Odhlučnění výfuku



Stránky: 1,  2   
host - 21.100 (?) 
7.9.2016 12:19, zobrazeno: 13457x

Docela mi vadí hlučnost výfuků zahradní techniky a rád bych věděl, jestli to někdo už řešil.

Já jsem nyní odhlučňoval dvoutaktní křovinořez 26ccm. Dovnitř jsem nacpal celou drátěnku na nádobí a výfuk jsem zvenčí obložil kamennou vlnou.

Vyplnil jsem celý prostor mezi plastovým krytem a výfukem. Rozdíl je znát, přestože šepot květin to rozhodně není.

Spíše mě v souvislosti s touto úpravou zajímá, jestli tepelná izolace výfuku nemůže způsobit nějaké problémy při provozu. Včera jsem asi 20 minut sekal nízkou trávu a v pohodě, ale co delší provoz a až se vata nasákne olejem vytékajícím z výfuku. Co myslíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.243 (?), 7.9.2016 13:54

Nechápu, proč si takový nepřítel hluku vůbec kupuje spalovací motory. Změnou rezonanční plochy tlumiče výfuku dvoutaktních motorů může dojít ke zhoršení chodu motoru, špatnému spalování a poklesu výkonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 1.48 (?), 7.9.2016 14:19

A vyskúšali ste už chrániče sluchu (tlmiče)? Ku krovinorezu je to podľa mňa základný ochranný prostriedok, spolu so štítom (či už v podobe plexi alebo kov. sieťky) na ochranu tváre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.100 (?), 7.9.2016 15:31

Nevidím příliš reálné rozdávat sluchátka sousedům, než začnu sekat pozemek v zástavbě a sekání pozemku 2400 m2 ruční kosou mě taky nebaví, ale jinak děkuji za rady.

O vlivu na změnu vyplachování válce vím a měl jsem z toho obavu, ale kupodivu jsem rozdíl ve výkonu nespozoroval.

Jde mi spíš o to, jestli nebude mít neblahý vliv na cokoliv (bezpečnost, životnost apod.) to, že výfuk není chlazen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.115 (?), 7.9.2016 16:02

vliv to mít bude, časem dojde k ucpání výfuku a tím snížení výkonu, a ještě bych se obával zadření motoru v oblasti výfukového kanálu (tady záleží jestli vzduch obtékající válec ono zvýšení teploty dokáže odvést pryč) HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.102 (?), 7.9.2016 16:05
Čaká vas skorejšia vymena krovinoreza lebo sa buďe meněj chladiť aj bude mať vykon nižšie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.242 (?), 9.9.2016 20:47

ked ostane dostatočná medzera madzi valvom, hlavou a výfukom nebude to mat vplyv na nič. Možno o tro chu sa viac bude zanášat výfuk-čast nespáleného oleja sa bude spalovat vo výfuku. motoru to ale vadit nebude, ked bude dostatočne chladený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 168.82 (?), 9.9.2016 20:43

Pardon, myslel som že chcete chrániť svoj sluch. Susedia sú predsa len ďalej od zdroja, tak snáď to vaše kosenie vydržia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 243.172 (?), 25.9.2016 20:27

Takže mám za sebou krátké zkušenosti s odhlučňováním.

Křovák odhlučňovat nedoporučuji - drátěnka je sice funkční, ale je předpoklad, že se brzo zanese nespáleným olejem a výfuk ucpe.

Další problém je v krátké vzdálenosti výfuku od válce a opravdu může docházet k přehřívání na výfukové straně.

Vatu kolem výfuku vůbec nedoporučuji, jelikož se tam koncentruje teplo a dochází k tavení plastového krytu motoru.

Teď jsem však zkoušel odhlučnit výfuk sekačky se čtyřtaktem 135 ccm, už jen drátěnkou a chci to pozorovat.

K nějakému většímu přehřívání motoru by snad docházet nemělo, jelikož vzdálenost je už dostatečná k ochlazování výfuku, který bude držet déle teplo a karbonem by se také zanášet neměl jelikož se nespaluje směs s olejem.

Výsledek: Při měření ze vzdálenosti 2m od ústí výfuku jsem naměřil 85 dB bez drátěnky a 80-81 dB s drátěnkou.

Rozdíl je to slušný a hlavně už není slyšet ten protivný zvuk při zátěži - takové puf-puf-puf. Nevím jak to napsat - takové prdění.

Uvidím, až budu sekat velký pozemek, jestli bude vidět menší výkon či vyšší spotřeba a pak taky demontuji výfuk, abych viděl jestli se tepelný štít, který zároveň slouží jako těsnění výfuku, více "připéká".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.243 (?), 26.9.2016 12:01

Že nemá cenu odhlučňovat motory Vašim způsobem, jsem se Vám snažil napsat už dříve. Zatím to teda odnesl křovinořez a jak se zdá, je na řadě sekačka.  Pořád něco obalujete nebo přicpáváte a je nad slunce jasné, že ani netušíte, že pouhý lapač jisker ve výfuku je - může být, hlavně po čase, problém.  Jinak nespálený olej u dvoutaktu? Jaký a kolik ho tam dáváte, že máte tyto poznatky? On je totiž rozdíl olej či saze aj.ze zplodit hoření. A jestli si myslíte, če si čtyřtaktní motor necucne oleje jste zase mimo. Čím starší a "kostrukčně jednoduššíí" motor tím víc a tento olej hoří daleko hůř a s větším stopovým znečištěním než olej určený pro přípravu palivové směsy. Tlumíte motory s ohledem na Vaše okolí, ale bez ohledu na vlastní kapsu. Navíc ti, co se na vývoji jakéhokoli motoru podílejí, jsou úplní blbci a schválně to vymýšlí tak, aby to řvalo co nejvíc. To snad ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika