Rozkvétání meruněk v letošním roce



   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
host - 232.73 (?) 
28.3.2016 8:34

Kamo, na SHMÚ to nemajú, ja to pozerám na ogimet.com. Dáš si country summaries a stačí zvoliť štát a potom dátum a máš údaje zo všetkých dostupných synoptických staníc.

Spomínané arborétum Mlyňany je raj pre milovníkov drevín, chodievam tam rád. Majú tam napríklad Marhuľu mandžuskú (pôvodný druh), keď sme v diskisii o marhuliach.

Dnes ráno už bezpečne bez mrazu, tak už len aby dobre prebehlo opelenie a neprišli žiadne ďalšie mrazy.

Martin, SA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 144.136 (?), 28.3.2016 12:12

ziadne mrazy

a ziadne velke dazde... aspon kym nam to neodkvitne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 84.89 (?), 28.3.2016 14:49

Martin, ešte raz ďakujem za túto stránku, to sa divím, že španiely? držia také kvantum informácii, keď to oficiálne SHMU nezverejňuje... síce aj tam píšu, že to treba brať z rezervou...

Takže u mňa najbližšia stanica Žilina / Hričov - mala vtedy Tmin -1,4°C a Td až -4°C (čo je asi prízemná teplota?).

Dnes ráno bolo Tmin -1.9°C a marhulky Velita a Veselka otvárajú prvé kvietky. Teraz by bolo ideálne, keby už nemrzlowink

V arboréte Mlyňany som bol aj ja, odporúčam, je to aj taká dobrá oddychovka s rodinou, takisto aj návšteva botanickej záhrady v BA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.78 (?), 29.3.2016 20:57

Kamo, rado sa stalo :)

Pridám aktuálnu situáciu s nakvitaním. Dnes sa otvorili prvé kvety na Bergerone a Harlayne, na deň presne rovnako. Prvé kvety na Pinkcote sa otvorili 22.3. Takže tento rok je rozdiel 7 dní medzi skoro kvitnúcimi odrodami a neskoro kvitnúcimi (u mňa). Keby bolo teplejšie, rozdiel by bol o niečo menší. Inak Pinkcot a Goldrich sú stále v plnom kvete.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 29.3.2016 21:20

Dneska roskvetlo prvních pár kvítků na Maďarské a Auroře, taky rozvetají středně pozdni broskvoňe Vistarich, Maria Bianca, Suncres, Symphonia a velmi pozdní nektarinka Venus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.3.2016 21:44

Mně rozkvetl Goldrich na "broskvi", otevírá se Spring Blush, Early Blush, San Castrese, Pinkcot, Harcot, Sundrop, Harogem, Bergarouge, Bergeval, Tomcot, Veecot.  Zcela uzavřený je Bergeron, Ceglédi óriás, Orangered, Velkopavlovická, Kioto a v největším klidu je zastíněná Leskora. Probouzí se Karola, Veselka, Farbaly. Pak jsou otevřené nějaké ty záměny, Pisana (kdo ví, co to je) a Milošovo neoblíbené Bebeco. Nová Radka se také otevírá, a to vždy už před Leskorou, i když dozrávají zhruba ve stejnou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.40 (?), 30.3.2016 7:32

Viete mi povedať, ktorá odroda v súčasnom sortimente rozkvitá ako prvá. Mne začína Pinkcot na Wädenswile. Skôr kvitnúcu nemám, tak preto sa pýtam, či je ešte nejaká skôr kvitnúca. Goldrich začína u mňa deň po Pinkcote. Vďaka.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.3.2016 11:35

Můžu mluvit jen za to, co tady mám. Vždy rozkvétá první Goldrich na B-VA, hned za ním je pozdní Harogem, ten už je taky otevřený. Pinkcot je tak na úrovni Sundropu, těsně pře otevřením. Otevřená je i Aurora a Spring Blush. Na Wadenswlu mám jen Vehardu, ta bude letos odpočívat, ty květy, co na ní jsou, jsou ještě zavřené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.205 (?), 30.3.2016 20:50

Vďaka Petr za informácie.

Dnes už mám aj Bergeron pekne rozkvitnutý. Zaujímavé je, že Harlayne začal kvitnúť naraz s Bergeronom, ale na ňom je dnes otvorených len zopár kvietkov, evidentne nakvitá pomalšie ako Bergeron.

A fotka pre potešenie oka. Krásne zakvitnutá marhuľa neznámej odrody odfotená pri pondelkovej prechádzke.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.3.2016 21:15

Nádhera, už nám to opět začalo, viďte. Asi takhle mně kvete ten Goldrich, už dost naplno. Včera jsem byl v hypermarketu a jejich kontejnerovaný Goldrich byl také rozkvetlý. Dnes tady do rozkvétajících meruněk napršelo. Jsem rád, že jsem včera něco s tím postřikem podnikl, i když je pravda, že teplota nějak závratně neklesla, takže si myslím, že to bude v pořádku. Ten Goldrich v minulém roce kvetl i ve vánici a neublížila mu ani mírně mrazivá rána. Úroda byla náramná. Jinak, v okolí kvetou ještě trnky (nikoliv švestky) a rozkvétá i sousedův myrobalán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika