Vyžínače a křovinořezy Stiga



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 72.149 (?) 
9.6.2014 21:38

Podle kt. údajů je celková délka Higtachi 1805mm. Tak jak se tam vejde trubka dlouhá 191cm?  Nemám problém s japonci, zejména se Subaru. Ale jak jste přišel na těch 12000? Když Hitachi stojí 17000, tak který křovinořez 1,7kW je za 29000? Co se týče charakteristiky motorů, tak musíte nabírat jen tolik, aby to odpovídalo výkonu motoru. Pokud chcete od toho víc, tak musíte vzít silnější stroj.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 22.230 (?), 10.8.2022 21:42
Ahoj lidi. Tato diskuse se tu vede již velmi dlouho tak zkusím přidat svou zkušenost. Zakoupil jsem stigu 656d, cena 8990kc. Mohu ji porovnat s krovinorezem Stihl FS240. Oba mají výkon 1.7kw. Cena tohoto v době koupě Stigy byla 17900kc.oba jsem mel side by side na jedne louce. Stiga byla silnejsi, mela méně vibraci. Popruhy od stigy byly lepší než popruhy od Stihlu. Stihl ma lepe vymyslene zahaknuti krovinaku na popruh. Krovinak používám třetí sezonu. Na každou sezonu mam novou svíčku a dva vzduchové filtry. Redim palivo verva 100 a olej oregon 1:50. Start je bezproblémový. Za dobu užívání se nevyskytla jediná závada. Ještě když porovnám tyto dva krovinaky tak stihl ma lepší a kvalitneji vyvedenou strunovou hlavu. Kdybych si měl vybrat znova mezi těmito dvema pujdu opět do Stigy. Pokud bych si mel vybrat krovinak bez finančního omezeni tak pujdu do Stihl FS 461 s tim jsem mel tu čest také a tam je znát ze je minimálně o level výše než oba stroje. Vibrace neuveritelne nízké ergonomie naprosto luxusni. Ten stroj je tak dokonale vyladěny. Ja nejsem zaryty fanoušek žádné značky ze bych od nich musel mít vše. Nicméně sekacku mam také od Stigy s motorem Honda a je to nejlepší sekacka kterou jsem kdy měl. Nízká spotřeba kvalitní zpracování perfektní ergonomie. Motorovou pilu mam od Dolmaru od srigy bych nechtěl protoze nic tak dobrého nenabízí. Na druhou stranu to co mi poskytne Dolmar za 12500kc mam u Stihlu za 19000kc. Takže na začátku tohoto vlákna bylo zda má někdo zkušenosti se značkou stiga. Mam s ni velmi dobre zkušenosti. Nezkoumam zda má dily z Marsu nebo z Číny. Zkoumam zkusenoati jiných lidí inze zahraničí protoze konkrétně stiga se v zahraničí prodává mnohem více. Ještě mám vlastně jednu zkusenost se vretenovou sekackou stiga a velmi spokojený. Nejdříve jsem koupil Gardenu a tu jsem ihned vyreklamoval a vrátili peníze stiga stala 2440kc a byla naprosto bezproblémová. Sekacku krovinorez nebo trakturek bych se nebál v žádném případě koupit. Jestli je lepší Stihl Stiga Hitachi Dolmar a nebo cokoliv jineho ja nevim ja píšu jen o tom s čím mám zkusenosti. Nakonec ještě musim napsat jednu zkusenost s levnými stroji. Nekdo tu zmiňoval Hecht krovinorez a Demon. Pokud sekate vetsi travu a vetsi plochu tak Vam rovnou řeknu ne. Ja si jako první krovinak koupil Geko(coz je stejne jako Démon, Kaxl a dalších asi deset znacek které prodavaj tento krovinak pod svým brandem) on ten krovinak seka o tom žádná ale za jakou cenu. Poměr benzin olej jen25:1. Výrobce píše že stroj je silný ze ma 3.0kw. Realita je však jiná. Stiga 1.7kw je mnohem silnější. Když jsem je srovnával ve vysoké trávě stiga byla téměř 2x rychlejši. Další věc která byla žalostna u tohoto levného krovinaku byla spotřeba benzinu. To co jsem se s stigou posekal na cca 750 ml benzinu u Geko krovinorezu jsem spotřeboval skoro dvě litrový nádrže. Tzn 80ml oleje vs 15ml oleje. Po druhém sekani se mi začala protacet riditka, opraveno na zaruku riditka jsem dostal nová. Dodavany popruh je jednoramenny a je dobry maximalne tak na vyhozeni. Dodavany trojzubec se ohyba neni to železo ale plech. Stroj ma extrémní vibrace a po hodině Vam budou diagnostikovat parkinsona. Pokid Vam zůstane v nadrzi benzin tak jej musíte skladovat horizontálně neboť víčko nádrže netěší.bCo bych pochválil je docela dobrá strunova hlava. Ani se startivanim nebyl problém. Pokud bych spočítal rozdíl v palivu za tri sezony co mam stigu tak mi vyjde následující: pokud bych bral v potaz soucasne ceny benzinu tak ve Stize jsem projel cca 3400kc a v Geku by to bylo 8900kc. Spoteeba oleje 2l stiga. V geku budeme již na 8l. To jest 400kc vs 1600kc. Což znamená že za tri sezony me pouzivani stigy bez zapocteni struny svíčky filtru vyšlo na necelých 13tisic. Nepocitam pořízení strunové hlavy každý rok. Když sectu náklady na provoz Geko tak jsem na rovnych 13 tisicich a to si musím dokoupit kvalitní trojzubec kvalitni popruhy a mam vetsi spotřebu struny. A hlavně velmi podstatná věc je čas který strávíte navíc. Musíte častěji dolevat benzin měnit strunu. Což ve finále muze znamenat i trojnasobek času oproti kvalitnímu silnejsimu stroji. Závěrem bych řekl, že pokud chcete krovinorez na sekani tak 5 hodin za sezonu kupte si i toho Demona nebo Geko on to poseka. Pokud sekate hodně a bez krovinkau se neobejdete a mate možnost si koupit stihla za 30 tiaic běžte do nej. Mějte se krásně a preju dobrý vyber.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 9.6.2014 22:10

.140.103 - presne tohle (pomer cena/vykon (ne doslovne, spis hodnota)) je to, o cem jsem tu marne diskutoval a slysel zpoloa jen zaslepenecke vykriky, doplnovane z prstu vycucanym hanobenim stroje, ktery dotycny ani nemel v ruce, natoz aby s nim aspon par tisic m2 na zkousku odpracoval.

Nejde jen o to, ze zcela srovnatelny a v nekterych ohledech i mirne lepsi stroj lze momentalne dostat od jineho/jinych vyrobcu za ~ polovinu ceny, ale take o opacny smer - o kolik kvalitnjesi a dospelejsi masinu muze kupujici poridit, kdyz k k premrstene cene FS 87 prihodi cca 2000 (petinu ceny). A nemusi to byt vubec Stiga, pochopitelne. Tohle jsou proste hola fakta a neni o cem diskutovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 10.6.2014 3:40

Nejdřív k těm rozměrům

Zde je specifikace Hitachi CG51EA pak se stačí podívat na stránky Husqvarny kde hřídele křoviňáků mají 148cm + motor a ve výsledku mi připadají hrozně krátké a to měřím 186cm. Určitě se s touto délkou bude fajn pracovat v lese, ale na louku to není. Další věc, když jsem je prohlížel na prodejně je to přesně jak píše pán nademnou, tenoučké trubičky místo hřídele, řidítka jak malíček jen cenově se nemají za co stydět, nevím na co si s těma cenama hrají. V pilách je to cenově našláplé a i ceny relativně odpovídají, ale ceny křoviňáků kde za podobný výrobek mám dát 2x tolik, to je silně na pováženou. Husqvarna 555FX je poctivej křoviňák kde se nešetřilo masivní hřídel, výkon a cena tomu odpovídá, ale jak jde člověk níž v nabídce, je z toho cítit silné šetření a cena zůstává a dávat přes 20k za profi třídu, to ani náhodou ať si nechají.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 10.6.2014 8:51

Tento CG51EA, je zhruba srovnatelný s mým MS4510, až na tlumení vibrací a cenu. Takže bych asi znovu volil ten co mám. Že je na "řidítka" potřeba klíč mi vůbec nevadí. Co se týká popruhů, tak si myslím, že u těch, co mám může nastat problém při subtilní postavě v tričku. Mě (184, 95kg) plně vyhovují, ale nastavení je skoro nadoraz. Slabší a menší by si asi musel obléct vaťák.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 10.6.2014 12:32
porovnávat stigu s MS 4510 je trochu od veci. MS sa už nejaký rok vyrába a je známa svojou nezničitelnostou a spolahlivistou. MS má síce 28 mm hriadel ale 9 x uloženu, čo v podstate zvyšuje tuhost trubky i hriadela, kolko x má stiga uložený hriadel sa ale nedozvieme. A čo sa profi označenia týka, tak aj zasraté číncke krámi s 52 ccm a výkonom 1 kW sa označuju ako profi ale skutočnost je taká, že sa o označenie hobby ani neobtru, skor tak amater. Nemám nič proti Stige, ale do profi triedy by som od nich žiadny krovinorez nezaradil, to že sa to má výkon papierový ako profi stroj a parametre podobné ešte z neho profi stroj neurobia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 10.6.2014 13:47
Přesně, potom vznikají od stolová a internetová srovnávání na pohled dotyčného stejných, nebo podobných strojů. MS 9 x uložená hřídel v bronzových ložiscích, nač by měla být o větším průměru, když to není třeba a nutná hmotnost takové hřídele se využila pro jiné kvalitní součástky se správným dimenzováním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 10.6.2014 14:01

Já jsem reagoval ne na Stigu, ale na Hitachi, protože do tohoto vlákna 140.103 zanesl další značky.  Poprvé jsem MS4510 ale uvedl jako reakci na 140.103, kde uvedl (zhruba), že kvalitní stroj musí něco vážit. Provokoval jsem tím, že jsem napsal, že Stiga 1,7kW, která váží 9kg musí být víc profi, než můj 45102,3kW a 7,9kg. Také nemám rád takováto srovnávání.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 224.231 (?), 10.6.2014 19:11

Mne tu už pomaly dochádzajú argumenty.Takúto kopu blbostí som už dávno nevidel.

 Takže postupne-

Už som všeličo videl a aj počul, ale hodnotiť krováky podľa dľžky?Tak to je pre mňa uplné nóvum. Podľa hesla, viac pásikov- viac Adidas to znamená viac centimetrov- viac profi :-).

  No a hrúbka hlinníkovej trubice - v celku nechápem prečo by práve táto súčiastka mala byť nenormálne hrubá.Na 360/410/460 v pohode stačí 28mm priemer.Musím povedať že sa nepamätám na prípad že by ju niekto len tak ulomil.To že sa tyč ulomila to sa stalo, ale vždy to zapríčinily vibrácie od nevyváženého nástroja. No pokiaľ niekto chce - fantázii sa medze nekladú - 32,40,50,63 aj materiál môže byť hlinník, oceľ alebo titán.Len bolo by vhodné aby taký stroj zostal jednomužný.Lebo také 3 metre 63-ojky oceľovej trubky na najviac profi stroji už niečo váži. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 10.6.2014 23:03

Mám pro vás novinku, lyže a hůlky se kupují podle výšky osoby, hokejisti (Chára) potřebuje delší hokejku a u křoviňáku je díky napevno nastavenému úhlovému převodu potřeba křoviňák držet tak, aby sekací nástroj byl rovnoběžně se zemí, jelikož u krátkého křoviňáku musím držet tento těsně nad kolenama, je to pro mne nepohodlné, pro 170cm mužíka bude křoviňák třeba ideální, mě ergonomicky vyhovuje držení u pasu ne u kolen, hodně záleží i na výšce a tvaru řidítek. Další prvek který ergonomii dokáže obstojně korigovat je pohyblivé nebo vícenásobné očko zavěšení (pokud ho křoviňák má) jenže to si zase rozhodím vyvážení. Tak jak u pil je některá řešena ergonomicky a jiná se drží nepohodlně, to samé platí u křoviňáku, osobní vyzkoušení jednotlivých modelů mě přesvědčilo, že výška člověka hraje roli a pokud nejsou uzpůsobeny řidítka, zavěšení a vyvážení moji výšce, pak takový stroj nechci. 

Co se týče průměru hřídele... V jedné větě popíráte důležitost a ve druhé jste potvrdil, že se ukroutila díky vibracím. Nechápu proč tedy nepoužívají i profi křoviňáky bovden nebo 24mm hřídel, když to na životnost a pevnost nemá vliv, proč HQ 555FX má rouru od kamen a nemá podobnou tyčinku jako HQ 128 apod  ??? Každá výkonová třída chce svoje dimenzování hřídele, podobné je to u klikovek na mot. pilách, silnější materiál není pro životnost a výdrž nikdy na škodu, ale snaha vyvrátit a překroutit fakta se Jani cení, třeba příště až vnoučatům křoviňák vypoví službu, koupí si za 25k bílooranžový, já se spokojím s tím co mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika