Sundrop



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
9.2.2014 16:16

Já mám tyhle problémy s Lealou každoročně. Přesto si myslím, že díky i těm málo plodům s klasickou chutí pro tuto odrůdu, ji do kategorie o které jsem psal, mohu zařadit. Harcot je typickou odrůdou této kategorie, stejně jako Sundrop. Naopak pozdní Bergeron má pro mě typicky meruňkovou chuť a zařadil bych ji do stejné kategorie jako VP, Karolu, či Radku. To znamená do kategorie s typicky meruňkovou chutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 0.146 (?), 12.2.2014 13:28

Musím říct že vloni byla moje Leala velmi dobrá, plody jako malované, bez kazu, sice trochu menší, ale chuťově velmi dobré tzn. sladké a šťavnaté což mi chutná -)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.2.2014 17:57

A kdo to píše, pan Mimmo? Je potřeba zeptat se Miloše, proč se u něj pozdní meruňky v minulém roce chuťově nepovedly. Já nemůžu říci ani půl slova. Pozdní Bergeron měl kvalitu vysokou. Jak jsem již psal, tak u Sundropu musím znovu ocenit vysokou chuťovou vyrovnanost většiny plodů a to při vyšší plodnosti. To nebývá někdy pravidlem a samozřejmou věcí. U Bergeronu platilo to samé u Harogemu nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 25.7.2015 0:25

Dozrává chuťově velmi slušná meruňka s názvem SUNDROP. Je příjemně nasládlá s mírným meruňkovým aromatem, ovšem dobře odlišitelná od ostatních odrůd. Myslím právě z hlediska chuti. V tomto ohledu je možná zajímavější, než některé jiné průměrné odrůdy.

Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.7.2015 21:12

Moje chvála SUNDROPU sice vyznívá naprázdno, ovšem to nic nemnění na tom, že se jedná o meruňku s jejíž chutí by jste měli být spokojeni.

Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.12.2018 17:37

Jak se píše v předchozím příspěvku, tak moje chvála vyzněla na prázdno a ještě k tomu jsem byl letos poprvé zklamán i chutí plodů. Nějak za své vzala někdejší chvála místního velkopěstitele, který pěstoval meruňky jen pro svoji potřebu a tenkrát tvrdil, že místo té vaší Velkopavlovické si pořídil Sundrop a je s ním velice spokojen. To už bude minimálně patnáct let. Odrůda byla představována i na videokazetě ČZS v devadesátých letech jako nadějná.  Stromek mám od pana Topinky z Jaroměře a sice nebude na ZR, jelikož silně podrůstá, ale roste přesto velice rozumně i na tom myrobalánu. Škoda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.7.2021 16:39

Sundrop 2021.

Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.7.2022 18:05

Zajímalo by mě, co by říkal na chuť tohoto Sundropu Marek. Sice poměrně výrazná, ale zcela něco jiného než Leskora.

Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.7.2022 14:25

Ty Sundropy, "napumpované vedrem", vypadají letos celkem nadějně. Je jich jen pár.

Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Sundrop
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 4.7.2022 15:22
Pokud máte na mysli pane Petře mě, Marka s Pincotem, tak já už vám budu jen závidět... Ještě mi dozrává na tříleté Vehardě pár plodů, ale tím už končím.☹️

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika