zablokovaná brzda motoru



host - 44.15 (?)
30.6.2008 9:56
pardon špatně jsem četl.Takže u elektrické sekačky bývá často vadný rozběhový kondenzátor a motor jen vydává vrčivý zvuk ale nerozběhne se. Může být i poškozené vinutí motoru. Když sundáte horní kryt tak vedle motoru je takový váleček od kterého vedou 2 dráty to je ten kondenzátor je to připojené na autokenoktory výměna snadná... v prodejně s elektromateriálem za 120,-
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 74.84 (?), 29.6.2008 8:43, zobrazeno: 15628x

Dobrý den,

potřebuji poradit, jakým způsobem odblokovat zablokovanou brzdu motoru u elektrické sekačky. Díky Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.17 (?), 29.6.2008 9:36
To jste nemusel zakládat nové vlákno, stačilo pokračovat v „Zaseklý nůž u elektrické sekačky“. Je přeci jedno zda odpovídám vám, či vaší paní. Má odpověď nyní bude neprofesionální, ale vzhledem k výši ceny za správnou opravu bývá „nouzovka“jediným možným řešením, nepočítám li šrot. Brzda se nachází většinou v horní části motoru. To znamená demontáž nože včetně držáku nože, demontáž motoru ze sekačky, demontáž motoru samotného (někdy je potřeba speciální nářadí), dále někdy stačí oprava vadné součástky brzdy (promazání), ale většinou se to radikálně (neprofesiálně) řeší odstraněním brzdy tak aby motor se mohl otáčet. Po zpětné montáži a odzkoušení je nutné při práci dbát na to, že při vypnutí sekačky čekáme až se motor sám zastaví a teprve potom pokračujeme v další manipulaci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 29.6.2008 10:00

Smiřte se s tím, že ne všechno se dá přes internet udělat. Nejčastěji to bývají děti, slepé střevo a zahradní sekačky, ale i celá řada jiných věcí. Mě se stalo něco podobného s autem. Jedu, jedu a najednou hup cuk a stál jsem, a to všechno z ničeho nic, do té doby to normálně fungovalo...
V servise mi to okamžitě spravili, stačilo dolít benzín do nádrže. Ale to asi nebude váš případ, když máte elektrickou sekačku. Jste-li profesionální kutil, radím rozebrat a podívat se, co je vadného. Nejte-li, radím servis, případně výkupnu šrotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 74.84 (?), 29.6.2008 12:58

Nezlobte se, ale Vy byste asi radit neměl, když nepoznáte, že Vám auto nejede protože mu došel benzin, tohle poznám i já, a to jsem blondýna... :))), Karolina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 29.6.2008 21:36

...ach, ty nešťastně šťastné blondýny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.15 (?), 30.6.2008 7:16
Kontrolovali jste bowden který vede od páky brzdy k motoru? může být vyskočený, zarezlý, utržený... Bezpečnostní brzdu bych v žádném případě nevyřazoval z provozu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 30.6.2008 7:59

Zdravím, tady se jedná o elektrickou sekačku. Opravdu máte jistototu že je to brzdou? Pokud brzda neodbržďuje, tak lze ruku nožem pootočit, samozřejmě při vypnutém stroji, pokud s tím nejde vůbec pohnout tak může byt zadřené ložisko nebo se do otevřeného motoru jaký tyto sekačky mívají vyklepala nejaká součástka a zasekla rotor. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.15 (?), 30.6.2008 9:56
pardon špatně jsem četl.Takže u elektrické sekačky bývá často vadný rozběhový kondenzátor a motor jen vydává vrčivý zvuk ale nerozběhne se. Může být i poškozené vinutí motoru. Když sundáte horní kryt tak vedle motoru je takový váleček od kterého vedou 2 dráty to je ten kondenzátor je to připojené na autokenoktory výměna snadná... v prodejně s elektromateriálem za 120,-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika