Dolmar PS-35C X Husqvarna 236 X Solo 643IP



host - 191.186 (?)
19.3.2014 22:46
Výměna karburátoru, únik oleje, mechanika půlplynu, přepínač léto/ zima, olejové čerpadlo, měkké pružiny, nemá regulaci oleje.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 191.186 (?), 19.3.2014 21:16
Používám olej 1:50.? tam nepatří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 19.3.2014 21:28

Jak by jste se na mém místě rozhodl Vy? Investoval do osvědčené vyzkoušené piy téměř 1/3 její pořizovací ceny, nebo koupil levnější a věřím, že stejně dobrou pilu jiné značky?  

Stihl mám 5 km od bydliště, ale na tom nezáleží, mě nevadí si pár km popojet dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 19.3.2014 21:59
Několik 211 jsem opravoval a podle závad bych 1/3 neinvestoval. Časem se objeví další závady. Když dál používat 211, tak bych pořídil novou a měl na nd použitou. Když ne novou 211, tak jinou podle výběru. Mě tento způsob není vlastní, neboť mám jasno co chci používat a je pro mě celkově snažší používat jednu značku. Ale ne každý má ty možnosti porovnávat, jako já.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 19.3.2014 22:17

Jako, člověk,který pracuje v lesnickém oboru přes dvacet roků mám také ujasněné, co chci. Tehdy, když jsem si kupoval MS 211 mě trh na výběr moc nedával. Bral jsem v potaz hmotnost, nejbližší prodej a servis, v neposlední řadě akční cena necelých 6 tis. a řetízek zdarma. Pilu jsem si koupil pouze na slabé prořezávky a výřez slabých náletových břízek ve svážitém a kamenitém terénu, kde křovinořez již není vhodný a každé deko navíc tahat je také znát.

Používám značky Husqvarna a Stihl, protože každá firma mě nabízí, to nářadí, které mě vyhovuje na lesnické práce. Husqvarna např. nevyrábí motorový rosič, který ke své činnosti potřebuji, ale to jsem odbočil.

Zajímá mě, co se na MS 211 rozbíjí nejčastěji. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 19.3.2014 22:46
Výměna karburátoru, únik oleje, mechanika půlplynu, přepínač léto/ zima, olejové čerpadlo, měkké pružiny, nemá regulaci oleje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 19.3.2014 23:00

O tom karburátoru se zmínili i u nás. Poslední dobou mám od oleje celý prostor kolem olejové hadičky. Zatím pila maže, ale není to dobré. Na tu neregulaci oleje jsem si také chvíli zvykal. S ostatními věcmi, které uvádíte, tak s nimi problémy zatím nemám a ani asi mít nebudu, protože pilu s největší pravděpodobností prodám, tak,jak je. Nehledě na to, že Dolmarka PS-35 už je farmářská pila a je o něco vymakanější a levnější než hoby MS 211.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.212 (?), 20.3.2014 7:11

PS-35 není farmářka ale hoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.142 (?), 20.3.2014 9:17
Ano, PS 35C je hobby, p.Roman zřejmě vzhledem ke konstrukci, srovnatelné s farm, takto pilu zařadil. Co je zajímavé na dolmar.nl pily řadí do 3 stupňů v dané kategorii a 35C mají o stupeň výš, než 350SC a na stejné úrovni s 420SC, což je dle výrobce jinak a dle konstrukce a výbavy taktéž. Jinak na těchto stránkách jsou m.j. kompletní informace, včetně návodů a velmi dobře zpracovaných partslistů. K 211, pokud ji chcete prodat, potom je další postup jasný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 20.3.2014 12:24

Japonci v této kategorii mají konstrukci srovnatelnou s konkurenční profi, nic se na nich nekazí a nerozbíjí, nemažou neustále furtšlap čerpadlem jako PS35, nepovoluje se řetěz který se v D-testu povoloval jak na PS32, tak na PS35 a pily vyhodnotili jako nebezpečné, nešpiní se tolik filtr vzduchu, nesrovnatelně díky výkonu lépe řežou, jsou lehčí,  poruchovost nulová. Nemusíte tady 20 posty dělat PR reklamu na dvě číny.  Uživatel Forester už to kdysi dávno hodnotil za vás a Stihl 211 a PS35 hodnotil jako srovnatelné, jedna má lepší to a druhá zas tohle. 

To F.O: jelikož se neshodneme a přesvědčovat vás o důležitosti vysších otáček u profi pil a o tom, že je konstruktéři nevolí pro nic za nic s polečně se specifickou hřídelí a celkovou konstrukcí nemá smysl, když by stačilo řezat silnější špalky wink nezbývá než vám popřát hodně spokojenosti s vaší farmou. Toto není štvavá kampaň na Dolmar, se podívejte na mé hodnocení a pořadí které jsem zde uvedl. V jiném vlákně mě obvinili že haním japonce, tady pro změnu za štvavou kampaň když Dolmarku hodnotím jako druhou, ještě chybí aby mě někdo obvinil, že haním 560XP a 681čku a budem komplet laugh zkuste zauvažovat jestli chyba nebude někde na vašem přijímači...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.10 (?), 20.3.2014 12:38

Od japonců jste skončil u 560 resp 681. :-). Přitom ti japonci jsou rádi, že drží krok několik let zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika