sekačka R 434



host - 149.22 (?) 
2.11.2008 9:41, zobrazeno: 20681x

Mám 4 sezony používanou sekačku Mounfield R 434.

za sezónu spotřebuji cca 20 l benzínu.  Již po krátkém používání je silně zasazená svíčka, tak, že ji musím vyčistit abych nastartoval. Po vyčištění nastartuje okamžitě. Benzín používám čerstvý. Je možné nadměrné opotřebení motoru, nebo jej lze ještě seřídit?

Frenky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 41.80 (?), 2.11.2008 16:00

zdravím,

neuvádzate aký motor máte na tej kosačke ale predpokladám že Brigss.

znečistená sviečka môže byť znakom že bud je v motore priveľa oleja, alebo naklon motoru je pri kosení nadmerný (stupanie zahrady poprípade klesanie) to by znamenalo že olej sa vám dostava do spalovacieho priestoru a docházda k znečistovaniu sviečky (poprípade to môže byť ešte vadné gufero) , tento jav je ale sprevádzaný dosť silným dymením motora. a potretie by to mohla byť už poškodená alebo opotrebovaná membrána v karburátore, mimo toho určite by tomu karbecu nezaškodilo vyčistenie ja som teraz cez víkend čistil svoju TDL 484 s motorom Brigss LS45 mam ju tiež už 4 sezonu a ked som uvidel palivový filter bol som zhrozený ako tá kosačka mohla ešte fungovať. tak isto čerpám iba značkový benzín. takže toľko moje rady, možna niekdo poradí bližšie k odstraneniu zavady.

prajem veľa štastia

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.65 (?), 2.11.2008 17:45

Já měl taky černou svíčku sevřenou v nánosu sazí. Po výměně filtru vzduchu bylo vše OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.254 (?), 2.11.2008 17:56

Zdravím, zaoloejovaní zapalovací svíčky může mít několik důvodů, jak bylo popsáno motor spaluje nadměrně mazací olej a to buď důsledkem opotřebení stíracího kroužku nebo dokonce celého válce. Další příčina může být netěsnost dříku ventilů, hlavně ssaciho to se projevuje zanášením svíčky více než netěsnost dříku výfukového ventilu, kde je zase vyšší kouřivost. Další příčinou může být ucpané odvětrávání klikové skříně (u tohoto motoru hliníková trubička vyůsťující přes gumové kolínko do sání karburátoru). Poslední příčina která mě napadá je nevhodně navržená tepelná hodnota svíčky a nebo jí motor třeba ani nedosáhne. Ještě mě zajímá jestli motor "žere" olej nebo ne, jestli pokud je svíčka zasazená tak nechce chytit a na vyčištěnou ano? Zatím jediná rada, zmenšete vzdálenost mezi elektrodami svíčky na 0,6mm. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.50 (?), 2.11.2008 18:32
Mam motor Quantum 5,5 treti sezonu a ten samy problem, ale nevenoval jsem tomu pozornost, protoze olej Castrol 4t Sae 30 neubyva, motor nekouri a vyborne startuje. Obcas streli do vyfuku. Podotykam, ze sekam v kopcovitem terenu a jiz jsem menil kola kvuli omletemu ozubeni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.158 (?), 27.9.2012 16:57

Chci se připojit, mám dotaz ohledně velkých otáček. Jak seřídit předstih? díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.136 (?), 25.4.2012 13:20

Dobrý de,

tuto sekačku mám již od roku 2000 a nemůžu si jí vynachválit, je bezporuchová, pravidelně vyměním olej a co 4 roky nový nůž, mám ji sice na menší terén, ale ještě mě nezklamala. Marek.F-M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika