Záhradný traktor AL-KO 17,5 HP vs 16 HP V2



host - 113.176 (?) 
29.5.2015 13:52, zobrazeno: 7642x

Dobrý deň


Už dlhšie vyberám záhradné traktory. Rozhodoval som sa medzi SECO Challenge a medzi traktorom  SOLO by AL-KO. SECO je síce viac stavaný do nepriaznivých podmienkach a možno že je aj pevnejší a lepší ale po vzhliadnutí a hlavne z pocitov a spracovaním sa mi viac páči AL-KO.


Avšak sa neviem rozhodnúť medzi modelom SOLO by AL-KO T18 95.5 kde je motor B&S jednoválec INTEK 4175 - 500cm3 17,5 HP nastavený na výkon 10kW alebo model SOLO by AL-KO T16 105.5 kde je motor taktiež B&S ale dvojválec INTEK 7160 - 656cm3 ale len 16HP nastavená na výkon 10,5 kW.


Kosiť budem 3 záhrady o rozlohe 2000-3000m2 na záhradu (všetko rovina) z toho polovica bude poľná lúka, nie príliš rovný terén (občas krtince, mraveniská atď.) a na lúke neplánujem ani tak často kosiť ako na záhrade, asi len 1x do mesiaca.
Ak máte niekto skúsenosti so záhradnými traktormi prosím Vás o radu či sa mi oplatí priplatiť 400€ za dvojválec pri mojich podmienkach alebo či mi bude postačovať ten jednoválec.

Za odpovede vopred ďakujem :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.193 (?), 30.5.2015 1:37
Kdyby jste sekal na rovině pravidelně jako se sekačkou, tak stačí jednoválec, ale část pozemku jednou za měsíc-určitě dvouválec, ikdyž má o nějakého koně méně, potřebujete krouťák, tz.-hustší, vyšší tráva nebo nepravidelné sekání=dvouválec.Neznám zpaměti tyto modely, ale další výhoda byla v tom, že jednoválce byly mazány rozstřikem, dvouválce měly čerpadlo a filtr, což by Vás na rovině nemuselo trápit, naproti tomu vychází z toho podstatná rozdílnost životnosti pohonných jednotek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.138 (?), 1.6.2015 18:16

Tak na krtince jedine cepákový mulčovač. Obávam sa, že žiadny záhradný traktor nemá rád nerovný terén (hoci aj na rovine). Kaźdý sa zahlcuje vysokou trávou...

To nie je o sile motora, hoci čím viac, tým lepšie, ale konštrukčnými obmedzeniami. Záhradný traktor je určený na rovný terén s nízkou trávou.

Uvažujte o diskovej kosačke alebo cepákovom mulčovači.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.13 (?), 1.6.2015 21:05
Druhý příspěvek je v pořádku-lepší dvouválec, krtičince po zimě rozhrábnout, jakmile se začne sekat pravidelně traktorem, krtek se odstěhuje-odzkoušeno.Měl jsem 16hp dvouválec a celkem v poho, ono si žací ústrojí taky dokáže srovnat krtičáky, jen se tím nikdo nechlubí ;-).Když nestíhal sběr, tím pádem ani zadní výhoz, tak jsem to přejel na nejvyšší zdvih se záslepkou a pak načisto.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.31 (?), 11.6.2019 6:51
Aký ste napokon kúpili? Rozmýšľam tiež nad traktorom, mám vyhliadnutych viacero, aj al-ko, ale váham, recenzií je málo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika