Sekacku R 434 GGP SV (Mountfield) nebo MTD P 46 B



host - 19.133 (?)
24.7.2009 19:13

Tak nakonec jsem vzal to MTD. Volal jsem jeste do Mounfieldu a zeptal se prodavace na kulickova loziska v koleccich (dalo se cekat, ze nejsou, ale na webu MO je napsano bez upresneni obecne, ze jsou u jejich sekacek a v seznamu pod textem je i ta nejlevnejsi).

Pan me ujistil, ze u zakladniho modelu je to vylouceno a jeste jsem se ho zeptal na motor GGP - prohlasil, ze je to temer cituji "neco cinskeho" a tak si rikam, ze pokud je to tak ocesany model, zrejme i motor je opravdu "zakladni" a vzhledem k absenci pojezdu a jednoduchosti sekacky jsem zvolil MTD s pomerne rozsirenym motorem B&S s tim, ze v mem pripade je to jedna ze zakladnich komponent. Navic ten prodavac z obchdu s MTD je od nas z dediny a dobre se zname (coz jsem predtim neuvadel jako irelevantni vuci parametrum sekacek) a tak si rikam, ze pripadne musky doladime po konzultaci u piva :-)

Co se tyka provozu, uz jsem posekl zahradku, kos se plni dobre, sekacka sece. Svoboda po nekolika letech tahani kabelu je bajecna.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 19.133 (?), 23.7.2009 15:25, zobrazeno: 66036x

Obe jsou jedny z nejlevnejsich.

U Mountfieldacke je motor GGP (nejaci Italove?) u MTD Brix (ci jak se pise). Obe maji sasi kovove.

MTD ma kos takovy ten "plandaci" a Mountf. ma plastovy.

Mountfield je za cenu s nejakou tou vkladni knizkou 6000Kc, MTD muzu mit za 5400 a jeste to koupim 5km o baraku, Moutfield musim 30km daleko.

Vicemene jine volby momentalne neresim, jestli je neco velmi lepsiho v teto cene, vemu to v potaz.

Plocha na seceni je mala, doted jsem to sekl s elektrikou z tesca, ale snura me pije krev, zahradka je mala, ale clenita. Navic je na rovine.

Jak byste se rozhodli?

Dik

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 126.72 (?), 23.7.2009 15:56
I kdyz nemam zkusenosti s latkovym kosem, vybral bych si MTD. Neni to zrovna dobra znacka, ale tato sekacka je velice jednoducha a nanejvys mohou upadnout kolecka. Ma spolehlivy motor a pripadnou zaruku muzete resit u prodejce. O Mount. bych uvazoval jenom pri kole stesti z duvodu pozitivniho adrenalinu. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 23.7.2009 16:55

Dobrý den. Jen napíšu svoji zkušenost. Už roky sekám pro jednu firmu pravidelně plochu 2500m2. Nejdřív jsem měl MTD, dnes naopak vlastním právě to GGP. Nejsem odborník strojař, ale já osobně jsem velmi spokojený právě s tím italem. Na MTD závit všechno Witvort, látkový koš se plnil je do poloviny a nepomáhalo žádné čistění. Za krátký čas se pořád něco opravovalo. Věnoval jsem ji zadarmo a byl jsem rád. S tou co dnes mám jsem sekl právě včera. Taky látkový koš se plní i mokrou trávou zcela vrchovatě a za celou dobu jsem měnil jen levé zadní kolečko, které jsem ale rozbil sám, protože jsem sjel z vozíku za autem tak, že to prásklo o zem. Jen do ní leju benzín a čas od času nabrousím flexou nůž. A byla koupena právě u Bédi, ale nemohu říct špatné slovo. Záběr tuším 53 cm. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.133 (?), 23.7.2009 17:20

Nekde jsem cetl o spatnem plneni kose, ale nebyla to sekacka i s mulcovanim? Pry ten nuz pak spatne plni kos.

Co se tyka plochy, mam na seceni tak odhadem 1/10 te Vasi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.133 (?), 23.7.2009 17:33

Jeste jsem zapomel na jednu vec - u te MTD je nejspise klasicka 2leta zaruka, kdezto u Mountfieldu 7let. To prijde vcelku dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 126.159 (?), 23.7.2009 18:18
Ta prodlouzena zaruka je diskutabilni. Ve svem okoli neznam nikoho kdo by vydrzel chodit 7 let na garancni prohlidky z prosteho duvodu: Za penize, ktere tam necha si muze koupit novy stroj. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 23.7.2009 20:24

Dobrý den. Jak už jsem párkrát tady psal, mě zahrady živí a od Bédi mám několik strojů, ale opravdu jsem nebyl ani s jedním na nějaké garanční prohlídce a nevyzvedl jsem si ani deci benzínu. Na té sekačce jsem po včerejším sekání přitáhnul šroubek pojezdu, protože se mi zdálo, že při naplněném koši tou mokrou trávou už pojezd prokluzoval. Hanebně na sebe prásknu, že já údržbě moc nedám. Ale ani nemám proč, všechno funguje jak má. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 206.219 (?), 24.7.2009 11:18

dobrý den,

garanční prohlídky jsou povinné pouze u traktorů a sněhových fréz k prodloužení záruky, u sekaček, pil, a křovinořezů nikoliv. Také jsem se na to již informoval. Mému sousedovi uznali reklamaci po 5,5 letech na zapalovací cívku a to se sekačkou na garanční prohlídky nejezdil nikdy. Já osobně mám sekačku z mountfieldu z roku 2001 tušim, R 484 TR s Brigsem motorem a šlape již 9 let naprosto bez problémů. Max

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.133 (?), 24.7.2009 19:13

Tak nakonec jsem vzal to MTD. Volal jsem jeste do Mounfieldu a zeptal se prodavace na kulickova loziska v koleccich (dalo se cekat, ze nejsou, ale na webu MO je napsano bez upresneni obecne, ze jsou u jejich sekacek a v seznamu pod textem je i ta nejlevnejsi).

Pan me ujistil, ze u zakladniho modelu je to vylouceno a jeste jsem se ho zeptal na motor GGP - prohlasil, ze je to temer cituji "neco cinskeho" a tak si rikam, ze pokud je to tak ocesany model, zrejme i motor je opravdu "zakladni" a vzhledem k absenci pojezdu a jednoduchosti sekacky jsem zvolil MTD s pomerne rozsirenym motorem B&S s tim, ze v mem pripade je to jedna ze zakladnich komponent. Navic ten prodavac z obchdu s MTD je od nas z dediny a dobre se zname (coz jsem predtim neuvadel jako irelevantni vuci parametrum sekacek) a tak si rikam, ze pripadne musky doladime po konzultaci u piva :-)

Co se tyka provozu, uz jsem posekl zahradku, kos se plni dobre, sekacka sece. Svoboda po nekolika letech tahani kabelu je bajecna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.97 (?), 24.7.2009 21:18
Motory GGP se sice vyrábějí v číně, ale konstrukce a závěrečná výstupní kontrola je důsledně prováděna italskými inženýry ze stejnojmenné firmy.Tyto motory jsou mnoha lety provozu vyzkoušeny a klidně se mohou rovnat s jinými motory stejné třídy.A sekačka Raser od Mountfieldu je tak jednoduchá, že se do servisu ani nepodívá.Mtd je zatim vedená mezi námi profesionály jako úplně nejhorší značka.Italové sekačky umí opravdu dobře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5:28
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika