Otáčkoměr



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?)
10.7.2011 17:21

Jak měříte otáčkoměrem Vari? Asi tak, že omotáte vysokonapěťový kabel ke svíčce drátkem otáčkoměru - u 1 válcového motoru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 17:09

Zapoměl jsem napsat čtyřválec s rozdělovačem.
A o co mi jde? Něco se přiučit a dostat se přes mýty a pověry. Jedna z nich je, že otáčkoměrem od vari nezměřím věrohodně dvouválcový motor honda v zahradním sekacím traktoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 10.7.2011 17:21

Jak měříte otáčkoměrem Vari? Asi tak, že omotáte vysokonapěťový kabel ke svíčce drátkem otáčkoměru - u 1 válcového motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 17:33

Pro kontrolu otáček tento otáčkoměr měří a dobře bez omotání. Měří spolehlivě i čtyřdobé dvouválcové motory honda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 10.7.2011 17:11

To je otázka, přepínací otáčkoměr přece slouží k měření 2t i 4t. Ať víte o čem je řeč tento je s drátkem, já používám bezdrátový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 17:23

ad1)No a odpovíte mi na tu otázku?
ad2)Přepínací otáčkoměr slouží k měření 2t a 4t. Ano, například? Díky za odkaz něco takového jsem viděl prvně a nebýt Vás asi by mi to i zůsalo utajeno.
ad3) už jednou jsem se Vám snažil naznačit, aby jste nespekuloval o tom, jsem-li já při smyslech nebo ne. Na toto Vám odpovím. Ožralej sem píšete jen Vy a ještě se k tomu přiznáte. To bylo tehdy počteníčko!! Nepsal bych to, ale když Vy stále vysíráte. Nechte toho a pojďme se bavit o otáčkoměrech pro zahradní a lesní techniku a servis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 10.7.2011 17:17

Přepínač 4t nebo 2t u otáčkoměru mění pouze tzv.časovou základnu přístroje.I s otáčkoměrem bez přepínače otáčky spolehlivě změříte, jen nesmíte zapomínat, zda jde o čtyřtakt nebo dvoutakt.Od Stanislava M.čekám na seriózní vysvětlení, u kterých čtyřtaktů svíčka pálí v každé úvrati pístu.Bylo by to užitečné sdělení pro všechny z nás.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 17:40

AB doporučuji se seznámit s konstrukcí těchto motorů, B&S, Honda, Kawasaki, Tecumseh, Lonkin a ostatní čínu použivané v zahradní technice a pak lehko zjistíte, jak je možné, že svíčka pálí žaždou horní uvrať. Ne každou úvrať, jen každou horní úvrať. Omlouvám se, nejsem St. Melaga a on to vysvětlí určitě lépe než já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 11.7.2011 14:16

Pro xxx.107 : pak nerozumím celé diskuzi o rozdílu měření otáček, když je tolik 4t- motorů shodných s palbou dvoutaktu a všechny ty dohady o přepínači 4t/2t a pod. A omlouvám se za nepřesnost: samozřejmě jde o horní úvrať.Z čistě technického zájmu se na to zaměřím a děkuji za uvedené typy.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.141 (?), 10.7.2011 19:06

S kým se to dohadujete, že nezměříte otáčky na 2 válcovém motoru otáčkoměrem Vari? Dohadujte se a nehledejte chyby a když už tak nejdříve u sebe. Jestli chcete vyvrátit nějaký mýtus, tak to udělejte vlastní hlavou a ne dotazy a nevhodnými poznámkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.141 (?), 10.7.2011 19:49
Je to cca 1/3 cena a otáčkoměr využijete. Jestli ne, tak mi ho pošlete, kamarád by ho vzal, pořád si ověřuje otáčky :). Patří to pod dotaz na zakoupení otáčkoměru Hq za 1000,-.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika