Zahradní traktory Partner



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 239.112 (?) 
22.7.2011 17:19

Spotřeba litr benzínu na 15 minut provozu dvouválcového motoru 20 HP? To by znamenalo na hodinu 4 litry - nádrž je většinou 6 - 7 litrů, takže by to nevydrželo pracovat ani 2 hodiny. Leda nějaké "nemocné" motory.Mám na travním traktorku dvouválec BS 22HP a na hodinu si vezme podle zátěže-výšky a hustoty trávy 1- 1,5 litru. U dvouválce není potřeba točit motor na max. otáčky oproti jednoválci, protože má vyšší kroutící moment.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 19.98 (?), 22.7.2011 22:31

Ano, u benzínového dvouválce (u naftových je to jinak) by to skutečně znamenalo spotřebu cca 4 l/hod.Nádrž u hobby strojů skutečně nevystačí na více jak hodinu práce a něco a to, že Vy šudláte stroj při práci na část plynu znamená pouze to, že jste při výběru stroje silně předimenzoval výkon motoru vzhledem k Vašim skutečným potřebám a taky tom, že "nemocný" motor (a nejen ten) je budoucnost Vašeho stroje. Každý motor má tzv.jmenovité otáčky ve kterých je mu při práci nejlépe a spotřeba travního traktoru kolem 1 - 2 l paliva na hodinu práce je výsadou naftových vodou chlazených motorů a v případě benzínu chlazeného vzduchem tak leda běžných zahradních sekaček o výkonu cca 6PS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 239.112 (?), 23.7.2011 15:36

Nic "nešudlám". Mám na display traktoru otáčkoměr - hvězdičky - když blikají 3 - nemá se podle návodu sekačka zapínat. Tak ji nezapínám - tyto otáčky motoru jsou pro přesun. Když svítí 4 a více, tak je podle návodu výrobce možné sekačku zapínat. Chcete tvrdit, že výrobce záměrně klame v návodu, aby se motor nízkými otáčkami poškozoval? Jak mi klesnou otáčky během sekání, protože tráva není všude na pozemku stejně hustá, tak display začne blikat při 3 hvězdičkách, tak mu přidám plynu. A seču mnohem více jak dvě hodiny i s 5 litry benzínu. Plnou nádrž 7 litrů nikdy nenalévám. "Šudlat" s nízkými otáčkami taky znamená ucpávání vyhazovacího tunelu trávou. A to se mi vůbec nestává. Traktor Patrner jednoválec jsem naštěstí nekoupil. Za tu cenu mám jiný - dvouválec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.42 (?), 27.7.2011 9:19

Dobry den, to co jsem psal o spotrebe dvouvalcovych motoru vim jen z doslechu tak to nevim s jistotou.nez jsem kupoval partnera, byl jsem v mountfieldu, a tam mi rikal ze kdyz predvadel ten dvouvalcovej tragac, ze ma asi litr benzinu na asi 15 minut, moje vyjadreni se nemusi zakladat na pravde, ja mam jednovalec, a jsem s nim zatim spokojeny.navic ta 145107 partner stal s hydrogearem 53000 s dopravou slozenim a serizenim, takze kdyz jsem prijel z prace, jen sem nastartoval a jel sekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.56 (?), 13.11.2011 18:39

Jen ta největší najivka se může domnívat že Patrner P12597 je úplně stejný s Husqvarnou a přitom stojí polovinu. Zloději to jsou, chtějí prachy za značku a tomu podobné připomínky... Ano máte pravdu, základ je se staršími modely Husqvarny a Jonseredu stejný. Rám, kola, čepy, plošina (až na pár detailů), řemeny... Ale pořizovací cena tlakově mazaného twinu je trošku jinde než jednoduchý rozstřikem mazaný jednoválec, pořizovací cena manuální převodovky je taky trošku jinde než u hydrostatu. Je to hodně o ošizenosti o komfortní prvky jako jsou motohodiny, jiná madla, jiný systém nastavení výšky sečení, chybí mulčovací klín, u větších modelů el. vyklápění koše... A to jsou jen věci na které jsem sem si teď narychlo povzpomínal. Ve světě automobilizmu by jsme se tu bavili o nejzákladnější Fabii HTP kde se pomalu i za volant připlácí (poř. cena lehce přes 200tis) a slušně vybaveném VW Polu 1.2TSI DSG (motor čtyřválec 1.2 s turbem a automatickou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou v pořizovací ceně asi 350tis) přitom oba stojí na stejném základu. Nehledejte v tom žádnou vědu a zlodějství, pro každého zákazníka je tu něco. Chcete levný? Oka nebude to žádná diskotéka, ale tady je Partner 12597 prosím. Chcete levný s hydrem? Kupte si P14597. Chcete levný 20hp dvouválec s tlakovým mazáním? Odpověď je 200107HRB. Stejně nějak nechápu proč si kdo kupuje traktor s manuální převodovkou, sjeďte se s hydrem a nebudete chtít jinak. Že má malou životnost? Ale jděte, i manuál se časem opotřebí a kvalty tam budou padat rok od roku hůř a hůř.. Na cenu brzdového obložení jste se už v servise ptali? Neptejte se.

Z. F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.178 (?), 14.12.2011 8:11
No milý pane srovnávat Fabii a VW Polo v plné palbě je trošku směšné.. Když na Partnera namontuju vše co má HQ dostanu se na stejnou cenu a také stejný výrobek, akorát v jiné barvě a pod jiným označením.. Vaše srovnání je jako porovnávat kočky a psy.. Zdraví Patrik K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.216 (?), 14.12.2011 16:25

Když myslíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 16.12.2011 14:49

Jak "tlkově" je mázán ten TWIN?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.56 (?), 17.12.2011 23:27

Nízkotlakým čerpadlem. Pokud se nemýlím tak je tam zubové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 18.12.2011 21:16

Takže jde jen a pouze zase o tlakovou filtraci a ne tlakové mazání? Nebo jak tomu mám rozumět?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika