Mráz ve vegetačním období v roce 2024



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
8.3.2024 11:23, zobrazeno: 19790x

Tak dnes ráno nastalo první ohrožení mrazem kvetoucích meruněk. Tady bylo všude na teploměrech 0°C, ale vzhledem k tomu, že na sudech s vodou byl tenký led, zřejmě k nějakému poklesu pod nulu v časných ranních hodinách muselo dojít.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 8.3.2024 11:29

dnešní ráno bych viděl v pohodě, protože meruňky ještě nejsou v plném květu, horší to bude asi za 2 týdny, jak avízujou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.3.2024 16:07

Horší to bude zřejmě ještě víckrát, pane Waltere. Kvete mně "Thyrinthos", Wonder Cot, Big Red, Sweet Red, Goldrichy, Iziagat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.219 (?), 9.3.2024 19:38

U mě včera v zahradě Tmin -3, dnes -2°C severovýchod 240m. Otvírají se pomalu první květy meruněk. Ten první květ Tyrintosu jsem zkontroloval, žije... podle očekávání. Teď rozkvetou další, a má pršet, takže Signum proti mon. úžehu asi půjde hned napočátku kvetení a bude se muset zopakovat. Mrazy ale žádné nehlásí (logicky protože je déšť), tak že by meruňky tak brzo rozkvetly a nezmrzly, to by byl paradox. smiley MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 236.185 (?), 17.3.2024 15:04

A máme tady první letošní mráz do kvetoucích ovocných stromů. Kdyby to Dáša nezmínila, tak jsem to vůbec nezaregistroval. Uspokojil jsem se velmi teplým únorem a poměrně teplým březnem, až na nějaké občasné výkyvy, jako by už vůbec nic nehrozilo. Asi bych se tolik nezlobil, pokud by na "Thyrinthosu" bylo místo 200 plodů jen 20, ale u menších stromků, co ještě nerodily, to určitě zamrzí. Tomuto prvnímu mrazu mohou uniknout později kvetoucí odrůdy. Hodně bude mrzet vynikající zářiový Farhial, který už kvete a minulý rok také vymrzl až na jeden plod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.219 (?), 17.3.2024 19:59

Aladin u mě předpovídá minimum -2°C, to by bylo do meruněk v plném květu ještě dobré. Kolik bude realita je věc druhá. crying

Farhial teď rozkvétá jako pozdně kvetoucí. Leskora už je v plném květu 3.den. Nejraněji kvetoucí Pricia, Tyrintos... ty už jsou z větší části bez bílých lístků, takže dokvétají a mrazuodolnost rychle klesá. Pricia překvapivě na to že kvete velmi raně, má na dlouhých tenčích prutech ještě navrchu neotevřené poupata, je to tak 10% celkové násady, a tato část je velmi pozdně kvetoucí a díky tomu je Pricia zřejmě mrazuodolná, ale zato vemi citlivá na mon. úžeh. Dneska jsem dal postřik Signum, už včera jsem měl postřikovač na zádech a buch průtrž s vichrem všechno prolité, pak ještě pršelo celý večer, tak snad zabere dnes signum na tu houbárnu zpětně. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.3.2024 20:31

Pro zdejší oblast je předpověď -4°C na úterý ráno. Dával jsem večer narychlo Champion, aby se neřeklo, ale chtělo to asi dříve. Bohužel jsem nesledoval předpověď. Dáša v meruňkách 2024 byla pozornější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 146.233 (?), 17.3.2024 22:40

Zdravím, 

nic pozitivního, dnes mají být -2, zítra a pozítří -3 (Židlochovicko), trocha se dá zachránit postřikem ale je to takový nasranismus s bezmocí. Je to zvláštní pohled na sněženky a kvetoucí meruně... tak si říkám jako loni, třeba příště...

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.219 (?), 18.3.2024 11:14

Rozkvétají už i klasiky broskve jako Redhaven, Fairhaven

Hlásí taky -2 a -3°C.. severovýchod 240m. MH

meruňky už 3. den v plném květu, broskve rozkvétají
meruňky už 3. den v plném květu, broskve rozkvétají
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 18.3.2024 13:01

Jak už jsem tu před lety psal, zvonkovitým květům broskvoní (nejčastější odrůdy Redhaven, Fairhaven, Cresthaven) mráz do -5° neublíží. Takže zatím bez obav. To ovšem neplatí, když už broskvoně mají mladé plůdky, ale zrovna doba kvetené broskvoní je dlouhá a tak čatěji uniknou mrazovým pohromám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika