Mráz ve vegetačním období v roce 2024



host - 200.242 (?)
28.3.2024 17:16
Když nevymrzne kvete opravdu skvostně. Další "bonus" je ten, že je široko daleko první strom co kvete ale často pak i zmrzne.🙈 Soused má včelstva asi 100 m daleko, med mám se slevou ale asi ne kvůli Pinkcotu.😆 Congat je kupovaný také loni v UO. M.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 200.242 (?), 28.3.2024 17:16
Když nevymrzne kvete opravdu skvostně. Další "bonus" je ten, že je široko daleko první strom co kvete ale často pak i zmrzne.🙈 Soused má včelstva asi 100 m daleko, med mám se slevou ale asi ne kvůli Pinkcotu.😆 Congat je kupovaný také loni v UO. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.3.2024 18:10
Mně toho s Pinkcotem kvete víc, třeba i Velká raná a Goldrich, v závěsu odrůdy z Lednice. Zvažuju, že si v budoucnu taky trochu zavčelařím. ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 29.3.2024 13:01

Dnes jsem jen tak pro zajímavost kouknul na e-shopech na parafinové svíce proti mrazu. Ceny čtyřkilové svíce v rozmezí 500 Kč a více.Pětikilová svíce 650 Kč a více.Málem mě vomejvali..Před šesti roky jsem kupoval čtyřkilovou za cca 300 Kč/ks v počtu 12 kusů.Zatím jsem je nepotřeboval a jsou v pohotovosti.Za současné ceny bych si je už nepořizoval.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.3.2024 7:09
Za deset kg svíce si můžete koupit metr dřeva v neštípané kulatině a nadělat ty švédské... A nebo koupit nějaké staré plechové sudy a topit v nich i klestem a nebo zahradním ořezem, který je jen za práci a odvoz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 30.3.2024 8:43

Tzv, hraběcí rada. Svíce jsou malé, snadno se přinesou a odnesou. Manipulace se sudy bude obtížná, když ne obtížná, zcela jistě protivná. Svíce hoří celou noc bez obsluhy, klest spláchne za dvě minuty. A musíte ho někde sehnat a dovézt, což zase znamená další práci a náklady. Ne každý bydlí na chaloupce u lesa,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 30.3.2024 12:28
Každá věc má rub a líc. S klestem nebo dřevem je práce navíc s rozděláváním a udžováním ohně, se svící je to jednoduché, ale zase dá obrovské množství jedovatých splodin. Skoro jako byste nechali postupně shořet 5 litrů nafty. A že svíce neskutečně kouří, je vidět na snímcích sadů a vinic pořízených v době hoření.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 30.3.2024 12:45

Musím s Vámi nesouhlasit, žádný kouř se netvoří v míře jakou uvádíte.Svíce se rozhoří a je to čistý plamen. Zakuřování je snad ekologické když se tak doporučuje?V příloze archivní snímky když jsem je použil.Žádný jedovatý dým se nekoná.Nešiřte nepravdy. Snímky ktetré jste viděl mohla být kominace zakuřování + svíce.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

svíce
svíce


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 30.3.2024 13:43
nechci se s vámi přít, pane Mičurine, ale parafín jako produkt destilace ropy obsahuje mimo další i karcinogeny toluen a benzen, které se spalováním uvolňují do ovzduší. I já jsem si pořídil před lety svíce, ale spalování není nic eko. Hoří to jasným plamenem, ale také to kouří. Z neznalosti jsem se trochu nadýchal toho kouře a není to nic příjemného. Walter.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.3.2024 14:45
Tak švédská svíce není zakuřování, na to jsou potřeba třeba balíky slámy a nabo štěpka. Svíčky už odborníci nedoporučují ani zapalovat doma v interiéru pro atmosféru, kvůli toxickým látkám. Stejně tak už je ale v některých zemích zakázáno topit dřevem v krbových kamnech. Na rozhoření švédské svíce je ale potřeba minimálně líh a ještě lepší s trochou stolního použitého oleje, případně sádla po smažení, loje atd. A časté postřiky mědí taky přírodě nic dobrého nepřinesou, o jiných přípravcích kterými by šla nahradit se ani nikde moc nepíše. A když budete děštovat, není to plýtvání vodou? Takže asi tak nic nedělat. ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.3.2024 14:34
I vyhrabanou trávu tam můžete přidat. Já používám vetve po prořezávce vlastních stromů, chápu, že lidé, kteří mají jen malé tvary a ne stromy, ze kterých se dá něco uřezat, to berou jinak. Já osobně sudy nepoužívám, ale velkosadaři v Buchlovicích třeba ano. Doporučoval jsem koupit kulatinu na švédské svíce, ale to se zase musí umět řezat s motorovou pilou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika