Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pro hledače těch nejlepších chutí jako jsem já, nemají odrůdy Leala, Lenova, Kompakta, Lemeda atd. žádný význam. Z hlediska chuti můžu doporučit z pozdních odrůd Harogem a Bergeron. Hlavně Bergeron letos v chuti překonal i VP, která byla v deštivém počasí nekvalitní. Další špatná vlastnost u pozdních odrůd meruněk je silná náchylnost na strupovitost peckovin. Pokud se vám nechce plody meruněk chemicky ošetřovat, tak Harogem vůbec nedoporučuji. Leala na tom není o mnoho lépe. Záleží na oblasti a na počasí. Ještě k chuti. Můj názor je ten, že zvýšená sladkost v plodech bývá často na úkor meruňkového aromatu, proto mně tyto plody moc "nejedou". Jiné odrůdy by zase naopak více cukrů potřebovaly. Ideální odrůdou v tomto směru je Bergeron. Přesně takovou by měla mít meruňka chuť. V dobrých letech je tady samozřejmě nepřekonatelná VP, i přes nerovnoměrné vyzrávání obou polovin plodu. Pokud jde o odolnost proti mrazu v době květu, tak se uvádí jako nejodolnější Lenova. Má sice podřadné plody, ale chápu, že lepší mít nějaké plody, než žádné. Pro mě osobně tedy Leala zatím nic moc. Zaměřil jsem se teď na odrůdy pocházející z Veselé u Piešťan a konečně také na populární, leč rozporuplné odrůdy z Escande.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika