Oprava hup-cuku



host - 105.202 (?) 
22.11.2012 19:54, zobrazeno: 18580x

Prosím o radu, kde v okolí Prahy je možná oprava hup-cuku. Děkuji.

EM

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 22.11.2012 23:30

Pokud se jedná o klasický řetězový hup-cuk je nejjednodušší (a nejlevnější) využít nabídku výrobce na dodávku náhradních dílů. Na stránkách mají výborně rozkreslenou situačku a popisem. Dodávají do druhého dne. Oprava svépomocí je pak otázkou cca 1 hodiny (kompletní generálka zařízení).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.196 (?), 12.12.2012 17:54

No a odkaz na vyrobce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 13.12.2012 8:40

Tuzemsky vyrobce je firma BRANO. Zkuste se podivat treba sem (ale to je lanovy, ne retezovy). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.34 (?), 21.12.2012 11:59

Dobřichovice-Lety 190, tam bývala opravna zvedacích zařízení  (hup-cuků)

ale zda je tam ještě dnes nevím. J.D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.5 (?), 15.3.2014 16:49

Dobrý den koupil jsem použitý hupcuk Brano 800kg s válečkovým řetězem, typ 1110. Na dotaz, jestli je funkční paní napsala, že je velmi zachovalý. Byl zgenerálkovaný štětcem. Pochopitelně nefungoval ani nahoru, ani dolu ani nešel posunout řetěz. Celé dopoledne jsem rozhýbával článek po článku, aby šel řetěz vůbec vyjmout a namočit do oleje. Co šlo jsem rozebral, stáhl jsem si návod řehtáčkový zvedák typ RZV, nosnost 0,8t; 1,6t; 3,2t; 5t a 6,3t, můj není pravděpodobně úplně podle náčrtku. Potřeboval bych se dostat k brzdícím vložkám, nevím jak sundat unášecí kolo a rohatku. Děkuji za radu.
 

BRANO 1110 800kg
BRANO 1110 800kg
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.8 (?), 27.3.2014 1:51

Takže nikddo neví, neporadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.7 (?), 27.3.2014 7:28

Svépomocná oprava není povolena-jedná se o zdvedací zařázení.Musí být proškolení pracovníků od výrobce zdvedáku a potvrzení o tomto školení. Obraťte se na výrobce. Brano by mělo mít servis na Praze 10 u nějaké firmy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 133.6 (?), 13.9.2022 19:04
Tento hupcuk se mi podařilo opravit pomocí naložení do nafty a jdnoho měsíce čekání.po vytažení sundejt řetěz a všechny krytky.(v předu unášet řetězu a v zadu samotný mechanizmus). Uchyťt tento hupcuk (počítám že kolo unašeče řetězu a kolo s jamkamy pro uchycení kliky nejdou od sebe), ta že uchyťte hupcuk do většího Svěráku tak sice mi to někdo vikne ale jinak to nejde, úchop ho tak aby část co je s ozubenym kolem pro řetěz byla opřená tělem hupcuku o jednu čelist a dva!!! zuby řetězové unašeče o druhou pak dotahni svěrák tak aby byl hupcuk pevně zafixovany. Tak a budeš potřebovat rovný majzl musí mýt rovné ostří a kilove kladivo pak ostří majzlu přilož do drážky kola unašeče páky tak abys udeřil a uder směřovaltočil proti směru hodinových ručiček mněj na mysli vždy před úderem to abys nepoškodí unašeč páky. Já tak rozjel darovany hupcuk se slovy on funguje jen mi tu asi 15 let leží.a jede jen to chce fortel a cit.(pozor na otočení řetězu vlivem tahu se při otočení se chová jako vadný, ale není. POZOR JAK HO ROZLOŽIŠ NESMI PŘI SKLADANI BYT V MISTE SPOJKY NIC MASTNÉHO JEN V MISTE SPOJKY LAMELA OZUBENE KOLO A PODLOŽKA (UNAŠEC S FREZOVANOU DIROU).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.6 (?), 13.9.2022 19:13
V žádném případě nezkoušet přenechte servisu. Je to zdvihací zařízení a případná újma jde za vámi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika