Profi motorová sekačka



host - 221.138 (?)
4.6.2008 17:05

Dobrý den. Na plochu, kterou uvádíte používám sekačku stejné značky jako Vy, akorát má slitinové šasi. Naprosto bez problémů po celou dobu používání. Centrální nastavení jedním madlem, pohoda. Stanislaw:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 169.98 (?), 4.6.2008 15:08, zobrazeno: 8416x
Dobrý den! V značkách vyrábějících kvalitní motorové sekačky se moc nevyznám, tak prosím o radu: Na zahradu o rozloze cca. 2500 m2 potřebuji koupit sekačku. Doteď dobře sloužila sekačka Castel Garden (50 cm), motor Briggs a Stratton. Sloužila asi 10 let, motoricky bez chyby, akurát oplechování má to nejlepší už za sebou a nastavování koleček je už téměř nemožné. Z mého sondování bych byl rád kdyby měla nová sekačka kvalitnější šasi (slitina...?), záběr největší (53 cm) a hlavně co nejjedoduchší systém štelování koleček (každé zvlášť). Vzhledem k četnosti používání cena až tak nerozhoduje. Traktor zamítám ihned, protože na zahradě je hodně stromů a překážek. Zatím jsem prošel stroje od firem Honda, Viking, HQ. Nejvíc se mi líbila ta nejsilnější HQ - cena něco přes 30 000,- ale je strašně těžká (cca. 60 kg). Máte někdo s profi sekačkami zkušenosti?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.138 (?), 4.6.2008 17:05

Dobrý den. Na plochu, kterou uvádíte používám sekačku stejné značky jako Vy, akorát má slitinové šasi. Naprosto bez problémů po celou dobu používání. Centrální nastavení jedním madlem, pohoda. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.151 (?), 4.6.2008 19:38

Hliníková slitina je nejlepší a ze značek třeba SABO, německá firma, trochu dražší, ale kvalitní (www.deere.com/sabo/de_DE/index.htm/ )

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.65 (?), 4.6.2008 20:50

Pokud nejste limitován financemi, ze své dosavadní praxe mohu vřele doporučit Honda HRX 537 C1 HEXEA. Výměra vašeho pozemku pro ní bude malinou. Já s ní k dnešnímu dni posekal celkem 20 ha, nože vydržely do výměny 16 ha. Tato samochodka má bezkonkurenční plynulý systém pojezdu (hydrostatic), nejsilnější u nás dostupný motor s největším kroutícím momentem, váha 42 kg, plastový skelet (zatím bez problémů), systém Versamow - plynulé nastavení mulčování a sběru do koše jednou pákou bez osazování ucpávek a výměn nožů, jedny z největších kol opatřených ložisky, pracovní záběr 53 cm, spojka nože, bezproblémové startování, pohodlná výměna oleje v motoru, možnost běžného provozu ve svahu 25 st. (krátkodobě 30 st.), snadná očista stroje po práci, 5 let záruka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.119 (?), 5.6.2008 7:46

Sohlasil bych s tou Hondou, mám ji taky a je skvělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.147 (?), 5.6.2008 10:13

Dobrý den, mám Oleo-Mac MAX 53 a jsem velmi spokojen. Šasí ze slitiny a ocelová kolečka + variátor. Myslím si ale, že slitinové šasi je zbytečný přepych. Když budete sekačku po sečení čistit, šasi Vám bez problémů vydrží. Rozhodně ale nečistit vodou. KT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika