Výběr vysavače na listí



host - 239.112 (?)
9.11.2011 18:12

Před léty jsem chtěl koupit vysavač listí Hurricane v Baumaxu. Jeho provedení se mi ale nelíbilo. Nakonec jsem koupil Toro Ultra s 1,5 kW motorem v Mountfieldu. Vak na listí je pěkně ušitý, motor má plynulou regulaci, kovovou turbínu, která listí drtí. Kamínky to nesbírá vůbec, i listí z ořechu to pěkně zvedne a semele. Nesmí být ale zelené nebo mokré. To je těžké. Dnes jsem s ním opět pracoval, protože tchýni se nechtělo listí hrabat a odvážet. Tak jsem ho "vysál" do vaku, tím rozdrtil a pak vysypal do kompostu. Jediný "problém" je elektrický kabel, na který se musí dávat pozor.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 239.112 (?), 9.11.2011 18:12

Před léty jsem chtěl koupit vysavač listí Hurricane v Baumaxu. Jeho provedení se mi ale nelíbilo. Nakonec jsem koupil Toro Ultra s 1,5 kW motorem v Mountfieldu. Vak na listí je pěkně ušitý, motor má plynulou regulaci, kovovou turbínu, která listí drtí. Kamínky to nesbírá vůbec, i listí z ořechu to pěkně zvedne a semele. Nesmí být ale zelené nebo mokré. To je těžké. Dnes jsem s ním opět pracoval, protože tchýni se nechtělo listí hrabat a odvážet. Tak jsem ho "vysál" do vaku, tím rozdrtil a pak vysypal do kompostu. Jediný "problém" je elektrický kabel, na který se musí dávat pozor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 9.11.2011 23:59

Po několika různých pokusech/vždy s jednoročním intervalem/ doporučuji listí zamulčovat sekačkou-výborné hnojivo/samozřejmě vyjma listí ořešáku/.

Minimalizace námahy, maximální efekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.16 (?), 12.11.2011 20:44

Dnes jsem se konečně dostal k prvnímu vyzkoušení vysavače listí z OBI za 750 Kč. Pracoval docela dobře. Zdržující je ala vyprazdňování látkového pytle. Je na něm plastový zip, takže je jen otázkou krátké doby než se poškodí. Foukáním se hromada, tak jako hráběmi neudělá, takže jsem nakonec popadl malou sekačku 900W.  Neldříve pojezdil po listí bez koše, aby se listí předdrtilo (jinak není dost rozmělněné) a pak jsem to přejel s košem a většinu posbíral. Zbylé drobné kousky trávník jen prohnojí. Když jsem při prvním ověření vysavače chtěl ještě večer na závěr dosbírat některé zbytkky listí, dostalo se mi něco do PH vrtule a kousek vrtule se ulomil. Teď hlučí a vibruje. Zanesu to na reklamaci. Uvidím, jak se k tomu postaví. Pokud to nebudou chtít přijmout, mohou to rovnou hodit do kontejnéru. Pokud mi vymění růžici, jediná šance, jak ji opět nezničit bude hráběmi nahrnout listí na plochu bez kamínků a odtud to odsávat. Takže 750 Kč na 1 den práce je docela dost.  Myslím, že i kovové vrtulky nemusí být bez rizika zničení, takže opravdu asi vychází vítězně na sběr listí sekačka trávy. Zdraví R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.16 (?), 13.11.2011 12:54

Musím OBI pochválit, protože neměli nový vysavač na výměnu, nabídli mi vrácení peněz. Zdraví R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.56 (?), 13.12.2011 20:23

Týždeň používam fúkač/vysávač ECHO es-255 es a po predchádzajúcich skúsenostiach s hrabľami a s elektrickým vysávačom/ fúkačom Gardena, je to presne to, čo potrebujem. (Chata v lese). Trochu som tŕpol, lebo som ho kupoval len podľa videí na internete, ale všetko, čo tam bolo k videniu je aj realita. Prekonal všetky moje očakávania a mám to teraz ako parádnu hračku. Vyfúka aj opadané ihličie, ktoré dokonale ničí trávnik, pri neopatrnosti aj kvety s koreňmi. Krásne vysáva aj vlhké lístia a bez problému drví. Ak bude aj životnosť podľa očakávania (made in Japan), potom naozaj doporučujem. Cena aj s poštovným a dobierkou 250€.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika