Rybíz a josta výhonky



host - 118.76 (?) 
14.5.2024 17:51, zobrazeno: 179x

Hezký den, mám výborný červený rybíz stromkový /bohužel neznám odrůdu/ a pustil výhonek. Mám ho nechat anebo odsrtranit. Stejně tak Jostu keříčkovou, rovněž pustila výhonek mimo hlavní keř. Zasadila jsem ho jinam, bude plodit?

Děkujii za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 14.5.2024 18:04

Stromek pustil výhonek znamená co, prosím? Pokud z půdy poblíž paty kmínku, tak to nejspíš bude podnožovina-meruzalka. Josta mimo hlavní keř? Jste si jistá, že jde o stejnou rostlinu? Může jít i o semenáček, ale taky o přirozené zmlazování, které je normální, ba žádané! Nebo taky o zcela jinou bylinu, dřevinu... Jak daleko byl ten výhonek mimo, byl s kořeny -či pohříženou větví hlavního keře spojen? A to zasazení jste provedla teď, tzv.zazelena? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.76 (?), 14.5.2024 19:51

Moc děkuji za rychlou reakci na můj dotaz.Jak píšete, u stromkového rybízu je to poblíž paty kmínku, Co s tím tedy dělat? Co se týče Josty, spíše bch to tipovala na semenáček, byla asi do 1 m od staršího větvení Josty.  Mám ji zasazenu druhým rokem, je krásně zelená asi 30cm vysoká. Jen nevím, zda by jako semenáček plodila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.202 (?), 14.5.2024 21:17

Výhony meruzalky u paty kmínku u stromkového rybízu i angreštu se odstraňují co nejhlouběji to jde (většinou vyrážejí opakovaně).

Josta jako semenáček pochopitelně plodit bude, jaké bude mít plody uvidíte - u jejích semenáčků bývají různé kvality. Já ji množila řízkováním.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika