Dolmar PS 6100 po zahřátí chcípá



host - 89.197 (?)
29.11.2020 12:04

No druhou záhadu jsem měl na sekacce. Po zahřátí v pravidelném intervalu přestala jet. Vyměnil jsem všechno a ani servis nepomohl. Až náhodou jsem našel malou kuličku vláken v přívodu paliva v trubicce kohoutu. V běhu se prisala k otvoru a ucpala tak přívod paliva. Na volnobeh nebo při zkoušce z hadicky benzin vytekal. 
Proto opravdu precizne zkontrolujte přívod paliva do karburatoru. Ať se daří. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 75.16 (?), 28.11.2020 23:38, zobrazeno: 2121x

Dobrý den, 

obracím se na vás znalé s prosbou o radu. 

Vlastním výše uvedenou pilu, stáří cca 5 let, používaná k přípravě paliva. Zhruba před třemi měsíci jsme s ní řezal v lese a po pár minutách chcípla. Jelikož slabinou této pily je vypadávaní hadičky v benz. nádrži, doma jsem to zkontroloval a opravdu byla opět vypadlá, hadičku jsem nasadil zpět. Vzal jsem ji tedy opět příští den do lesa a pila řezala výborně. Ovšem jen cca 20 min.

Následovala tedy návštěva servisu, kde provedli vyčištění karburátoru. Ovšem pila opět po 20-30 min. chcípla. V servisu jsem byl pak ještě dvakrát a pokaždé se snažili karb. vyčistil znovu a lépe. Nic nepomohlo, závada trvala.

Vše došlo do situace, kdy mi byl vyměněn karburátor za nový, bohužel jsem dnes zjistil, že pila opět po pár desítkách minut chcípne. 

Pila má kompresi, studená i teplá (do doby samovolného chcípání) chytá výborně. Řeže jako ďas.

Měněno : gufero, svíčka, sací koš, karburátor

Napadá vás příčina? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.197 (?), 29.11.2020 8:24

Když to chcipne, hází to jiskru? Začal bych tím, ze bych zkusil novou svíčku. Pak fajfku. A pokud by to Furt chcipalo tak zapalování. Mám stihl a právě to elektronické zapalování po zahřátí mi dělalo před časem podobnou neplechu. 
Jestli mate nový karburator, tak snad chyba nebude v přívodu směsi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.16 (?), 29.11.2020 9:12

Děkuji za reakci. 

Zkoušel jsem pár zátahů a cívka házela pravidelně a silně. Svíčky vyzkoušené už asi čtyři-nové i starší (v jiných strojích bez problémů jdoudích) a výsledek žádný.

Ano, mám v plánu servisáka požádat o novou fajfku a důkladnou kontrolu kabelů, jestli třeba někde nekostří. A nasměruji ho tedy i na zapalování. A uvidíme... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.197 (?), 29.11.2020 12:04

No druhou záhadu jsem měl na sekacce. Po zahřátí v pravidelném intervalu přestala jet. Vyměnil jsem všechno a ani servis nepomohl. Až náhodou jsem našel malou kuličku vláken v přívodu paliva v trubicce kohoutu. V běhu se prisala k otvoru a ucpala tak přívod paliva. Na volnobeh nebo při zkoušce z hadicky benzin vytekal. 
Proto opravdu precizne zkontrolujte přívod paliva do karburatoru. Ať se daří. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.16 (?), 11.12.2020 20:44

Takže záhadná závada odhalena. Škoda, že jsem na to nepřišel dřív... Mohl jsem ušetřit téměř 5000,- za nesprávné opravy v autorizovaném servisu. No, možná tento příspěvek pomůže někomu jinému..

Za vše mohla netěsnící hadička PRIMERu, která vede do nádrže. Přísávala falešně vzduch... Oprava pomocí bužírky, kterou jsem navlékl na ústí primeru a pak narazil hadičku na ní. Těsnost dokonalá, pila opravená. 

Mějte se a ještě jednou díky za reakce. Hezké svátky všem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika