Zahradní traktůrek - pomoc s výběrem ze tří



pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?)
13.4.2010 0:06

Já osobně bych volil StarJet. Pokud se k němu budete chovat slušně, vydrží mnoho let. Navíc má poměrně jednoduchou konstrukci, šikovný kutil si doma v podstatě cokoliv sám vymění, případně opraví.

MTD nebrat určitě, měl jsem a nikdy více. Castel Garden není nic jiného než MTD v jiném kabátě, to samé Cub Cadet, to je "profi" řada MTD. Hrůza a děs za ty peníze. U AGS máte alespoň poměrně levné náhradní díly, co jsem měl to svoje MTD, tak třeba jen řemen na jednu sezonu stál přes 3 tisíce, nože kus za 1500 (jsou tam dva), šroub do nože s opačným závitem 150 Kč a podobně. Je to už pár let, tak se možná lecos změnilo, ale příliš bych v to nedoufal.

Co se týče Stigy, osobně vyzkoušenou dlouhodobě nemám, pouze jsem si pár minut na rideru povozil zadek a prohlédnul technické detaily, příliš nadšení ve mne nevyvolala, ale v podstatě úroveň zpracování by mohla být na stejné úrovni jako AGS StarJet. Spíš jde o to, co od traktůrku očekáváte, jaké přikoupíte příslušenství (neříkejte že budete jen sekat, až v zimě napadne sníh, už člověk kouká, že by koupil radlici.. a v létě zase přívěsný vozík místo tahání kolečka po zahradě...)... a určitě bych si připlatil za hydrospojku, je to věc k nezaplacení! Dobrou volbu přeji JK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 245.149 (?), 9.4.2010 11:21, zobrazeno: 35027x

Dobrý den, prosím o pomoc s výběrem.

Mám plochu cca 2500m2 trávníku, část rovina, část mírně do kopce a mám cca 75000,- Kč limit (+- 5000,- Kč) na nákup traktoru na sekání. doted jsem to sekal sekačkou s pojezdem, ale jak roky běží...,však to znáte.

Mám asi tak vybráno, ale nevím jak se rozhodnout, který z těchto tří, tak prosím o rady:

1. Starjet Aj 102 17,5 hp

2. Stiga Estate royal 19

3.MTD PRO P 200 HN

Díky moc a budu rád za každou radu.

Karlos.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.185 (?), 9.4.2010 13:38

Nejkvalitnější konstrukci má podle mě Starjet, ale ani se Stigou neuděláte chybu. Značce MTD bych se velkým obloukem vyhnul, protože do strojů montují až 75% součástek, vyrobených v číně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 15.114 (?), 10.4.2010 12:54

Řeším podobný problém a taky mám ve výběru Starjet. 17.4 je předváděcí akce na tyhle traktory v Zahradní technice v Mukařově od Říčan a protože většinou při výběru u prodejce narazím na slova není vystavený ale za 3 dny jej tady budeme mít tak tam chci vyrazit a prohlédnout si je tam. Volal jsem do Ags (výrobce) a má tam být 10 typů a i ten můj. Traktor pak ale asi koupím tak abych to pro nový neměl daleko(jestli men přesvědčí:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.112 (?), 10.4.2010 14:37

AGS je dobrý - 17,5 HP má ho 4 roky soused. Stiga je podle plastů žlutý trochu pozměněný Castel Garden- mám ho 2 roky. Ten je také dobrý. Dost důležitá je blízkost servisu pro případ nějakých problémů i údržby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.11 (?), 10.4.2010 15:50

Dobrý den, velmi mě rozesmál Váš komentář. Řekněte mi jeden (opravdu stačí jeden) výrobek, který není vyroben v Číně nebo jeho komponenty nejsou z Číny. Koupíte si stroj, který má na štítku vyrobeno v EU tzn. stroj se kompletuje v EU ze součástek vyrobených v Číně, takže Číně se v dnešní době snižování cen opravdu nevyhnete a kvalitu výroby si umí zajistit pouze největší hráči na trhu. 2 sousedi si koupili stejnou sekačku. Jednomu vydržela půl roku, protože se k tomu choval jako "prase"! Ten druhý s tím nemá žádný problém. Tím chci říct, že životnost výrobku závisí také na majiteli stroje. Další problém je servis. Bez dostupného a kvalitního servisu se neobejdete. Já měl to štěstí, že jsem narazil na kvalitního prodejce a servis, kde se nevyměňuje, ale opravdu opravuje. Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.2 (?), 12.4.2010 8:13

Osobne som tiez za Stigu, neda sa popriet dostaocna kvalita kosenia u vsetkych znaciek avsak prave po nejakych 4 rokoch zistite, ze v pripade Stigy vlastnite stale traktor ocenitelny aj na trhu "ojetin", kdezto mtd a Starjet je na tom ovela horsie. V inom rozdiel moc nevidim, Napr. MTD aj ma kvalitny motor, prevodovku a ide v podstate o kopiu traktorov Lawnflite, ktore sa predavaju v UK a USA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.149 (?), 12.4.2010 20:30

No zatím jste mě tu situaci moc neulehčili, pochopil jsem z toho, že všechny 3 jsou dobré, a je to jen na mém úsudku. Ale i tak moc díky a budu rád za každou další reakci.

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 13.4.2010 0:06

Já osobně bych volil StarJet. Pokud se k němu budete chovat slušně, vydrží mnoho let. Navíc má poměrně jednoduchou konstrukci, šikovný kutil si doma v podstatě cokoliv sám vymění, případně opraví.

MTD nebrat určitě, měl jsem a nikdy více. Castel Garden není nic jiného než MTD v jiném kabátě, to samé Cub Cadet, to je "profi" řada MTD. Hrůza a děs za ty peníze. U AGS máte alespoň poměrně levné náhradní díly, co jsem měl to svoje MTD, tak třeba jen řemen na jednu sezonu stál přes 3 tisíce, nože kus za 1500 (jsou tam dva), šroub do nože s opačným závitem 150 Kč a podobně. Je to už pár let, tak se možná lecos změnilo, ale příliš bych v to nedoufal.

Co se týče Stigy, osobně vyzkoušenou dlouhodobě nemám, pouze jsem si pár minut na rideru povozil zadek a prohlédnul technické detaily, příliš nadšení ve mne nevyvolala, ale v podstatě úroveň zpracování by mohla být na stejné úrovni jako AGS StarJet. Spíš jde o to, co od traktůrku očekáváte, jaké přikoupíte příslušenství (neříkejte že budete jen sekat, až v zimě napadne sníh, už člověk kouká, že by koupil radlici.. a v létě zase přívěsný vozík místo tahání kolečka po zahradě...)... a určitě bych si připlatil za hydrospojku, je to věc k nezaplacení! Dobrou volbu přeji JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.112 (?), 17.4.2010 6:08

Kupoval jsem loni na podzim preventivně náhradní nože po cca 400 Kč/kus na Castel Garden XT200HD (dvouválec BS 20 HP koupený v akci tehdy za cenu jednoválce 17,5 HP AGS). Pojezdový řemen na něj prý stojí 2.000 Kč a technici si stěžovali, že musí při výměnách dávat tyto drahé výrobcem určené řemeny, že by klidně mohli dávat i levnější. Mám ho 2 roky, seču 50 arů a zatím jsem ho nepotřeboval vyměnit. Takže to asi není MTD v jiném kabátě a už vůbec ne děs a hrůza za ty peníze.Za výklopný vozík s plastovou korbou a nosností 200kg jsem dal 3.450 Kč.Tažné zařízení, mulčovacé sada (další nože) a nabíječka baterie byly ve výbavě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.218 (?), 19.4.2010 13:23

Připojuji svoji zkušenost.

Rok používám traktůrek Starjet Aj 102 17,5 hp. Sekám ca 2000m rovinatého pozemku a ho používám ve spojení s vozíkem Vares o nosnosti 350 kg.

Moje zkušenosti - sekání: Na rovinatém pozemku s běžnou zahradní udržovanou trávou, myšleno normální tráva, normální drny, tu a tam pampeliška, šťovík, občas to nabre i krtinu,... nikoli golfový green... je výkon motoru dostatečný, s ucpáváním tunelu nebyly problémy ani za ranní rosy, traktůrek krásně seká a celkem svižně jezdí, kvalita střihu mě v porovnání s mojí předchozí levnou sekačkou Oleo-Mac přijde lepší - laicky řečeno, zahrada vypadá mnohem lépe. Mulčovací klapku prakticky nepoužívám, trávu vždy sbírám do koše, sebere to kupičky vypleté trávy ze záhonků.

Sekání vysoké zanedbané trávy - zkoušel jsem za humny posekat neudržovanou obecní cestu - je už na hranici výkonu motoru. Bylo cítiti, že motor jede opravdu na doraz, pojezd byl opravdu už velmi pomalý a celkově to prostě pro motor 17,5 hp nebylo ono. Nicméně i tehdy to sekalo velmi dobře a sbíralo do koše. Pokud by byla tato vysoká tráva mokrá, a obsahovala dlouhá tuhá vlákna např. kopřivy, tak by zřejmě nastával problém s ucpáváním. Na zadbané pozemky je třeba jednoznačně silnější motor.

Zkušenosti doprava vozíkem: Tahová síla traktůrku 17,5 hp + převodovky K46 je značná. Vozík Vares plně naložený hrubým stavebním štěrkem - to znamená jistě přetížený - bez zaváhání táhne po mokrém měkkém poli, po cestě do kopce ca 12%, i zanedbaným pozemkem plným výmolů, drnů. Po sundání sekacího ústrojí (20 minut práce) je vynikající průchodnost terénem. Jen jednou, při pokusu o výjezd krátké prudké mezičky začalo prokluzovat kolo - vozík plně naložen mokrým hnojem.

Doprava hmot jako je posekaná tráva, kompost, zahradní zemina je zcela bez problému.

Konstrukce stroje je velmi tuhá a robustní, ani při tahání težkého štěrku se nic neohnulo a nezkroutilo.

Po roce celoročního intenzivního používání pouze běžná údržba - olej, filtr, promazání čepů a pouzder a broušení nožů.

Jediná snad nevýhoda je, že pokaždé když sesedáte ze sedačky motor, díky čidlu pod sedadlem, zhasne. Při rozvážení zeminy a častém nakládání a vykládání se musí často startovat - uvidím jak dlouho to vydrží baterka.

Minulý víkend traktůrek opět rozvážel kompost a zeminu na záhony a letos poprvé sekal.

Vozík Vares 350 kg je zcela bez připomínek, snad jen že dřevěná korba by byla asi praktičtější než plechová, ale to je věc názoru a typu použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika