Vari - tlačený vozík



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 233.39 (?) 
2.6.2016 14:36

Je to sice již starší příspěvek, ale snad reakce nevadí. Používám tlačený vozík, na dvou bantamech, řízený zezadu volantem a převodkou z Favorita, stojí se na stupátku za motorem s DSK 317, jednou rukou se držíte řidítka s hydraulickou kotoučovou brzdou, pravou točím volantem. Koupil jsem, nejsem autor. Pouze jsem zvýšil přítlak předních kol dvěmi 33kg závažími místo jedním. Mám už přescent, tak se mi zdvihaly přední kola. Ale zase to neprokluzuje, že.?  Super věc. Krátké, obratné, naložené zatáčí skvěle, prázdnému se moc nechce. Vše jen na původní díry, nic se nevrtá, pouze delší šrouby skrz dolní pásnice. Kotouč brzdy na distanční trubce nápravy, brzdí skvěle, a na převážení celého taky super, dám do vleku bez rozdělávání.  Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 100.198 (?), 16.10.2016 8:26

Nějaká fotografie by nebyla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.235 (?), 10.11.2016 3:30

Nebudete prosím někdo v zimě stavět přívěsný nebo tlačený vozík za Vari a udělat sem pár fotografií? Mohl bych sehnat zadní nápravu z vyřazované Felicie, svářeče mám, sám moc šikovný nejsem a potřeboval bych inspiraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 10.11.2016 6:52
Na tlačený vozík se náprava z felicie nehodí. Naopak na tažený vozík je velmi vhodná. Vozík musí mít brzdy a stranově otočné oje. Zase na mulu musí být kola samostatně otočná pro snadné zatáčení na malém prostoru a brzdy být nemusí. Mulu, tlačený vozík uplatníte v zahradě, sadu, jako velké kolečko na převážení. Vozík je předpoklad pojíždění po komunikacích a mimo brzd by měl mít sedátko, osvětlení, podle potřeby bočnice, sklápění. Inspiraci najdete na obrázcích továrních i kutilsky vyrobených vozíků. Kutilové mají vozíky zpravidla festovnější a z náprav automobilů. Šikovný svářeč zvládne snadno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.189 (?), 17.11.2016 12:58

Dobrý den. Něco podobného, co popisujete jsem si vyrobil, pokud budete mít zájem, nafotím i detaily, případně vám udělám nákres.

tlačený vozík na dřevo
tlačený vozík na dřevo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 19.11.2016 19:03

Zájem by byl, děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.234 (?), 23.11.2016 12:33

Slíbené fototgrafie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.234 (?), 23.11.2016 12:33
Dtto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.234 (?), 23.11.2016 12:36

Sklopená... dovoluji si doplnit: délka oje (od konce po příčnou nápravu) je 70cm. Šířka konstrukce je 50cm, dékla 80.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.234 (?), 23.11.2016 12:37

Detail zajištění korby.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika