Sháním píst a kroužky



Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?)
16.4.2012 10:46

Zdravím, přiložte foto převodovky. Standa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 64.2 (?), 4.11.2010 14:37, zobrazeno: 14561x

Dobrý den,
vlastním 2-taktní mulčovací fukar a vysavač typ Troy - Bilt TB310QS, r.v. 2006. Nedopatřením jsem použil čistý benzín bez oleje a motor se zadřel. Sháním tedy píst a kroužky nebo případně i válec, ale ten se zdá být v pořádku. Kdyby měl někdo tip tak budu vděčný. Píst má průměr 35mm,2 kroužky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.194 (?), 4.11.2010 17:54

Dbrý den!

Svého času jsem řešil podobný problém kdy u pily McC praskl pojistný kroužek pístního čepu a střihnil se v kanálu. Tím vzal s sebou kroužky a udělal rýhu do pístu v horní části. Vrtání válce pily je 35mm. Stál jsem před problémem zda pilu zahodit (po dotazu na ceny náhradních dílů u značkových prodejců to byla první reakce) a nebo experimentovat. Nechtělo se mi do toho strkat moc peněz protože výsledek byl nejistý. Na druhou stranu dvojtaktní motor je primitivní strojek a tak jsem se rozhodl opravit rýhu v pístu škrabákem tak aby chodil bez drhnutí ve válci a vyměnit jen kroužky. (Už vidím motorářské fundamentalisty jak argumentují otáčkami a mazáním a kompresí atd...) No a teď se konečně dostávám k tomu co vás zajímá. Kroužky jsem koupil od české firmy BUZULUK Komárov u Hořovic Nástupnická a.s. Na netu mají stránky a pístní kroužky tam jsou uvedeny ve výrobním programu. Cena byla nesrovnatelná proti Elektroluxu. Celé jsem to složil a pila jede. Není to žádný zázrak ale pila má kompresi a zatím chodí. Mažu ovšem kvalitním olejem a dávám víc než 1:50. Zpočátku jsem na ni byl velmi opatrný s otáčkami a zatížením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.2 (?), 4.11.2010 19:31

Děkuji za info a radu. Ze servisu mi psali že je to neekonomická oprava a at jej prodám na ND.  Nevíte náhodou typ těch kroužků?  Mám také ten pocit, že to prostě normálně pojede a tak bych je koupil. Díky Dudek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.194 (?), 8.11.2010 19:17

Dobrý den!

Typ který byl na dodacím listu už bohužel nevím. Je to tak 5let. Ale při objednávce jim stačilo vrtání = průměr válce (v našem případě 35mm) + oba rozměry kroužku (výška = výška drážky v pístu nebo odměřit ze starého a tlouštka - odměřit ze starého). Osobně jsem zavolal na obchodní oddělení s tam si mě chvíli předávali až jsem narazil na člověka co mi rozuměl a poslal co jsem potřeboval. Přeju hodně úspěchů a jsem zvědav jak pochodíte. Mám totiž pocit, že firma prošla nějakou krizí a nevím jak se chová teď. Na závěr se omlouvám za předchozí chyby v textu. Nejsem počítačový maniak a píšu s pohledem na klávesnici. Když se počítač rozhodne "hrabat na disku" tak na klávesnici nereaguje a sem tam něco chybí. I já se sem tam přešáhnu. Mám si to po sobě přečíst!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.2 (?), 8.11.2010 19:28

Díky ještě jednou za radu. Zkusím jim napsat. Dám určitě vědět, jak jsem dopadl. Dudek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.235 (?), 15.4.2012 13:53

Dobrý den.Vlastním motorovou sekačku Troy-Bilt Model 12A-568F609 a vypověděla službu převodovka pojezdu.V nějakém servise tuším v Lovosicích chtějí za novou necelé 4 000 korun a za to se dá dnes koupit sekačka nová.Nemá někdo náhodou podobnou zkušenost s dobrým výsledkem?Předem děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 16.4.2012 10:46

Zdravím, přiložte foto převodovky. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.30 (?), 20.4.2012 11:17

Pokud by výše zmíněná firma po změnách už nemohla pomoct, můžete zkusit firmu Ahra. Je to firma, která se zabývá výbrusy a pístní kroužky má v nabídce. Ovšem neznám cenové hladiny jimi nabízených dílů, takže netuším nakolik by byla oprava rentabilní. Hodl jsem si ten odkaz do záložek, když jsem marně sháněl pístní kroužky na homelitku. Ty jsem nakonec sehnal origo ale odkaz mi v kompu zůstal, Třeba se vám hodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.91 (?), 28.4.2012 23:26
Ahra je dobrá, dělají i na zakázku, kupoval jsem tam do fichtla, třistapadiny i na mf70.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika