Příspěvky uživatele - Tom 

Šťavnatá kyselejší odrůda podzimní jabloně, 17.10.2018 Obsahuje fotku
V půli září jsem narazil na starou jabloň u cesty v j. Čechách, která už měla všechna jablka pomalu opadaná, ale přesto byla jejich chuť příjemně kyselá (na to, jak je letos všechno sladké), jablka byla stále šťavnatá, aromatická, velmi dobře... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 8.11.2016
"Pokud pálení (finální, druhé) ukončíte kolem 40% se určitě připravíte o podstatnou část vůní a chutí." – toto nelze brát jako zobecnění, jak řečeno výše, zásadně záleží na konstrukci/nastavení destil. zařízení a i na druhu ovoce. Ano, švestkové... celý příspěvek >
Jezírko přes 200 m3, 6.6.2016
Nespecifikujete, zda se jedná o vláknité řasy, které tvoří chuchvalce a jsou sebrat hráběmi či síťkou, nebo zda má voda zelený zákal. Mám asi 100 m3 jezírko, také bez ryb a bez jakékoli technologie, syceno vodou z okapů. Ale mám aspoň polovinu... celý příspěvek >
Zahradní traktor na vysokou trávu, 6.6.2016
Po pár letech bych oživil toto vlákno. Otázka teď zní, jaký zahradní traktor, který je dnes na trhu, v ceně do 100 tisíc, se dokáže lépe vypořádat na 2500 m2 s trochu vyšší trávou, kterou bude sbírat. Čili přepokládám, že by měl mít větší poměr... celý příspěvek >
Dřevo do destilátu, 2.3.2016
Proč ne? Důležité je mít kvalitní kvas a mít zvládnutou techniku destilace. Pak to nehorší, co se může stát, je destilát bez aromatu, bude-li v kompotech, marmeládách a povidlech převažovat přidaný cukr. A kvašení i destilaci zvládáte, jak naznačuje... celý příspěvek >
Test na metanol, 19.2.2016
Stejně by mě ale zajímalo, z čeho bylo tehdy tolik otrav methanolem. Je to tím, že pálil kde kdo, kde čím a kde co, takže občas někdo neprokvašenou záparu v kotli připálil, frakce neodděloval a pil to, protože to teklo? Nebo tím, že dřevní líh byl... celý příspěvek >
Slimáci? Vím jak na ně, 7.2.2016
Já mám kolem záhonu střešní lať, celkem asi 50 m délky, a na ní dva dráty, napájené starou autobaterií (cca 10 V). Slimáky to odpuďí (velké) či zabije (malé), takže to funguje dokonale. Problém ale je, že slimáčí "krev" je velmi agresivní,... celý příspěvek >
Jak zlepšit těžkou půdu?, 3.2.2016
Pokud jde o vápencové skály, které bych v Moravském krasu očekával, tak bych to rozhodně nedoporučoval,  protože Vaše půda na vápenci to jistě nepotřebuje, ba naopak.
Zkušenosti s vrtem, 31.1.2016
Nejlepší bude, když obejdete sousedy (což stejně budete muset kvůli posudku) a poptáte se. Záleží především na místních podmínkách. Vrt je jednodušší, vyvrtaný max. za pár hodin, pokud teda není vrstva příiš hluboko, proto bude levnější. Já mám vrt... celý příspěvek >
Cukr jako hnojivo?, 31.1.2016
Pokud jej skutečně nezbyde než vyhodit, tak na kompost, ale postupně a raději už rozpuštěný. Tam může i pomoci s rozkladem některých hůře rozložitelných uhlíkatých látek. Do půdy raději ne, protože by se stejného důvodu mohl nabudit mikroorganismy,... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 29.1.2016
Rovněž potvrzuju, použít ušlechtilé kvasinky se vyplat. I při pečlivé může v kvasu převládnout nějaký špatný kmen a kvas třeba nedokvasí, zasmrádne atp. S přídavkem kvasinek se mi to nikdy nestalo. Já totiž jablka před drcením a lisováním omývám... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 28.1.2016
Souhlasím s panem Vysloužilem ohledně intenzity ovocného aromatu v jablkovicích vs. slivovicích či meruňkovicích. Však proto je nejlépe uložit jablkovici do vypáleného sudu a povýšit ji na kalvados. Souhlasím rovněž s tím, že to odstranění jádřinců... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 27.1.2016
Tak to Vám gratuluji! Víte, o jaké odrůdy jablek se jednalo?
Houba na pařezu, 13.1.2016
Toto rozhodně hlíva není. V tuto dobu lze typicky nalézt penízovku sametonohou, ale nemám ji až tak v oku, takže z této fotky to neposoudím. Chtělo by to vzít plodnice na světlo, ta penízovka má sametově tmavý třeň ve spodní části, je-li strší, což... celý příspěvek >
Chřest, 10.1.2016
Tak jsem si právě objednal sazenice chřestu na spargel.net, Posílají po Evropě s DHL (platím 12 EUR za 40 rostlin), platba přes PayPal (který jsem si před asi 15 roky založil a nikdy nepoužil) kartou. Tak uvidím v dubnu... a pak tak za dva roky :-)... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika