jaký máte řetěz, rozteč, kvalita řetězu ( pozor na čínský padělky) a samozřejmě je důležitá ostrost řetězu a správně zbroušené omezovací patky. S tupým řetězem nebo s málo zabroušenými omezovacími patkami ( optimumální výškový rozdíl mezi horní hranou patky a ostřím zubu je 0,65mm) Vám bude i nejsilnější pila nanic a nepřeříznete s ní nic, možná tak kromě nahnilého dřeva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.3 (?), 14.9.2006 15:56
Neznám pilu Bosh, ale u Narexu mě překvapilo plastové!!!  ozubení mezi pastorkem elektromotoru a řetězkou. Mi odešlo  po 4 letech a pořezání asi 80 kubíků palivového dřeva. Dá se vyměnit i doma a v Narexu i s dobírkou stojí 500 Kč. Jinak jsem s touto pilou spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.88 (?), 17.9.2006 14:55

Mám už dlouhé roky 2 ks Narex EPR 30 S - 1020W.

Dva kusy proto, že téměř pravidelně odchází stator motoru. Ani mechanik neví proč. Jestli je přetěžován a taky říkal, že časem může dojít ke korozi vinutí a probití elektriky. Oprava stojí tak cca 1200 Kč a neudělají ji hned a tak mám pily 2, protože si dřevo ukládám venku v hranách a zkracuji až dle potřeby v dřevárce.

Se zmíněnou pilou jsem už ale pořezal neskutečné množství dřeva. To relativní ticho a bez smradu z výfuku je velkou předností proti mnohem silnější HQ257, kterou beru jenom do lesa.

K Narexu mám cca 100 m kablu a tak se s ním na zahradě dostanu kamkoli. Než jsem koupil HQ, shazoval jsem s ním i docela vzrostlé jabloně a hrušky cca 45 cm průměr. Jenom to motání kablu mne dost štvalo.

No ale jak se mi zase spálí motor na Narexce, už ji asi opravovat nedám a koupím si nějakou novou elektrickou pilu. Ještě nevím jakou, ale měla by už mít automat mazání řetězu, tepelnou pojistku, ale výkon do těch 1020 W by mi stačil.

Žídek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika