Vari Hurricane F-550 - vyžínač křovin



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 221.50 (?) 
1.7.2012 16:04, zobrazeno: 70937x

Prosil bych jaký ja Váš názor na tento mulčovač nebo nemá někdo s ním přímou zkušenost? Vážně totiž uvažuji o jeho koupi. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.2 (?), 1.7.2012 20:17

Původní F 530 byla velmi dobrá mašinka. Ale tahle nová F550 je ještě mnohem lepší, o vodicí ostruhu se nemusíte nijak starat, kolečko chtělo čistit, mazat a podobně. Ono vlastně hodně prvků je převzatých z Luciny, ale kola jsou ještě menší kvůli těžišti.

Moje první zkušenost je taková, že kdybych měl peníze, jdu do toho, taky potřebuju sekat, ale tráva se mi nechce odklízet. Na první rychlost to poseká klidně 80 cm velkou a ještě podrostlou trávu (zkoušel jsem sekat svah), druhý kvalt je spíš na sečení porostů tak do 40 cm. F550 vyjede každý kopec jakoby nic. Z konkurence je velmi dobrý třeba například Jikov Bravo, který prodává Mountfield, ale je o něco dražší, jeho terréní schopnosti jsou v podstatě na srovnatelné úrovni a navíc vypadá i zajímavě po stránce designu:-)

Pokud chcete tu F550, tak ji vřele doporučuji, je to velmi dobrý stroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.70 (?), 7.8.2012 11:31

Máte možnost vyjádřit se k porovnání F550 a Jikov Bravo? Oba jsou mými favority ale nevím co je lepší. Cena je nyní v posezóním výprodeji srovnatelná nebo ten jikov dnes o něco levnější.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 7.8.2012 20:02

Tak kdybych to přímo porovnával, vyhrála by samozřejmě VARI F550: motor Honda GCV 190, dvě rychlosti pojezdu, zinkovanou sekací skříň a zvládne i opravdový bordel a ovládání má už léta prověřený systém.

Bravíčko sází na motor GCV 160, má jednu rychlost pojezdu (2,7 km/h), ale má sakra dobře řešené sečení - tak dobře chráněnou hřídel proti namotávání trávy nad nožem jsem snad nevíděl (taková větší miska, ale fakt to funguje). Výběr je víceméně na Vás, obě mašiny jsou velmi dobré, jen s Mountfieldem nemá každý tak dobré zkušenosti, takže je to víceméně na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.70 (?), 8.8.2012 21:19

Děkuji moc za recenzi,

ale opět je to tak nějak napůl. Předpokládám že u Vari bude tedy nevýhoda špatně chráněná hřídel a u Bráva je hlavní nevýhodou výrobce potažmo prodejce?

Pokud bych se ještě mohl zeptat. Jaká z těchto mulčovaček spíše zvládne náraz například na pařez, šutr? mám po zahradě vše možné a i když to postupně odklízím, při každém sečení něco trefim. Nerad bych při prvním šutru mazal do servisu.

Každopádně mnohoikrát děkuji M.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.2 (?), 8.8.2012 22:16
Obě mašiny mají hřídel chráněnou dostatečně proti namotání trávy, u vari se zkoušel sekat i terén se silným náletem-kluci z vari mi tvrdili že výsledek stojí za to, což potvrdí i video na jejich webu. Ani jeden stroj však nemá příliš rád kameny větších rozměrů, které nohou škodit noži a jeho hřídeli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.123 (?), 17.11.2013 8:58

Má ho doma můj soused a mě ho občas půjčí... :-) volně položené stavební zbytky (jak je to hezky popsáno v návodu) poškodí maximálné ostří na noži, pokud trefítel překlad, tak motor samozřejmě zdechne, na to ten stroj už opravdu nemá. Pokud si ho pořídíte, budete opravdu velmi mile překvapen čím se prokouše. Je to až neuvěřitelné, jaký je to nezmar.Hřídel je chráněna velmi povedeně, to mohu z vlastní zkušenosti potvrdit.

J.S.

PS: A manželka s ním také ráda rajcuje po zahradě :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.2 (?), 17.11.2013 15:36

Pane J.S., já můžu jen Vaše slova potvrdit. Prokousává se až neskutečným bordelem. Ta ochrana proti namotávání trávy na hřídel je velmi pěkně provedena ořezávacím nožem. Mám variantu s motorem BS 850E a nemůžu si ten stroj vynachválit - výkonově to je totožné s verzí poháněnou Hondou, ale BS mě přijde o něco tišší.

Koukněte sám, jaký bordel jsem s tím pokosil:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.123 (?), 29.11.2013 11:58

Vážený pane "hoste - xxx.xxx.9.2",

můžete mi vysvětlit Vaší změnu názoru týkající se uložení nože?

Dne 7.8.2012 20:02 jste napsal: "Bravíčko... má sakra dobře řešené sečení - tak dobře chráněnou hřídel proti namotávání trávy nad nožem jsem snad nevíděl..."

Uběhne několik týdnů a vy napíšete k F-550: "Ta ochrana proti namotávání trávy na hřídel je velmi pěkně provedena..."

Vysvětlíte to zde všem, (hostu - xxx.xxx.45.70) kteří si to sem přijdou přečíst, co je teda vlastně lepší? Dle mého názoru je to velmi profesionálně vyřešené u F-550ky. Všiml jsem si, že tráva nemá šanci dostat se k ložisku a poškodit ho.

Předem děkuji

J.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 30.6.2016 14:09

Koukáme, koukáme pane recenzente..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika