Stiga Turbo 53S nebo Al-ko 520 BRH



host - 144.53 (?)
16.3.2008 17:34
Máte prosím zkušenosti s modelem GT 53 SH PRO HW?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 121.106 (?), 11.3.2008 12:08, zobrazeno: 18584x

Zdravím všechny, můžete mi někdo poradit, kterou z těchto dvou vybrat?

- pozemek cca 1800m2. Doporučená cena u obou je 15.000,-, stejný motor, stejný záběr. Sekačku Al-ko jsem naživo sice neviděl, ale podle dostupných info výhody Al-ko: velká zadní kola, možnost bočního výhozu, výhoda Stiga: pozinkovaný podvozek, příjemná rukojeť. 

Má někdo praktickou zkušenost a dokáže porovnat celkovou kvalitu provedení? (např. kvalita-tloušťka podvozku Al-ko apod.)

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.78 (?), 11.3.2008 12:53

Dobrý den, stejný problém jsem řešil loni. Nakonec jsem koupil STIGA Turbo 53S. Nemohu porovnat s Al-kem, takovou nemám. Sekl jsem s touto sekačkou jednu sezónu. Předtím jsem měl sekačku s BS bez pohonu. Toto se srovnávat ale nedá. Co však mohu potvrdit je: sekačka chytne na první zatažení šňůry, motor Honda je velmi kultivovaný s nízkou spotřebou. Za celou sezónu mi nic neupadlo, na konci vše fungovalo jako na začátku, jen jsem musel poštelovat bowden pohonu. ZJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.186 (?), 11.3.2008 14:38

Jděte dle mě do Stigy, dle parametrů je to lepší stroj a tzv. pevný držák, budete spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.106 (?), 11.3.2008 15:10

Už jsem byl víceméně pro Stigu rozhodnutý, pak jsem objevil tu Al-ko a tam mě lákají ty velký zadní kola. Cca polovinu zahrady budu využívat, tj. udržovat pravidelně, sbírat trávu do koše a druhou polovinu budu sekat méně, tj. budu sekat vyšší trávu - tak vysokou, jakou sekačka zvládne a budu ji nechávat ležet. No a tam jsem myslel, že by byla velká kola výhodou. Ale nemám praktickou zkušenost, možná že ty "standartní" kola u Stigy s tím přejížděním většího množství posekaný trávy mít problém nebudou.

Jaký je Váš názor? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.186 (?), 11.3.2008 15:43

Dobře si ta zadní velká kola prohlédněte někde na prodejně. Byly i zde reakce na vylamování středů těch plastových kol. Je to tam zeslabené a nemusí to vydržet. Pokud máte pojezd, nebál bych se přejíždění, seču s ní na chatě 2000 m bez sběru už dva roky a není problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.106 (?), 11.3.2008 15:53

Díky za reakce!

Ještě jsem tady v nějakém příspěvku četl, že Stiga (netýkalo se to přímo tohoto modelu) nemá možnost nastavení výšky rukojeti, jsem vysoký, tak bych s tím nerad měl problémy. Ale každopádně si to omrknu naživo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
dosd - (3) - 144.53 (?), 11.3.2008 20:54
Také chci koupit sekačku s pojezdem a zvažuji mezi těmito sekačkami, ale zaujala mě také Yard-man YM 6021 SPK. Nemáte zkušenosti s touto značkou? Cena také kolem 15000Kč
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.223 (?), 13.3.2008 10:05

Na první pohled je za ty peníze OK. Prohlédl bych si ale variabilní pojezd a jeho systém, kde bych se vyhnul mechanickému variátoru, potom kola - plast a jejich uložení / sekačka je velmi těžká 44 kg, to bude kolečka ničit/ a nakonec vnitřní část a uložení nože / jištění proti nárazu a pod /  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.254 (?), 13.3.2008 12:27

Používam už 3 sezóny reider AL-KO, mohu prohlásit že jsem spokojen nejen z funkčností stroje, ale mile mě překvapilo jak použití kvalitních materiálů tak hlavně dílenské zpracování této skačky. Poměr cena/ výkon je pro tuto značku velké plus.  (vyrobeno v Rakuosku) Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.53 (?), 16.3.2008 17:34
Máte prosím zkušenosti s modelem GT 53 SH PRO HW?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika