Meruňky 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?)
3.5.2024 8:42

Zajímalo by mě, jestli nakonec všechny meruňky spadnou nebo ne. Ten vítr omlátil navenek normálně vypadající plody. U vás je stejná situace, Davide?

Čo ma sklamali odrody Vinoslivij, Forum z Jalty polovica zostala, Šalach Ananasnyj kvitol posledný zmrzol zostalo pár plodov, Zard fantasticky kvitol plný plodov, ale keď boli marhulky 2 cm skoro všetky zmrzli, takže ani ázijské odrody to nevydržali.Zato novšie Coty sú super.

Jaké nové COTY jsou super?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 30.4.2024 17:08

Pestoval som tieto 2 odrody 10 rokov žiaden zázrak, vykopal som ich.Sugar pearls je iba sladká a šťavnatá všetok hmyz na ňu išiel, najhoršie je že pri dozretí je veľká teplota keď ju prelomíte na poli bublinkuje čiže kysne je to nechutné, kto neskúsil nevie popálte sa.

"Popáli sa" akorát MH, jinak pochybuju, že tuto meruňku má ze zdejších pisatelů ještě někdo jiný. Jenomže Martin má obsypaný roub nepoškozenými plody, a "kdo to má", jak říkal Jirka Par.. Kdo to po nedávném mrazu má. Otázka je, co zrušit a co ne. Z toho co pěstoval a zrušil Milan F. mám velmi kvalitní bělomasou nektarinku Snow Queen, ta se zruší tak maximálně sama díky bakteriální rakovině (odumírání pupenů), ale prozatím roste a roste, i když nemoc se projevuje každým rokem ve větší či menší míře. Z dalších zrušených M.F. je Royal Glory. Ta je fakt těžko dopěstovatelná (všechno napíchané), ale rušit se mně ji taky nechce. Další zrušené Milanem jsou velmi pozdní meruňky Kech Psar a Farclo. Ty už vůbec nebudu rušit díky jejich netradiční zralosti v říjnu až listopadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 49.56 (?), 30.4.2024 18:53

Po nedávnom mraze mám veľa odrôd obsypaných a sú už veľmi veľké, keď príde čas dám foto.Zaujimavé že šlachtitelovi Davidovi všetko zmrzlo minulý rok aj tento rok. Zobral si odomňa vrúble marhúľ ktoré som mu doporučil použije ich v šlachtení.Čo ma sklamali odrody Vinoslivij, Forum z Jalty polovica zostala, Šalach Ananasnyj kvitol posledný zmrzol zostalo pár plodov, Zard fantasticky kvitol plný plodov, ale keď boli marhulky 2 cm skoro všetky zmrzli, takže ani ázijské odrody to nevydržali.Zato novšie Coty sú super.

Broskyňa
Broskyňa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 30.4.2024 21:23

Z přiroubovance Šalachu i 2x Forum mi taky v květu nezmrzly, až potom malé půdky téměř všechny opadaly. Vloni Forum to samé, kvete pozdě nezmrznul, ale plůdky opadaly. Jako by byly neopylené, možná namrznuté - nejde vidět. Letos ale ten Zard plody udržel hodně, to mě překvapilo, čekal jsem že taky opadnou.

Samozřejmě jsem tu poslední mrazovou pohromu přitopil abych něco zachránil. V okolí meruňky nebudou opět nikde - a nejen meruňky. Mimo chráněné zahrady nepřežilo nic, ani jeden plůdek broskve na žádné odrůdě nenacházím že by přežil, a vypadá to že nebudou opět ani jabka, všechny co rozkrojím jsou uvnitř hnědé. Angrešty taky zmrzly. Stav porostů byl o 3 týdny napřed a na to celkem rekordní mrazy -4°C celou noc. V čechách nebo v polsku kolem -6°C - nějvětší producenti jablek.  sad MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 49.56 (?), 1.5.2024 6:52

V Turecku to tiež dozrieva pýtal som kámoša čo tam pestuje marhulky ako sú na tom, tiež im to tam zmrzlo kto nekúril pod stromami nemá úrodu. Ďalší pestovateľ čo pestoval marhule celý sad vytrhal vždy mu marhulky premrzli pestuje iba nektarinky vedšinov sa teraz v Turecku pestujú Španielské a americké odrody.

Mikado
Mikado



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 49.56 (?), 1.5.2024 20:17

Krásne príspevky a fotky sú zo sadov dozrievajúcích marhúľ. 

Mikado
Mikado






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 49.56 (?), 2.5.2024 14:27

V Turecku to postupne dozrieva další pestovateľ sa pochválil skorov Španielskou odrodov Cebas red. 

Cebas red
Cebas red



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 2.5.2024 16:34

Meruňky přešlé mrazem předčasně sklízí velmi silný jihovýchodní vítr, o kterém by se dalo říci - je to držák, protože drží už několik dní. Takové škody naděláno. Broskve, pokud budou padat, dávají si načas. Co se týče Milanových fotek broskvoní odolných proti kadeřavosti, přiřadil bych Jayhaven.


"Sklizeň"

Pomrazové deformace - Farhial
Pomrazové deformace - Farhial
Farhial -
Farhial - "A je po meruňkách"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 3.5.2024 8:42

Zajímalo by mě, jestli nakonec všechny meruňky spadnou nebo ne. Ten vítr omlátil navenek normálně vypadající plody. U vás je stejná situace, Davide?

Čo ma sklamali odrody Vinoslivij, Forum z Jalty polovica zostala, Šalach Ananasnyj kvitol posledný zmrzol zostalo pár plodov, Zard fantasticky kvitol plný plodov, ale keď boli marhulky 2 cm skoro všetky zmrzli, takže ani ázijské odrody to nevydržali.Zato novšie Coty sú super.

Jaké nové COTY jsou super?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 3.5.2024 15:01

Už je situace jasnější. Plody žloutnou a jen o ně trošku zavadíte, tak "letí". Liboval jsem si, co zůstalo plodů na Orangeredu, postiženého moniliózou, ale všechny zežloutly. I Leskory zežloutly, takže, pane PP, vypadá to, že u příbuzných neochutnáte. Stromek Spring Blush má optimálně rozmístěné plody, ale ty jsou už zežloutlé delší dobu, uvnitř nahnědlá pecka, takže nic, nula. Je možné, že nakonec opadají i te zelené plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 9.142 (?), 3.5.2024 17:56

Tak oni celou meruňku obalili. Pokud jde o situaci, bude taková, že nějakých 90 % všeho co kvetlo nebo bylo odkvetlé je pryč. Někde méně, někde i přes 100% jako u nás. Vydržely jen vzácné chráněné lokality. Takový mráz a v takové síle a délce, hlavně do výšky je (býval) opravdu ojedinělý a já něco podobného nepamatuju. I když ono stačí jedenkrát -6 v květnu jako před pár roky a je také sklizeno. Nu což, budu mít broskvoňové pruty do drtiče na štěpku. Akorát ten využitelný čas se mi krátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika