Umytí elektrické sekačky



host - 43.222 (?)
30.8.2011 1:41

Umývám el. sekačku po každém použití, hlavně spodek. Pokud je prostor kolem nože čistý, s hladkým povrchem, nesrovnatelně líp plní koš a nemá snahu se dusit. Ostříkávám ji středně silným proudem vody z hadice, překlopenou na bok. Pak jde na kola a ostříknu ji i shora. Jako důležité uvádím:  Nestříkat na vypínač, zástrčku a pod kryt motoru. Po té nechat pořádně vyschnout, nejméně do příštího dne, né v prádelně nebo jeskyni. Mokrou zásadně nezapínat!!! Smýt to uhlí saponátem a pak ostříkat můžete taky. Za nějakých 20 let sečení žádný problém nenastal. Kabel zapínám přes proudový chránič, což by dnes mělo být samozřejmostí.  Televizor by umýt nešel, ale sekačka to za dodržení uvedeného, snese. Opatrnosti však není nikdy dost!     R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 249.22 (?), 29.8.2011 21:55, zobrazeno: 3625x
mám takový problém, jde nějak umýt elektrickou sekačku, aniž by se pokazila, navážel jsem do sklepa uhlí a zapomněl jsem ji vytáhnout, teď je celá šedá od mouru, a chtěl bych ji umýt ale mám strach. Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.222 (?), 30.8.2011 1:41

Umývám el. sekačku po každém použití, hlavně spodek. Pokud je prostor kolem nože čistý, s hladkým povrchem, nesrovnatelně líp plní koš a nemá snahu se dusit. Ostříkávám ji středně silným proudem vody z hadice, překlopenou na bok. Pak jde na kola a ostříknu ji i shora. Jako důležité uvádím:  Nestříkat na vypínač, zástrčku a pod kryt motoru. Po té nechat pořádně vyschnout, nejméně do příštího dne, né v prádelně nebo jeskyni. Mokrou zásadně nezapínat!!! Smýt to uhlí saponátem a pak ostříkat můžete taky. Za nějakých 20 let sečení žádný problém nenastal. Kabel zapínám přes proudový chránič, což by dnes mělo být samozřejmostí.  Televizor by umýt nešel, ale sekačka to za dodržení uvedeného, snese. Opatrnosti však není nikdy dost!     R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika