Poraďte při opravě sekačky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 182.227 (?) 
9.9.2015 12:50

Jenom poznámka k amatérským opravám. Letos v létě v jedné vesnici nedaleko od nás zasáhnul chlapíka urvaný nůž ze sekačky do třísel. Pohřeb měl asi za tři dny.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 3.8 (?), 9.9.2015 13:02

 Zdravím, myslím, že strašení není namístě. 17let Vám sekačka sloužila, tak by jste jí jednou mohl posloužit Vy. Určitě si zaslouží opotřebované díly vyměnit za nové. Ještě pořeště, proč unašeč čelně drhne o domek ložiska. Pokud již neseženete originální hřídelku a unašeč, tak ani individuální výroba nebude stát ranec. Takové ty opravy "na týden" se jenom prodraží, protože pokud to máte jednou rozebrané, tak po kvalitní opravě rozebrat až zase za 15let. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 9.9.2015 15:23

Souhlas, při opravě přenosu síly z motoru na převodovku nějaké ty rizika nehrozí, je to pouze o životnosti opravy. Ale takové-to laické "vylepšení samočistící schopnosti stroje" pomocí odstranění ochranných prvků majících za úkol nejen zachytit olétnuvší žabku z nože, ale zejména vymrštěné kameny a dřívka. On takový zaseknutí klacík do menisku pod kolenem není na umření, ale 1/2 roku kulhat bych nechtěl.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.149 (?), 9.9.2015 16:01

Já jsem myslel, že na fotce je hřídel motoru, i když mi bylo divné to ložisko. Takž bych také doporučil pořádnou opravu. Ten hřídel není jen lehce poškozený.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.98 (?), 9.9.2015 22:19

Všem děkuji za odpovědi. Dnes jsem vyrazil do servisu Mountfieldu a podařilo se mi objednat hřídel (kterou v Mountfieldu nazývají šnek) a pero k ní. Přírubu jsem zatím nesehnal, je potřeba přesně číslo motoru, které momentálně nemám. Jakmile seženu tak objednám.

Ptal jsem se proč jsou na té hřídeli dvě drážky a na té přírubě jenom jedna? Odpověď zněla, že ta hřídel je pravděpodobně univerzální a v jiných strojích se používají obě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika