Jakou meruňku?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?)
14.10.2008 14:14

Nechci být šťoural, ale připadá mi, že pan Kiwíček má s Kruhem cosi společného. Poněkud to zavání reklamou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 14.10.2008 14:14

Nechci být šťoural, ale připadá mi, že pan Kiwíček má s Kruhem cosi společného. Poněkud to zavání reklamou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.138 (?), 15.10.2008 1:06

Paní Vlaďko musím vás varovat před Velkopavlovickou meruňkou. Je pravda, že má velké šťavnaté plody, ale přételé zapomněli na její ostatní vlastnosti. Je velice choulostivá na chlad v květu, moniliový úžeh, silně vzrůstná a hnije na stromě. Z těchto vlastností vyplývá to, že těch pár chutných plodů ochutnáte jednou za čas. Podobné vlastnosti i když trochu méně těch záporů má její příbuzná "Maďarská". Nám se osvědčila odrůda Bergeron, Karola a ze staší doby Rakovského. V nadmořské výšce 450 m úspěšně plodí a nevyžadují mimořádnou péči. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.34 (?), 16.10.2008 20:48

Prosím o vysvětlení, čemu se říká ananaska.Jsem 400 m.n.m.a meruněk tady opravdu mnoho není.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 16.10.2008 21:17

Já bych zase varoval před zázračným ovocem typu "ananaska", které bez ochrany plodí na Vysočině veliké plody a jimž se chutí nemůže Velkopavlovická rovnat. 
    Náš sortiment meruněk se nebývale rozšířil o odrůdy z Lednice,  Slovenska, Francie, Kanady, aj., Konzumní období meruněk se rozšířilo na řadu týdnů, mrazuodolnost některých je obdivuhodná.. Kupodivu, nikdo z týmu profesionálů nenalezl zázračnou odolnou meruňku z hor, s obrovskými plody, kvalitou válcující nejchutnější odrůdy, k nimž VP nepochybně patří. Proč asi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 17.10.2008 8:17

Nějakou zázračnou meruňku bych potřeboval do 180m.n.m. Přes léto se mi podařilo (snad) určit s pomocí starého sadaře poslední neznámou meruňku na mé zahradě. Karola, Velkopavlovická - v jílovité půdě, Minaret - v písčité půdě. Teď na podzim bych rád zasadil Bergeron a nějakou Le****.

Jarní mrazíky mi pravidelně devastují úrodu, zatím jsem nesehnal dostatečně pozdní odrůdu. Někde na netu jsem četl o meruňce, která dozrává až někdy začátkem září??? Nevíte někdo, co je na tom pravdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.10.2008 13:12

Nejpozdnější meruňky, co znám, jsou Minaret, Harlayne a Harogem, ty ale zrají tak 1 - 2 týdny po VP. Letos jsem, pravda,  poslední meruňku utrhl 1. září, ale to proto, že je u nás chladno a dozrávají pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 17.10.2008 17:27

Co znamená Le****?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 17.10.2008 20:08

Le - meruňky vyšlechtěné v Lednici na jižní Moravě. Např. Lebela, Leskora, Lerosa, Leala atd.  Meruňky šlechtěné ve Veselé u Piešťan mají názvy s počátečními písmeny Ve. Např. Veharda, Vespríma, Veselka atd.
Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 19.10.2008 20:42

dotaz na Le**** už za mě zodpověděl P. Hauser.  Ve školce jsem dopadl celkem dle očekávání... Bergeron na myrobalánu bude až za týden, z lednických měli na myrob. jedině Leanu, tak jsem ji vzal. Takže za týden další pokus, prý budou i durancie.

Měli také JOJO, na cedulce bylo uvedeno "dovoz PLN". jednu jsem vzal, jsem zvědavý co z toho vyroste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 20.10.2008 1:43

To Jo-Jo mám. Je to patentováno v německu jako jediná peckovina úplně rezistentní šarce. Druhý rok po vysazení plodí pěkné velké ovoce. Dozrává pozdě, částečně trpí moniliozou. Je lepší, než Stanley i když z ní pochází. Pozdní meruňku ze staršího sortimentu, jsem dostal odrůdu "Rakovského". Je odolná chladu v květu a snad i ve dřevě. Získal jsem ji z Milevska, kde původní strom každoročně plodí. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika