Co dělat s meruňkou, která byla vysazena na podzim



host - 6.34 (?)
2.2.2010 21:04

Pokud stromek vypadá jako koště, má množství slabých větví a dostatečně silný terminál, na jaře lze odstříhnout stávající obrost a terminál ustřihnout nad 5-6 očkem.Z oček vyrostou kosterní větve.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 220.78 (?), 2.2.2010 17:14, zobrazeno: 5246x

Dobrý den,

v říjnu jsem vysadila Velkopavlovickou meruňku, stromek byl vysoký cca něco kolem 1,5 - 2 m a koruna celkem košatá. Kupovala jsem v zahradnictví, měla štítek, kořeny mi zakrátili při koupi. Stejně tak jsem kupovala broskvoň, hrušeň a švestku a sloupovité jabloně. Nevím, co mám teď v zimě udělat a jak stromky zakrátit, aby se něco nepokazilo. Mohl by mi někdo zkušenější poradit, jak, kdy a čím stříkat a jak a kdy střihat?

Moc děkuji za odpovědi, Procházková

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 2.2.2010 20:04

v prvním roce bych snad s vyjímkou broskvoně nestříkal nic. A v zimě bych ani nic nestříhal.

Na jaře poproste někoho ze sousedů, oni vám se stříháním určitě poradí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 2.2.2010 20:56

Ba naopak, počkejte do jara a pak zakraťte větvičky u meruňky, u kosterních větvích na 5 oček. Sloupovité jabloně se nestříhají, střih proveďte také u hrušky a broskvoně. První dva roky se tvaruje korunka, tak je nutné k řezu přistoupit s citem, případně si nechte poradit.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.34 (?), 2.2.2010 21:04

Pokud stromek vypadá jako koště, má množství slabých větví a dostatečně silný terminál, na jaře lze odstříhnout stávající obrost a terminál ustřihnout nad 5-6 očkem.Z oček vyrostou kosterní větve.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika