Pochlubte se svojí zahrádkou



   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29   
                     
Robobrouk - (20) - 61.208 (?) 
22.6.2012 9:44

Paní Dášo, pidi,nebo obr.To je jedno, hlavně,že má z toho člověk krásný pocit.A i pdi zahrádka je krásná a nadělá spustu radosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Robobrouk - (20) - 61.208 (?), 22.6.2012 9:29

Za karafiatky je sedum(rozchodník).Je to vděčná rostlina má dužnaté listy a krásně k ní ladí kapradiny, bohyšky i okrasné trávy.Kvete od růžové po červenou až fialovou květy jsou vzpřímené, neohýbají se a dají se sušit.Na přiložené fotografii   jsou květyNo ona zahrada je dřina, ale o to větší je to potěšení.Já to mám místo posilovnysmiley Já opět zítra cestuji do zahradnictví na průzkum a určitě zas něco koupím.Dělám opět další kousek tentokrát chci z vysokých trvalek.Také dělám chyby a je to omyl pokus.Npř.jsem loni přesadila ostrožku, která měla tak 1,5m a asi na moc dobré místo.Tam dorostla 2msad


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.123 (?), 22.6.2012 9:43

Já jsem si sedum nasadila do skalky. To ale máte sesazeno několik rostlinek dohromady, když Vám to dělá tak nádherný kompaktní kulatý keřík, ne?? Vypadá to moc hezky.

Já jezdím do zahradnictví také, ale je tam těch kytek strašně moc a ještě se v nich tak neorientuju... Navíc některé jsou bez popisků a obrázků, tak že vůbec nevím, co to je a co to potřebuje a jak velké to naroste... To abych s sebou nosila encyklopedii... ale věřím, že za několik let to u nás bude vypadat trochu jinak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Robobrouk - (20) - 61.208 (?), 22.6.2012 9:57

Jsou to ale 4 rostliny.Jinak to dělám tak, že velkému keříku kus uryji a zasadím a hned mě to udělá keřík.Už jsem tak napěstovala spoustu trsů.Do zahradnicrví chodím zásadně s papírkem co chci a podrobně si to nastuduji na netu.Pokud neví onisad a já také ne a rostlinka se mě líbí, zasadím ji jak říkám na čekací místo a pak přesazuji teprve podle potřeby.Ono já se dívala na vaše fotografie a jestli můžu poradit, tak ten smrček je hodně natěsno k těm tůjím.Nebo je to nějaký mini?Pokud je to normální stříbrný smrk, tak to je obr a nám krásně nazvedly kořeny dlažbu u baráku.A to je dost daleko.Museli jsme to předělávat.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.123 (?), 22.6.2012 10:11

Děkuji za radu. Smrček by měl být mini (alespoň jsem ho tak kupovala, konečná výška max.2,5-3 m asi v 15 letech- tak jsem si říkala, že bych ho třeba ve výšce 180 cm začala zaštipovat... (?) A asi bude mini, kupovala jsem ho ve specializovaném zahradnictví (nikoliv v supermarketu) a nebyl zrovna nejlevnější- už byl větší a stál hodně přes 1000 Kč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Robobrouk - (20) - 61.208 (?), 22.6.2012 10:22

Tak snad bude opravdu malej, ale ono podle fotografie neodhadnu jak ho máte daleko od thůjí, ale aby vynikl,  chce to prostor.Oni vám narostou i ty thůje i když je bude zastřihovat, tak aby se to pak nemotalo dohromady.Ona ta 2-3m výška má taky šířku.Já si také koupila drahou malou mini kleč.Poctivě zaštipuji a stejně není mini.Bez zaštipování by to bylo pometlo.Takto ji aspoň držím na uzděsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.123 (?), 22.6.2012 10:38

No od thují je daleko asi 2m, možná o něco víc... Ale budu poctivě zaštipovat raději o něco dřív... A pokud srostou thuje dohromady k sobě, tak bychom je chtěli zastřihovat (ze všech stran), aby vytvořily celistvý plot. Zvolili jsme smaragdy kvůli nehezkému "slepičímu" pozadí od sousedovic plotu, pořád jsme nevěděli, co tam dát, aby to bylo jednobarevné a stromky a kytky před mima vynikly... Já jsem z thují nebyla moc nadšená, ale nic rychleji rostoucího a štíhlejšího nás nenapadlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Robobrouk - (20) - 61.208 (?), 22.6.2012 11:30

Smaragdy rostou celkem rychle a plot z nich jde udělat.Já osobně nejsem moc zastáncem takových plotů.Asi bych to řešila deskovým plotem, kůrovou rohoží atd. a osadila něčím jiným, To je ale z mého pohledu, protože tyto rostliny se do mého prostředí moc nehodí.Dala bych tam nějaké vysoké keře které jdou tvarovat(zákulu, vajgelii,dřišťál, zlatý déšť, kalinu,jasmín attd.) a před ně bych osadila mnou milované různé druhy bohyšek, okrasných trav a nějaké trvalky..Já jsem si to udělala takto.Je to barevné a tvarovat to jde krásně podle potřeby.smiley


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.123 (?), 22.6.2012 11:54

Bohužel plot není náš, ale sousedův a je dost chatrný, tak že dát na něj něco- to by asi dlouho nepřežil a sousedům by se to asi moc nelíbilo...

Já také nejsem zrovna zastáncem thují, jsou vidět všude, ale obrázky, které jsem přiložila už nejsou tak zcela aktuální, mám tam už dosazené azalky, převislý modřín, nějaký žlutý keřík (nemůžu si vzpomenout na název), dále tři různobarevné dřišťály. Moc se mi líbí bohyšky, ale tam by se jim asi nedařilo, asi do 15 hod. tam svítí slunko. Bohyšky mám v jiné části zahrádky pod borovicema. Ještě tam mám kus volného místa, koupila jsem si malý ořechoplodec, ale nějak rezignoval, vůbec mu nevyrostly lístky, asi jsem koupila nějaký, který byl po smrti... tak jsem ho vykopala (byl skutečně maliičký, jen holé klacíky) a říkala jsem si, že koupím nějaký větší už s lístky, ale zatím jsem na něj nenarazila... taky mám strach, aby mi nevymrzl... Mám tam ještě pieris, ale moc se mu nedaří, asi tam má moc sluníčka, asi ho přesadím jinam- je vidět, že se ujal, ale má poslední dobou listy nějak svěšené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Robobrouk - (20) - 61.208 (?), 22.6.2012 12:40

Samozřejmě, jak je soused a není zrovna vstřícný, tak je to smůla.To neznám, žádného souseda nemám.Jen z jedné strany zahradu(sice dost neudržovanou),tam to osazuji, abych na ten borčus neviděla. Oni tam chodí tak 1x ročně.Plot je na jejich stranu nášsmiley,tak nemám problém a zbytek je les.   Přeji hodně radosti na zahradě a spoutu pěstitelských úspěchůsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika