Zázraky v zahradě 2016



Stránky: 1,  2   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?) 
22.5.2016 12:34, zobrazeno: 10950x

Bude vadit, když založím nové téma? Je to strašně dlouhé a dlouho se už načítá. A k mé zahradě dodám: léta jsem čekala, až konečně vzroste, zmizí prázdná místa, vyrostou keře a stromy. Teď ovšem mají zvířátka plno skrýší a já už málokoho vidímsad je to něco za něco, nosmiley Za to tu bydlí zajíc - dorostenec. Přežil, když kočka odnosila jeho sourozence(nejspíš, nacházela jsem mrtvolky u domusurprise) přežívá mého psa, který by ho také zlikvidoval, kdyby se mu povedlo ho doběhnout, přežívá i sousedovic feňuli, která přijde na návštěvu a zajdu někde vypíchne. Už jsem mu dvakrát doporučovala, ať se odstěhujewink snad dostane rozumsmiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 22.5.2016 12:50

Sice to není až taký zázrak, ale aspoň něco do začátku.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 22.5.2016 15:34

Koukám, že máte přírůstků víc, ježčí nadělení je skvěléyesVloni na podzim jsme také 5 v zahradě našli, ale ježura si je přestěhovala a od té doby nevíme, jak dopadli. Na jaře jsme našli zahrabaného jednoho, jestli to byla ona ježčí máma nevíme. A i pejsek je u vás nový. My o pejska také vloni přišlicrying Teď už máme jen samíka..Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.212 (?), 22.5.2016 21:58

Jezecky vam moc zavidim, k nam chodi jen na navstevu (asi mame zbytecne moc uklizenou zahradu :-). Jsem zvědavá, kolik bude letos žab. Vim, ze se to nesmí - ale k nasim slepysum v kompostu jsem prinesla dva dalsi z lesa, pro oziveni chovu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.212 (?), 22.5.2016 21:53

Já se mohu pochlubit sýkorkami v budce, vloni byla ještě prázdná. Ptacci prý mají radeji oprsele :-)

Zajici byvaji treba i v arealech ruznych firem, nemocnic apod., pokud je tam dost zeleně, prestoze je tam ruch a pro ne nebezpecno, asi se neradi stěhují :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 23.5.2016 7:54

Asi jsem slepýš samawink ale u nás jsem posledního slepýše viděla někdy před 10lety(tedy myslím i na okolí) Spíš vidím užovky všeho druhu. Takže slepýše celkem závidímsmileyPtáčci jo, těch, přes to, že jim kočka snižuje stavynotěch máme mraky, všeho druhu..bydlíme na samotě, kolem celkem hodně křovin, včetně u nás, tak se jim daří. Žluna hnízdí někde poblíž a prakticky celý den vyzobává mravence z trávníků, takže on i ten,,udržovaný" trávník, je někomu užitečnýwink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 27.5.2016 9:52

Sice za plotem ale...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 27.5.2016 10:53

Nevadí, to se počítá, jde o to, že se vůbec povede vyfotitwink Pokračování s dorostencem zajdou: zatím ještě žije, ale jestli ho nezakousne pes, tak mu ty ušiska utrhám sama, potvora jedna... Dostala jsem vloni od sousedky semínka chrpy. Klasické modré luční chrpy. U nás nic takového neroste, vlastně ani nevím, kde k ní přišla. Rozsypala jsem je na volný záhonek a doufala, že se něco chytne. Bylo to loňské hnusné horké léto a vyrostly mi dvě a rostou prachmizerně. Ale si říkám od jara, že hlavně, že tam jsou, zase se vysemení a snad bude časem celý záhon. Včera pleju kolem, toužebně pohlédnu na rodící se květ a... je ukousnutá v půli!surpriseMyslela jsem, že mne klepnenoTa druhá nějak vůbec neroste a u téhle budu doufat, že se tím pádem rozkošatícheekya ještě i zakvete. Jinak ho vážně přerazímangry Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 11.6.2016 14:29

Tak zajda zatím žije, okousal mi listy od kedluben, takže naše kedlubny teď vypadají jako nějaké větrníkycheekyje tam bulvička a od ní trčí dokola zbytky šťopeksmiley(fakt už musím říct muži ať i něco vyfotíangel) Žluna u nás prakticky bydlí, kamkoliv jdu, někde ji vyplaším. Teď se k nám ale naučila létat žluva hajní - taky velká krasavicesmileyOblíbila si naši už konečně velkou smuteční vrbu u jezera, takže když sedím tady na Zahradě.cz, mám ji přímo před nosem. To přiletí a začne přeskakovat z větévky na větévku. Já honem vybalím foťák a marně ji hledám objektivemindecisionZaleze do větvoví a nevidím nicfrown No... zatím se nepovedlo, snad příštělaughKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 13.6.2016 11:21

Dneska se mi podařilo konečně vyfotit žluvulaughSice z pěti fotek byla čitelná jen jedna, ale alespoň tohle, blíž to bohužel nejdesmiley Konvalinka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika