Meruňka Darina



Stránky: 1,  2,  3   
host - 97.44 (?) 
18.10.2008 10:08, zobrazeno: 37807x

Dobrý den odborníci,

Na doporučení prodávajícího z jedné školky jsem si koupil meruňku "Darina" na podnoži St. Julien. Meruňku jsem zasadil z jížní strany svého domku (Ostravsko...). Máte někdo zkušenosti s touto odrudou (velikost a chutnost plodů, přírustky dřeva, náchylnost k mrazům...)?

Děkuji za Vaše odpovědi

Zdraví Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 18.10.2008 11:09

Nikdy jem o ní neslyšel.
  Při vší úctě k prodávajícím ve školkách,  na jejich doporučení nedám. Občas si zajdu do nějaké prodejny či školky a poslouchám z povzdálí jejich rady bezradným zákazníkům. Nechci křivdit těm seriózním, ale některá doporučení (vždy se týkají odrůd, co jsou v nabídce) jsou dost síla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.44 (?), 18.10.2008 12:59

Meruňka byla zakoupena ve školce v Bruzovicích u Frýdku - Místku. Tato školka se těší dobré pověsti, již v minulosti jsem tam kupoval různé ovocné stromky a krom jedné broskve (nebyla na jaře ošetřena proti kadeřavosti a málem mi odešla) jsem byl vždy velmi spokojen.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 246.252 (?), 18.10.2008 17:30

Také jsem si letos koupila meruňku Darina v ovocné školce, tuto odrudu jsem sháněla, jelikož tento druh má být jeden z nejodolnějších do vyšších poloh.Jsem z Vysočiny. Zasadila jsem ji na jižní stranu ke stěně budovy.Teď už budu jenom čekat na úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 18.10.2008 23:08

Osobní zkušenost s ní nemám, ale před měsícem jsem listoval v novějších odrůdách a dočetl se, že je vysoce odolná proti mrazu v pupenech, květu i dřevě, sklízí se cca týden po Velkopavlovické, plody střední velikosti při větší násadě drobné, za deště náchylnější k moniliöze, je odolná proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Dužnina je trochu tužší, ne hrubá, šťavnatá a sladce navinulá. Vhodná do výsadeb ve všech oblastech pro pěstování meruněk. Stromy rostou středně bujně, vytváří vzpřímenou řídkou korunu. Vyšlechtěna byla v Holovousích.
Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.44 (?), 20.10.2008 18:23

Děkuji za reakce, kdyby měl ještě někdo zkušenost s touto odrudou, tak se klidně prosím rozepište.

Děkuji

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 241.145 (?), 13.9.2010 15:43

"za deště náchylnější k moniliöze"

Zvláštní. V letošní nabídce meruněk na netu prodejci uvádějí, že Darina je odolná proti monilióze. Prošla jsem spoustu nabídek prodejců a tato odolnost je uvedena jedině a pouze u Dariny. Zatím. Uvidíme, co budou psát prodejci v říjnu, až se rozjedou prodeje. Kdepak je ale asi pravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.195 (?), 18.12.2010 11:05

Dobrý den,

po cca 6leté zkušeniosti s touto odrůdou v podmínkách středočeského kraje(cca 270m), na meruňkovém semenáči, půda písčitohlinitá, mohu konstatovat, že patří rozhodně meri odrůdy jež si zaslouží pozonost. Plody byly spíše střední až větší, odhadoval jsem cca 50-60g, jako Velkopavlovická, plošší, za vlhka náchylnější k pukání což vidím jako snad jediný vážnější nedostatek. plodnost byla vysoká, docela pravidelná. Hodnotím ji i více odolnou k monilii v květu, rozhodně více než známé lednické odrůdy typu Leskora, Lejuna, Minaret ale také než Velkopavlovickou či Bergeron. Z hlediska o´dolnosti k jarním mrazíkům na tom byla vždy nejlépe, podobně jako Harlyne, Veharda či Kompakta, ale ta je dost drobná.

Zdravím David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 18.12.2010 13:00

Jsem rád, že uvádíte podmínky, ve kterých dané odrůdy pěstujete."Mnoho povolaných, méně vyvolených".To, co dnes jihočeský portál umožňuje, je snadná konfrontace.Těch, kteří nesledují jen své profity a zisky, ale také obecně platné zásady a určitý standard, chci říci:.pište, co se Vám zdá i nezdá a bedlivě sledujte, kdo uvádí to, co uvádí.Ke zlepšení našeho standardu!  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.176 (?), 11.4.2018 21:30

Dobrý den, je to lež, že je odolná monilioze.Byl to jeden z důvodů proč jsem si ji před 4 lety koupila a loni moniliozu měla.    Monika J.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika