Meruňky 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 70.240 (?)
9.5.2024 20:12

  Všechno je pryč. Zbyly 3 Vesprimy, snad 2 Vehardy, 1 Ceglédi a snad pár Goldrichů. Nejvíc bych si přál, aby nespadly 3 nejhořejší plody na Farhialu. Z Aurory živoří už několik let jedna větvička těsně nad zemí. Jsou tam dva plody. Mám sice novou, ale co se z ní vyklube, nevím. Nějaké meruňky jsem vždycky měl, i když jinde nebyly, tohle už dlouho nepamatuju. Pepé udělal dobře, že nařídil příbuzným zakrýt Leskoru, já nemám ani jednu meruňku na třech stromech Leskor. O MzP ani nemluvím. Stovky plodů ano, ale na zemi. frown Domníval jsem se, že slabší mráz takto velkým plodům už neublíží. Chyba. 

Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Harrow Delight
Harrow Delight
Mechelenská
Mechelenská
Goldrich
Goldrich
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 14:36

Některé stromky nasadily plody v korunce, tak už jsem je nechal a nesesazoval stromky níž, uvidíme jak to poroste. MH

meruňky
meruňky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 70.240 (?), 8.5.2024 14:38

Tak to je velmi nadějné, Martine. Nechceš se už konečně přihlásit pod nějakým jménem, abys mohl vkládat víc fotek najednou? K tolika meruňkám blahopřeju. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 14:54

Já toho moc běžně nenafotím, než to přetáhnu do PC to je věčnost...

Sugar pearls měl taky propad, ale hodně zůstalo, Vynoslivyj i Zard propadl daleko víc. Jestli něco z toho dozraje, dám pak finální fotku, nějaké vzorky1-2-5-10 plodů se podařilo zachránit i na daších přiroubovancích, kech psar, rougecot, carmentop, harmat, monastyrsky, ananska asi luizet, vynoslivij, zard, cafona, canino, bulida, anton erani, citronka, farhial, ula, pricia, aprisweet, dovrtelova, orangered, bergeron, soledane, vanillacot, nějaké nové přiroubovance a nové stromečky se většina teď přijala - je to takové piplání no. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 70.240 (?), 8.5.2024 17:11

Plody "poslední naděje" na Vehardě. Ten vlevo nedržel, ty další dva tam prozatím jsou.

Veharda
Veharda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 8.5.2024 21:13

A co Petře ten Thyrintos, zůstaly ti nějaké plody? Wondercot si psal že opadalo vše, co Tsunami, Aurora? Nebo nějaké podobné první,,signální" meruňky. U mě na stromku Pricie spadnul i poslední zelený rostoucí plod, ale v koruně Pricia ještě plody má. Byl jsem sondovat u souseda na Leskoře, nijak ji nechránil, ve dvoře u domu nejlepší podmínky kolem tráva a beton a nestačilo, ani jeden plod. Teď je jasné - kdybych netopil, nepřežilo by u mě nic. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 9.5.2024 12:28
Tady poslední plod Vehardy spadl dnes. To na Pinkcotu ještě jedna meruňka drží a zvětšuje se, asi se chce se mnou rozloučit... jak mi napsal PzP není to sorta pro Poděbrady a za poslední roky lze za úspěch považovat to, že vůbec vykvete, takže půjde pryč. Leskoru a Koolgat jsem chránil, ale stejně hodně plodů popadalo a zbylo jich jen pár set. Jinak po likvidačním mrazu tu zmrzlo, až na jablka angrešt možná rybíz, úplně všechno. Marek.
..
..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 9.5.2024 12:31
Pinkcot.
..
..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10138) - 70.240 (?), 9.5.2024 20:12

  Všechno je pryč. Zbyly 3 Vesprimy, snad 2 Vehardy, 1 Ceglédi a snad pár Goldrichů. Nejvíc bych si přál, aby nespadly 3 nejhořejší plody na Farhialu. Z Aurory živoří už několik let jedna větvička těsně nad zemí. Jsou tam dva plody. Mám sice novou, ale co se z ní vyklube, nevím. Nějaké meruňky jsem vždycky měl, i když jinde nebyly, tohle už dlouho nepamatuju. Pepé udělal dobře, že nařídil příbuzným zakrýt Leskoru, já nemám ani jednu meruňku na třech stromech Leskor. O MzP ani nemluvím. Stovky plodů ano, ale na zemi. frown Domníval jsem se, že slabší mráz takto velkým plodům už neublíží. Chyba. 

Hanita
Hanita
Hanita
Hanita
Harrow Delight
Harrow Delight
Mechelenská
Mechelenská
Goldrich
Goldrich
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 9.5.2024 22:03

Marek - zbylo jen pár set meruněk? Tak to máte hodně dobré, já se asi těch pár set plodů na Leskoře nedočkám, naposled Leskora ještě uspokojivě zaplodila před 6 lety, od té doby nepřetržitá linie zmrzání a jednou z toho prozměnu totálka moniliový úžeh (poprvé).

Tak to je Petře meruňková mizérie jaká snad ještě nebyla a přitom po tolika blbých letech už jsem čekal že to letos konečně vyjde. sad MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.81 (?), 10.5.2024 7:07

Jak dlouho tu ještě všichni budete fňukat, že vám zmrzly meruňky? Správný chlap by to přijal, šel dál, a nevynucoval si už třetím týdnem trapně lítost ostatních. Taky mně zmrzly, a nejen meruňky. No a co? To je osud. A je mi fuk, jestli vám nevoní moje přímost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika