Očkování meruněk na trnku obecnou



Svaton1 - (18) - 154.180 (?) 
19.1.2024 13:39, zobrazeno: 603x

Ze starší literatury vím, že je to možné, ale nevím o nikom kdo by s tím měl osobní zkušenost. Zajímalo by mě proto zda zde není někdo, kdo by něco takového někdy vyzkoušel. Mám na svých pozemcích poměrně dost trnek a napadlo mě, že bych je mohl využít jako podnože pro meruňky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.204 (?), 19.1.2024 13:48

Asi nikdo.

Trnka obecná je hustý rozložitý keř dosahující obvykle výšky 2 metry. Kmínky rostou pomalu a odumírají již po 20–40 letech.

Ačkoli by se roub meruňky na trnce chytl, extra slabý růst trnky je poměrně nekompatibilní s růstem meruňky, neměl byste kořeny a mohutnou podnož pro to, aby vám "unesla" rychleji rostoucí meruňkový strom. Navíc jen 20 let.

Co vám brání někde na mezi vyrejpnout myrobalán, zasadit mezi trnky a naroubovat si ten?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Svaton1 - (18) - 154.180 (?), 22.1.2024 9:25

Děkuji za Váš názor doplněný jasnými fakty. Myrobalán si mohu namnožit na zahradě mám dva velké keře a na svém lesním pozemku asi 6x zrostlých stromů. Navím mám na zahradě i větší množství semenáčků zelené ryngle, která se jako podnož v minulosti také doporučovala. Možná půjde použít i semenáčky švestek a sedmihradských slív, kterým mám k dispozici také spoustu.Všechny tyto potenciální podnože vytvářejí velké stromy a v našich podmínkách se jim skvěle daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 5.192 (?), 24.3.2024 18:02

Pár let zpět jsem rouboval ruzné druhy na čačanskou lepotici, 2 stromy a většina se chytla, jeden rok jsem to měl obsypané jak hrozny, ale poslední roky to vždy zničí mráz, uvidíme letos, horní větve ve výšce asi 4 - 5 metru - květy asi přežily, jsou bílé :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika