Poznej obyvatele zahrady



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 178.38 (?) 
16.10.2015 18:54

Já právě na videu ve svém počítači vidím prdcheeky Něco, co může být myšák, plch, burunduk, veverka...winkocas nevidím skoro vůbec, nevím co je ocas a co stínm od ocasu. I ten plšík má někde ocas jako krysák a někde více chlupatýsmiley plšík lískový

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 185.215 (?), 16.10.2015 22:09

Tyjo vy jste všichni chytří :-)

Výskyt je tedy poměrně blízko Prahy (teď mi odpadla tak půlka rádců z Moravy) :-) a ta kamera tam není primárně na pozorování zvířátek, ale věcí a zlodějů, navíc je to výřez z horní části (tj. té vzdálenější). Bohužel toto zvířátko chodí pouze v noci, jinak ty co chodí alespoň někdy přes den jsem již identifikoval. Je tam třeba jezevec, ježci, kuna, ochočené veverky a kočky se mi už podařilo zlikvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.14 (?), 16.10.2015 22:19

...myšleno ty kočky, nikoliv veverky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.91 (?), 16.10.2015 22:04

Můj tip je kuna.

Video je opravdu nezřetelné a tak je to opravdu jen tipování.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 73.186 (?), 16.10.2015 23:52

jj kuna, případně její příbuznýsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.48 (?), 18.10.2015 14:15

Taktéž bych se souhlasně přidal. Osobně bych tipl lasici kolčavu, ten pohyb mi přišel celkem povědomý. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 17.10.2015 0:19

Tak jsem si to pustil v jiném prohlížeči videí, kde se dá krokovat snímek po snímku a kuna to opravdu být může.

Pokud máte čerstvě nasušené švestky, zkuste je uvázat do výše dosažitelné panáčkující kuně  ... a když zmizí (a v záběru nebude jezevec), tak je to určitě kuna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 208.65 (?), 17.10.2015 10:56

u mě to video pustit nešlo, tak jen dojem - rozdíl mezi kunou a plchem je dost velkej  a předpoklad, že by autor videa neporovnal, myšku, a kočku -srovnáním velikosti...? (když jistě nakrokoval vzdálenost)... no, nevim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 18.10.2015 0:55

Krokování videa je pouštění snímek po snímku jako posloupnost jednotlivých fotek. A určit rozměry něčeho černého pohybujícího se v šedé tmě je opravdu nemožné. Takže posuďte sám, jak vypadá 88 snímek videa dlouhého 153 snímků (z toho je cca 60 snímků jen tma).

Jak se krokuje vzdálenost na 2D obrázku, kde navíc neznáte ohniskovou vzdálenost?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.216 (?), 18.10.2015 11:40

Jen doplním, že proto jsem sem dal celé video a ne pouze vybraný obrázek. Jsem si vědom špatné kvality záznamu, ale nic jiného nemám. Toto zvířátko totiž obvykle strašně rychle běhá, takže jindy je v záběru vidět jen bílá čára(y). Jak jsem psal výše, přes den zásadně nechodí - z toho dovozuji, že se spíše jedná o zvířátko lovné, než lovící.  I kuna, nebo jezevec, ojediněle vyrazí přes den, takže pak jsou "jasní".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika