Zahradní traktor na vysokou trávu



Tom  - (34) - 205.77 (?)
6.6.2016 18:11

Po pár letech bych oživil toto vlákno. Otázka teď zní, jaký zahradní traktor, který je dnes na trhu, v ceně do 100 tisíc, se dokáže lépe vypořádat na 2500 m2 s trochu vyšší trávou, kterou bude sbírat. Čili přepokládám, že by měl mít větší poměr výkonu (dvouválcového) motoru a žací šířky a dostatečně široký výhoz, který se jen tak neucpe. Něco jsem pohledal, ale nejsou moc reference. Např. Stiga Estate 6102 HW (???). Díky za každý postřeh.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 19.98 (?), 15.6.2013 18:20

Tak Rudo, kde jste  - už doma nebo ještě u souseda???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Regrep - (25) - 149.253 (?), 15.6.2013 19:37

Tak už jsem zde... :-) Zahrada byla zarostlá pořádně... vojtěška, plevel a všechny možné i nemožné plevele... cca 1500m2 Nejprve jsem se lekl a chtěl to vzdát s tím, že nemám zapotřebí huntovat právě pořízený traktůrek Honda HF 2620HTE... :-) Na traktůrku jsem dal nejvyšší možnou výšku sečení a pomalu, ale opravdu pomalu jsem najel na ten zarostlý pozemek... Traktůrek měl co dělat, ale dobře si s tím poradil... Jen se každou chvíli ucpával... Během dvou hodin jsem měl pomlácenou cca polovinu a začalo pršet... Takže jsme se schovali a čekali... Po dešti jsem řekl, že traktůrek trápit nebudu a tak jsem vyndal z auta svůj přes 9 let starý křovinořez Husqvarna 345 Rx... A ten zbytek pomlátil do půl hodiny :-) Dnes dopoledne kamarád vše shrabal a já mu celou zahradu projel znovu traktůrkem. Nevěřili by jste jak prokoukla... :-D Takže Honda HF 2620 HTE je super stroj, který mohu jen a jen doporučit...  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Regrep - (25) - 149.253 (?), 15.6.2013 19:53

Problém byl v tom, že ta zahrada už skoro celá ležela a byla v kopci, ale zvládlo se to... yes A ohledně ceny??? No známej dováží všechny možné i nemožné značky zahradních traktůrků z Anglie(jakýkoliv rok výroby) a tady je prodává - servisuje... Za tuhle Hondu HF 2620 HTE(rok 2007) což byla vlastně nejvyšší možná výbava chtěl 65 000,-Kč Ale ceny jiných značek začínají od 15-20 podle výbavy... Já viděl tenhle traktůrak právě, když mu ho vykládali z kamiónu a hned jsem se zamiloval... cheeky Nechal jsem mu tam svou starou Hondu a doplatil za tuhle krásku... Syn už na ní seká a tím, že má posuvnou sedačku mu to jde bez problému... Koš je v elektrice, takže paráda... Na normální trávě jsem zatím nepoznal ucpání tunelu... A to už jsem dnes stačil posekat areál celé školy + oválné fotbalové hřiště... Takže prošel zatěžkávací zkouškou na jedničku... A teď už jen bude sekat trávníček bez plevelu... :-)

HONDA HF 2620 HTE
HONDA HF 2620 HTE
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tom  - (34) - 205.77 (?), 6.6.2016 18:11

Po pár letech bych oživil toto vlákno. Otázka teď zní, jaký zahradní traktor, který je dnes na trhu, v ceně do 100 tisíc, se dokáže lépe vypořádat na 2500 m2 s trochu vyšší trávou, kterou bude sbírat. Čili přepokládám, že by měl mít větší poměr výkonu (dvouválcového) motoru a žací šířky a dostatečně široký výhoz, který se jen tak neucpe. Něco jsem pohledal, ale nejsou moc reference. Např. Stiga Estate 6102 HW (???). Díky za každý postřeh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.6 (?), 6.6.2016 20:20

Do 100 tisíc seženete i starjet s dvouválcem. Například UJ 102-24 P2 stojí jen lehce nad vaši hranici (103 900), ale má profi motor a autouzávěrku diferáku. Tímhle traktorem nijak neprohloupíte. Je to česká kvalita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.103 (?), 18.6.2016 7:01
Zdravim vas. Potreboval by som poradit ohladom vyberu kosacky. Zahrada, alebo skor ovocny sad o vymere cez 10 000m2 (nebudem kosit naraz celu). Prednost by som dal koseniu s bocnym vyhadzom, resp. mulcovanim, kedze zber prioritne nepotrebujem. Cena by mala byt okolo do cca 4000eur. Momentalne sa do finale dostala kosacka od cub cadet Rzt-s 46, alebo husgvarna ts 346, resp. Gth 264t. Aka je spolahlivost? Ma s tym niekto skusenosti? Bude to prvy zahradny traktor. Vdaka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika