Klejotok u Bergeronu



Hrochová - (4) - 79.184 (?) 
12.1.2014 20:19, zobrazeno: 3151x

Prosím o radu. Loni najaře jsem zasadila stromek meruňky Bergeron na podnoži Mirobalan. Na korunce jsem odstranila m.j. větev na terminálu, která směřovasla směrem dovnitř do koruny stromku. Rána byla ošetřena voskem. Nyní jsem zjistila, že je terminál v tomto místě jakoby prasklý a tvoří se klejotok. Mám tuto ránu jen znovu ošetřit, nebo celou korunu seříznout a znovu zapěsptrovat? Nebude se to celé opakovat? Děkuji za radu.malý pěstitel / nejdou mi mazat překleoy.p

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 39.219 (?), 12.1.2014 20:39

Stromek nikdo z nás nevidí, přesto si dovolím říci, že meruňka na myrobalánu je potenciál pro vitální, rozložitý strom bujnějšího růstu s možností dožít se vysokého věku.

Přesto si dovolím zmínit že ohledně řezu, se k meruňkám snažím chovat s citem a opatrně, v žádném případě si nenechají líbit tolik co jabloně.

U nových stromků provádím výchovný řez po výsadbě s ponecháním terminálu, v dalších 3.letech jen citlivé zakrácení nových letorostů. Klejotok a mrtvice jsou nepříjemné vlastnosti meruněk kterým se ubrání málokterý sadař.       j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika