Úroda meruněk 2016



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 2.4 (?) 
17.6.2016 10:06

Zaznamenal jsem tu clanek o soumraku pestovani odrud z Escande. Muj nazor je opacny. Ja mohu Tsunami doporucit. Takto ranou merunku jsem nikdy nemel. Nikdy jsem nezazil ze bych sklizel spolecne jahody a merunky dokud jsem si neporidil Tsunami. Je skutecne ranna. Jako vyhodu vidim prave rannost, atraktivni vzhled (na oslunene strane ma pekne cervene licko) a chut.  Pravda treba Kioto je chutove vyse, ale zase Kioto mi dozrava v dobe kdy dozrava broskev Spring Lady a tim je kioto bohuzel co se tyka chuti automaticky odsunuto na druhou kolej. Proti Tsunami zadna broskev nedozrava. Pouze jahody a tresen Burlat a rybiz jonkheer van tets - takze dozrava presne v dobe kdy nema na zahrade konkurenci. Jako nevyhodu bych videl pomerne problematicke opyleni. Kvete totiz velice brzo, coz jsem jeste zvyraznil jeji vysadbou proti jizni zdi. Bohuzel se mi tak s kvetenim Leskory a Kiota prekryva pouze castecne, cimz pokazde prijdu o znacnou cast urody. Nicmene letos jsem k ni vysadil dalsi hodne rannou merunku - Wonder Cot a pro jistotu take proti jizni zdi - tak doufam ze se budou dobou kvetu prekryvat. Pokud jde o chemickou ochranu - tak jsem si zatim kazdy rok vystacil pouze s jednim preventivnim postrikem proti monilioze tesne pred kvetem. Zadny jiny postrik nebyl potreba. Coz se dle meho take pocita mezi kladne vlastnosti. Potvrzuji zaroven ze loni byly plody zrale cca o 7-10 dni drive. 

Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 17.6.2016 10:53

Ak má niekto v záhrade Tsunami (veľmi skorá) aj Farbaly (veľmi neskorá), tak si ohraničí "marhuľové obdobie" na takmer 3 mesiace - s celým spektrom dostupných odrôd medzi týmito míľnikmi. Možnosti teda sú, otázkou je, či sa tie marhule už potom človeku neprejedia. Dobré je to, že máme na výber a každý sa môže rozhodnúť aké odrody marhúľ chce v záhrade mať. Vzácne sú práve tie najskoršie a najneskoršie, lebo vtedy ešte nič nie je resp. už nič nie je.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 17.6.2016 12:31

A to jsou ještě pozdnější odrůdy než je Farbaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 17.6.2016 12:18

Tomáš Svoboda nenapsal oblast(viz.uživ.nastavení) kde se letos zatím zadařilo meruňkám. Já také budu cosi mět, dost padají, ale tolik obsypané VP nemám.Ale jinde v mém blízkém okolí nebudou mít ani na ochutnání. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.6.2016 12:34

Škoda, že obchodníci s ovocnými stromky tak podvádějí, jinak bych se už dávno mohl radovat z nejranějšího Tsunami také. Nakonec kdoví, co se vyklube z nového stromku. Z nejranějších odrůd všechno pomrzlo - Aurora, Spring Blush. Leskora ještě zdaleka zralá není.

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 17.6.2016 12:51

"...podvádějí..."

Možno sa len pomýlia alebo tam majú niekedy bordelík, čo ich pravda neospravedlňuje. Ja som takto nechtiac prišiel k jabloni Boskoopské červené (mal to byť Gloster). Keď to vidím spätne, tak som vlastne rád, ten Boskop je celkom fajn. smiley    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.6.2016 13:01

Ne, tohle není "bordelík". Jde o jednoduchý trik. Když totiž zbývají na podzim nějaké stromky, tak se se na ně napíší cedulky jiných odrůd, které už jsou vyprodané a pošlou se zákazníkovi, který si objednal právě ty, které už jsou vyprodané. To, že jsou vyprodané ví jen prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 17.6.2016 13:50

Petře, stále sa mi tomu nechce veriť, ale ak by to bolo ako píšete, tak to sa už nedá nazvať inak ako podvod. Na to už treba mať pomerne hrošiu kožu, a aj tak nechápem - veď musia vedieť, že sa to napokon prevalí... Alebo sa spoliehajú na to že prejde pár rokov do úrody, resp. to záhradkár ani potom nespozná?  Alebo som ja naivný?     IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.6.2016 14:15

Když Vám pošlou na podzim několik stromků a hned na jaře se ukáže, že broskvoně mají jiný typ květů, než mají podle pomologie mít, tak je to jasné. U meruněk měla Tsunami řádnou visačku Fytosu a přesto to Tsunami nebyla. Místo Sylredu poslali Leskoru, která zraje ve stejnou dobu. Ihned nabízeli vrácení peněz, takže to prostě zkusili, ale u mě jim to neprošlo. K záměnám dochází prakticky všude. Češi toho totiž hodně "skousnou". smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tomas75 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 2.4 (?), 17.6.2016 14:39

cesi skousnou opravdu hodne. Vzdy s manzelkou kdyz vidime to ovoce a zeleninu co maji v Albertu tak to zakomentujeme slovy : Dobry prase vsechno spase... a mam pocit ze to plati kolikrat i pro ovocne stromky. Taky uz jsem parkrat obdrzel jinou odrudu nez kterou jsem si objednal. Nemrzi tak penize jako spise ztraceny cas - nikdo tu nebudeme vecne, ze...

Ja mel s Tsunami stesti, kupoval jsem ji ve Fytosu v Plzni osobne. Ale kdyz mi prijde tresen Regina ktera zraje pred Kordii a ma plody mensi nez Burlat - tak co si o tom myslet, ze? 

Tomas 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika