Zenoah Komatsu nebo Homelite



asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?)
30.12.2007 23:45

Samozřejmě můžete mí t i delší lištu...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 29.12.2007 19:19

Když jsem vybíral já tak zůstali dva favorité - Dolmar PS500 a Stihl MS280.

Nakonec to vyhrála Dolmarka - ale jenom kvůli ceně.... Kdyby jsem se nemusel ohlížet na peníze určitě by jsem šel do Stihlky.

Na PS500 si ale nemohu stěžovat...

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 29.12.2007 20:14

Úvodem musím uvést, že kterou značku si vyberete je pouze na Vás a na mě je popsat nejasné, případně poradit. Nelze se tím ubránit dojmu, že nadržuji některé pile, značce. Je to zde o radách a rozumném uvažování. Proto co o pilách vím, to uvedu. Na Vás je to buď použít, nebo zahodit. K Vašemu dotazu je třeba při těchto výběrech se konečně zbavit stálé chyby a to, že se hledí na pily, jako pily a ne jako kategorie  - třídy a tedy vhodnost použití dle výrobce. Proto PS 4600S nepatří do ostatních vybraných pil - je profi. Další modely jsou hoby nebo poloprofi. Např. Dolmar má stavebnicový - velmi propracovaný systém, který ale neznalé mate, neboť vidí stejnou pilu, na označení moc nehledí, ale stejná pila to není. Tak se stane, že profi pila je hodnocena - srovnávána s farm pilou. Popis v čem která pila je lepší a horší  u modelů PS460-5000 jsem několikrát podrobně popisoval. Ještě pro upřesnění PS460 je z hlediska konstrukce - to co vidíme na pile a obslužné prvky naprosto stejná s modely 4600S a 5000. Rozdíly jsou v hmotnosti,výkonech, řetězovém kole a ještě pár detailech - jinak se dá z modelu 460 udělat 5000 přehozením pístu a válce, ale měla by 5,4kg, nebo naopak na spodek 5000 dát válec s pístem 460 a byla by to lehká 5,1kg vážící 460. Tolik teorie, neboť jsou tyto varianty možné, ale v praxi málo realizovatelné. Ale u řady 109-115i jsem to několikrát dělal, po zadření 109 - z toho byla 115 - pouze karburátor Walbro zůstal,  i = injection - karburátor s jednou klapkou - bez sytiče, ten byl nahrazen ventilem pro start na jedno zatažení starteru přitom bez zhasnutí motoru - super věc. Bohužel mnoho lidí to chybně obsluhovalo, a tím přechlastali motor a asi to byl jeden z důvodů proč to na nových pilách není. K MS 270/280 velmi dobré moderní pily. Já bych jim snad vytkl jen na takovou pilu nenastavitelné čerpadlo a o něco vyšší spotřebu paliva. Ale je to farm, takže to každý výrobce řeší po svém. Vidíte, už zase slohová práce, ne to se nedá, musím to omezit. 

                     
host - 76.114 (?), 30.12.2007 0:07

ja sam nevim oboje jak dolmar i stihl jsou krasne v me stavebni profesi je mi celkem jedno cim rezu ale hlavne aby to rezalo pamatu ji jak s 111 nebo s 180 jsem rezal tupym retezem jsem rezal prkna obalena betonem nebo na leseni zarezaval trami a rezal i fasadu dene rezal hrebiky pamatuji ze kdyz jsem mel ms 180 tak jak uz byla stupena a jak jsem rezal beton hrebiky fasadu cihly tak lista byla rozhavena a dokonce skoda ze mi ji ukradli bych nafotil nevim jak jse tomu rika tam jak jsou vyvedeny stefti ke kterym je posleze pridelana lista z krytem tam jak je vyusten otvor od cerpadla na olej tam jsem ten kus mezi stefti a i kousek plastu pekne roztavil ma 180 i 111 byly tak tvrde tezce bez milosti namahany ze bych o tom ani nemel mluvit zadna udrzba jen dolivani oleje a benzinu brouseni retezu fungovalo tak ze jsem vzal vrtacku do hlavy jsem nasadil pilnik a pak vrtackou brousil a fungovalo jde mi proste o to sam nevim o co proste chtel bych pilu pilu poradnou jako prvni jsem mel huskvarnu  nevim jakou atu jsem utavil po mesicni praci byla to profi v mej profesi neni cas na udrzbu cas jsou penize

v zhledem k tomu ze vsechen muj vercajk byl narex nebo makita a vse jsem nakupoval ve specializovanem obchode makita narex tak jsem tam videl pilu dolmar a koukal jsem na ni do te dobi jsem neznal znacku dolmar prodejce mi ji vynachvalil atd a jeste me zlakal na slevu tak jsem koupil dolmara 111 je to byla pila ta vydrzela a pak v zhledem potrebam jsem potreboval mensi pilku malinkou akorat ono kdyz behate po strese nebo po leseni ktere postavily vozrali zednici tak by jste poznali proc jsem chtel malinkou lehkou pilu a tak moje volba byla stihl ms 180 to byla pilka jako vino pak jse mi zalibyla vic jak 111

protoze byla lehounka skoro bez vibraci parada

asi to vidim tak zej si koupim velkou dolmarku a to bud ps 500 nebo ps 4600s  no rad bych mozna i 111 ale ta jse mi po tech letech zda zastarala a je i drazsi jak zminovane modely 500 4600s ted jsem rozhodnutej jde mi ted jen o to jestli 500 4600s jsou lepsi jak 111  mam pocit ze asi ne ale chtel bych nejak ujistit pardon ze jsem takovej jakej jsem ale jsem takovej sentimentalni a trochu jednoduchej clovek

chci proste dolmarku jako velkou pilku a stilku 180 jako malou pilku myslim ze je to dobra volba a nebo stilku jako velkou ja fakt nevim musim premyslet a zase obchazet prodejce pilky brat do ruky koukat na ne atd

jinak nevim vcem je vyhoda nastavitelneho cerpadla fakt opravdu nevim  pokud maze neni treba nastavovat ne??

                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 30.12.2007 2:22

Myslím si že pro vaše používání skutečně nepotřebujete štelovací čerpadlo mazání řetězu - používá se při řezání různě vlhkého dřeva, nebo při používání různých délek lišt na pile.

Modely které mají průtok oleje fixní počítají s tím aby byl řetěz dostatečně mazán i při řezání suchého dřeva s nejdelší lištou která je pro daný model doporučena - to znamená že při použití kratší lišty a řezání mokrého dřeva trochu " přemezávají" - to ale není na závadu, pouze více odstřikuje olej od lišty....

Možná by jste se měl podívat po pile Husqvarna H 345 construction - pila specálně určená do stavebnictví.

také by se vám určitě hodil speciální řetěz pro stavebníky - je sice dražší /cca 1000,-/ ale nějaký zapomenutý hřebík ho hned neztupí...

                     
host - 76.114 (?), 30.12.2007 10:37

husqvarnu ne ty ty ty to neni dobra pila na stavbu mam sve zkusenosti a specialni retez pro stavebniky se stejnak stupi jako obycejnej retez ono kdyz jse rezou prkna od betonu tak je jedno jaky retez mam vyzkouseno nejlepsi varianta obycejny retez a pak pilnikem ve vrtacce nejak prebrousit prinejhorsim odnest do servisu nabrousit me zkusenosti

                     
host - 106.2 (?), 30.12.2007 13:16

Nezabúdajte na jednu zásadnú vec. Je absolutne jedno s akou pílou budete vo svojej profesii pracovať, nech to je hociaká značka, ľubovoľnej kategórie, roku výroby a tým aj technickej vyspelosti. Podstatná vec je prístup majiteľa - obsluhy k danému stroju. Ak budete pracovať s betónom, výmurovkou a fasádou, občas to preložíte klincom v dreve a nakoniec do "zaklincujete" odložením píly do garáže, počítajte s tým že zo žiadnou v súčasnosti vyrábanou pílou a ani zo žiadnou reznou súpravou nebudete spokojní, pretože Vám to zákonite nebude fungovať. V tomto sa Váš prístup k náradiu, ktoré Vás živí líši od napr. môjho prístupu k výrobným prostriedkom. Mňa pílla živí, to znamená ak nefunguje - nepracujem - ak nepracujem - nie sú peniaze - ak nie sú peniaze - ......?    Odporúčam túto filozofiu aj Vám, pretože sa vám môže veľmi rýchlo stať, že si Vás objednajú napr. na stavbu krovu a dajú Vám pevný termín- napr. potreba náväznosti ďalších prác a Vy to nedoržíte pretože Vaše pracovné náradie - píla nebude schopná po predchádzajúcich betón výmurovkových akciách ani za štvrť hodiny prepíliť na mieru hranol 15x15cm. Viete čo urobia na budúce? Znovu si objednajú fachmana, ale nie Vás!

Neberte to v zlom, že sa do Vás navážam ako majster sveta. Ale vy nie ste jediný z tesárov a krovárov čo takto pracujú - česť výnimkám. Pred tromi rokmi prišli bratrancovi krovári z Novej Bane robiť krov na novostavbu. Bol som pozrieť ako pracujú. Mali S-MS 017 a nemohol som sa pozerať ako s ňou pracujú. Rezná súprava v stave že by sa na nej dalo obkročmo sánkovať bez újmy na zdraví aj pri plnom výkone motora. Obslužné náradie samozrejme nemali žiadne, iba ak vrtačka a pilník ako to aj Vy praktizujete. Ich výkon za celý deň bol taký, že ja by som im nebol dal ani obed. O kvalite rezov ani nehovoriac.

Zamyslite sa nad údržbou vecí od ktorých závisí Váš príjem. To môžete ovplyvniť. Ak Vám odíde ložisko, alebo sa prepáli piest s tým nič nenarobíte. Ale ostrosť reťaze a čistota píly je len na Vás. Aj veľké medzinárodné firmy sa snažia ušetriť kde sa len dá a život výrobných prostriedkov sa snažia predlžovať pravidelnou údržbou. V jednej takej som pracoval a poslali nám výrobnú linku z Mexika ktorá bola vyrobená v USA a bola tak stará ako ja a pôvodne som myslel že to priviezli do šrotu. A ono to po 14 dňoch čistenia, farbenia, skladania a po ďalšich 3 týždňoch nekonečného nastavovania chodí do dnes a dokonca aj plní normu. Ale to som odbehol od témy i keď  princíp postoja zostal. Prečítajte si vo voľnom čase príspevky o údržbe na tomto fóre, veľa sa tu dozviete, sú tu aj veľmi pekné ukážky od J.S: o základnej starostlivosti o reznú súpravu aj o pílu - odporúčam. Treda len hľadať v príspevkoch.

ARB

                     
host - 76.114 (?), 30.12.2007 18:32

mam us tri favority a to je Dolmar PS 500 Dolmar PS 5000 A Stihl MS 280

ale vzhledem ze PS 500 je farmar tak zustava Stihl MS 280 ale ten je take farmar a stoji 14 800 a pak je DOLMAR PS 5000 a to je profi se stejnym vykonem jako MS 280 a za cenu 15 000 takze toho jsi poridim uz jsem rozhodnutej akorat mam mensi dotaz ohledne Dolmaru u tech PS 5000

jsou tri kategorie PS 5000, PS 5000 D, PS 5000 HD, co to prosim znamena vysvetleni jsem nikde nenasel a za dalsi jak je to z retezama a listama na PS 5000 protoze vyrobce u vsech dodava i udava 38cm me jse to zda malo myslim ze by pila byla schopna utahnout i 45cm??? nebo ne??? a jake rozmery clanku jsou optimalni  jestli 1,3 nebo 1,5??? to take nevim

myslite ze jsem si vybral meho favorita dobre??

a pri prohledavani ceniku u stihlu jsem koukal ze MS 290 je levnejsi jak MS 280 a MS 310 a 390 jsou take levnejsi jak MS 280 to je drsne

                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 30.12.2007 18:49

PS 5000D - vybavená dekompresorem pro snadnější start

PS 5000HD - dekompresor + vyhřívání rukojetí

Obě věcoi jsou pro vás myslím zbytečné....

Ohledně lišty-38 cm vám snad stačí ne?? Osobně si nedovedu představit že by jsem při tesařině a  pomocných pracích "šermoval " zbytečně dlouhou lištou. Já mám také 38 cm používám pilu pro kácení a přípravu dřeva na topení ve velkém RD a ještě jsem nenarazil na strom který by jsem neporazil - když je průměr větší než 70 cm tak jeětš zůstávají  techniky řezu jako je zápich nebo srdcový řez.....

1,3 mm má samozřejmě menší řezný odpor - pila jde pak lépe do řezu, ale u pil které mají výkon větší jak 2,4 kw ten rozdíl není zas takový....

K těm Stihlkám - MS 280 je moderní typ,  MS 290, 310, 390 - starší typy. Proto nejspíš ten cenový rozdíl, ale cenové politiky výrobců jsou různé....

                     
host - 76.114 (?), 30.12.2007 22:46

no ja mel na Dolmaru 111 listu 45cm uz v zakladu ale jak rikate je to celkem jedno ale jen me zajimalo jestli jsi muzu dat popripadne delsi listu

                     
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.240 (?), 30.12.2007 23:45

Samozřejmě můžete mí t i delší lištu...

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika