Dolmar WS-2135A - dotazy začátečníka



host - 120.31 (?)
13.11.2011 7:24

Když se podívám v kterém místě je ta dírka vyvrtaná tak bych řekl že opravdu čistě teoreticky tamtudy ten olej může vytékat, ovšem prakticky ani omylem. To by se s tou pilou muselo řezat vzhůru nohama a to dokáže málokdo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 215.98 (?), 7.11.2011 12:13, zobrazeno: 14911x

Koupil jsem pilu Dolman 2135A na občasné práce kolem domu, a mám pár začátečnických dotazů, na které jsem při práci přišel a nenašel v návodu:

- Kolem víčka zjišťuji, že je pořád nějak mastno. Původně jsem myslel, že jsem rozlil při plnění, ale pravděpodobně z pily teče při jiné než svislé poloze díky odvzdušňovací  (?) dírce, obřezával jsem strom, pilou jsem dost máchal v různých úhlech. Je to normální? V návodu není psáno tak ani tak, nicméně řetěz se na obrázcích dává vždy, když je pila položena spodkem na zem, což je nepohodlné - lepší by bylo dávat ji na levý bok a řetěz nasazovat shora.

- Má mít víčko oleje nějakou gumičku - těsnění?

- Používáte při dolévání oleje nějaké sítko? Hrozí nějaké nebezpečí, že při plnění propadne dovnitř trochu pilin?

- Pila umožňuje i regulaci rychlosti, kterou moc nevyužívám - roztočím řetěz na maximum, uřežu a zastavím. Nemá se točit pomalu, na maximum uřezat, pak zese zpomalit?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.237 (?), 7.11.2011 18:36

Nádrž na olej těsní ve všech polohách (i vzhůru nohama), pokud při náklonu teče olej tak je to špatně. Ve víčku je těsnění - zkontrolujte jestli tam je a v jakém stavu (natržené, nalepené piliny) Hrdlo nádrže - dosedací plocha pro těsnění musí být rovná. Pokud to není víčko, tak to může být vadný odvzdušňovací ventil. Oboje to jsou závady na reklamaci. Pak ještě vypadlá hadička vedení oleje, ale to by teklo pořád a ne jen při náklonu.

Při dolévání oleje jen víčko očistím kartáčkem na zuby nebo hadrem. Sem tam pilina nevadí, ale je lepší když tam nic nenapadá.

Regulace rychlosti??? Moje ES2135A má jen zapnuto/ vypnuto. V každém případě se řeže max. rychlostí.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.98 (?), 11.11.2011 7:19

Tak jsem včera v garáži pilu kontroloval a nahoře v nádržce na olej,  v místě závitu víčka je vyvrtaná malá dírka (odvzdušňovací). Takže v určité poloze, čistě teoreticky,  olej skutečně může vycházet v malém množství ven.

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.237 (?), 11.11.2011 8:29

Dírka ve víčku vypadá na kutila - můžete to nafotit? Ta pila je nová?

Řetez se líp nasazuje s pilou břichem dolu.. Mám z vás pocit, že nejste technický typ - při práci s pilou s tím počítejte a dávejte extra pozor. Před každým zaříznutím přemýšlejte co to může udělat, ať na vás pilka nevyskočí ze dřeva.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.98 (?), 11.11.2011 10:53

Pila je nová, kupovana cca 14 dni zpět. Dírka je u závitu na nádržce, nikoliv na víčku. Zkusím nafotit a přidat.

Jinak zatím jsem se za technický typ považoval, no, čemu se po svých příspěvcích divím. Ale při řezání pozor dám,  to nemůže uškodit.

Příště musím psát přímo od pily - takhle jeden den otestuji, druhý den se poptám a pak vzpomínám, jak přesně to bylo. Navíc pila je opravdu něco zcela nového v mé sbírce nářadí, takže ty základní dotazy mohou vyznít hloupě.

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.139 (?), 12.11.2011 17:24

Na fotce jde vidět dírku, která bude částečně zakryta víčkem.

To ji tam fakt ostatní nemáte?

Dírka pod víčkem
Dírka pod víčkem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 12.11.2011 20:57

Ale mají, stejně jako já si ji nevšimli, nedalo mi to a šel jsem se podívat, byla sice zalepená pilinami, ale našel jsem ji.Někudy tam ten vzduch musí, když jsem utěsnil nádržku na Narexu z obdobného důvodu, nádržku podtlak zdeformoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.17 (?), 12.11.2011 22:04
Je na to snadná pomoc. Ocelový drátek 0,6mm zahnout jeden konec víc jak pravý úhel, aby se nevyhákl a délka drátku do 2/3 nalévacího otvoru. Drátek se v místě ohybu schová do zúžení hrdla nádržky a nevadí zátce, olej už nemůže tak malým otvorem prolínat a drátek je vibracemi v pohybu, tak se otvor čistí a na vyrovnání podtlaku to plně vyhovuje. Vyzkoušeno několika roky používání el. pily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 13.11.2011 7:24

Když se podívám v kterém místě je ta dírka vyvrtaná tak bych řekl že opravdu čistě teoreticky tamtudy ten olej může vytékat, ovšem prakticky ani omylem. To by se s tou pilou muselo řezat vzhůru nohama a to dokáže málokdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.197 (?), 13.11.2011 7:46

Každá z těchto pil má odvzdušnění olejové nádržky úplně jiné.Narex- otvor ve víčku.Dolmar- hadička vyvedená do prostoru nad lištou u řetězky.Další otvor už by byl zbytečný, navíc překrytý víčkem, tudíž nefunkční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika