Plody



host - 152.240 (?) 
24.7.2022 13:32, zobrazeno: 516x
Dobrý den, Prosím o radu. Mám meruňku, už přesně nevím co je to za odrůdu.Ale když jsem ji kupoval tak jsem byl upozorněn, že tato odrůda má na sobě takové tečky. Ale když po čase začala plodit, tak jsem si všiml, že na plech během zrání objevil hnědý flek. Který je tvrdý a začne praskat. Nevím čím to je. Jenom pro přesnost kolem meruňky jsou jehličnany jako douglaska a tuje. Pro přesný obraz posílám fotku. Předem děkuji za radu Martin P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.137 (?), 24.7.2022 20:11

Zřejmě strupovitost. Často se objevuje u náchylnějších odrůd, u mě je to Velkopavlovická - spodní polovina stromu kde je vlhčeji od země. Plody horní poloviny nad 3m jsou bez strupů nebo jen neškodné tečky, takže ji nestříkám a spoléhám na ty vyšší plody. Někdy se může objevovat současně kromě strupů i scvrkávání plodů před dozráním.

Kdyžtak dejte foto celého stromu z jakých míst ty plody jsou a případné okolní stínění, a lokalita nebo nadm výška, oblast?. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 24.7.2022 20:26
Tečkovaná líčka má více odrůd, nejen pozdní Bergeron o kterém se to třeba píše a který je ještě pořád u nás v Chřibech kyselý a nechce se mu vůbec zrát. Ono je tečkování a pak ještě rzí způsobené z počátku kroužkování. Kroužky pak mohou přejít až do stavu který na slupce připomíná korek. Měl jsem s tím před lety problém na jedné merunce, pomohla na to měd, ale musí se to chytit za včasu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 24.7.2022 20:37
Tečkováné vybarvení líček není nemoc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.142 (?), 24.7.2022 22:43

Douglaska ani tuje ničemu nevadí (nic nepřenášejí), pokud strom nestíní...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 25.7.2022 8:44

Dejte si do vyhlédavače - strupovitost peckovin (Venturia carpophila).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika