Nůžky plotové Oleo Mac HC 260 XP - Mountfield



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 29.114 (?) 
21.12.2008 12:09

To je naprostá blbost. HQ nemá s OM naprosto nic společnýho. HQ patří pod electrolux a OM tam rozhodně nepatří(nepatří ani pod GGP Group Italy - ta sdružuje značky Alpina, CastelGarden, Clubgarden,Stiga, Mountfield a Stiga Belos.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 21.12.2008 14:43

a ten Mountfield pod GGP je anglický výrobce zahradní techniky (na webu tvrdí že existují přes 30let), a s českým přeprodejcem všeho možného nemá vůbec nic společného (teda až na to, že ten náš si " zapůjčil" jeho jméno)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.149 (?), 9.10.2008 15:14

mám dojem, že se zde diskutuje o Plotostřihu jinak také nůžkách na živý plot, nikoliv křovinořezu, kde na HQ nemůžu říct ani ň křivého. Mám křovinořez HW asi 10 let a pořád maká jako "zamlada".

Plotostřih jsem měl Bosch na elektriku, ale to je spíš na měkké dřeviny o malém průměru.Jak přišla silnější vetvička už se to kousalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.72 (?), 9.10.2008 15:20

"Trošku mě odrazuje Mountfield". na to kašlete. Drtivá většina těch "zákazníků" jsou prodejci konkurenčních značek. Mám odMountfieldu tři stroje a problémy které tady popisují se kolikrát ani stát nemohou (konstrukčně by to nešlo).

Také o těch nůžkách přemýšlím. Nemáte je už?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.69 (?), 9.10.2008 16:37
Pane host - xxx.xxx.40.72 (?), 9.10.2008 15:20 musel jsem to nějak přehlédnout, mohl byste být tak laskav a upřesnit o které příspěvky se jedná? Rád bych si je pročetl a sám posoudil zda to je konstrukčně možné či nikoliv. Rozptýlil bych tak úvahu, že se vám ve skutečnosti jedná o něco úplně jiného. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.159 (?), 9.10.2008 17:20

Ještě ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 20.12.2008 10:57

Pro 50.44, mohl by jste prosím uvést v kterém závodě koncernu EMAK se vyrábějí stroje Husqvarna? Myslím tedy zahradní stroje, protože si asi pletete zahradní techniku s motocykly! Pokud se nic nezměnilo, je EMAK sám o sobě koncern a Elektrolux také.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.8 (?), 20.12.2008 20:04

Zrovna jsem se díval na stránky firmy EMAK, jak tam uvádí tak vyrábí značky Oleo-Mac, Efco,Victus ale o Husqwarně jsem tam nic nenašel.Zdravím J.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 20.12.2008 11:03

Pro 40.72. Také se připojuji k panu 216.69, rád se nechám poučit od odborníka. O které "závady" se tedy jedná, jenž by se ani stát nemohly z důvodu konstrukce? Vysoké vibrace pily, z důvodu rozvážení kliky již z výroby? Poučte nás, prosím a uveďte příspěvky, kde se o takových píše!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 20.12.2008 11:57

Z pohledu množství techniky, kterou lidé používají od Mounfieldu již delší dobu tuto značku beru, jako běžnou součást našeho trhu s touto technikou. Opakovaně jsem se setkal s názory a majiteli přístrojů Oleomac, kteří měli důvod být spokojeni. Po dlouhé době provozu nebyly vážnější závady. Nedávno jsem si opět připoměl, jak je např. konstruovaná řada farm pil 947/952. Když to srovnám s konkurencí, tak je to nadstandard. Např. nastavitelné čerpadlo, snadná výměna a údržba nylonového fitru, jiný, podobný systém předčištění, celý motor je kovový, ovládání funkcí start/stop/sytič jednoduché, funkční, válec sice s lehkých slitin, ale s vyplachovacími kanály, které bychom u této třídy jinde těžko hledali. To je plus, že mají takto vybavené přístroje. Ale když se pozorně podíváme na tyto přístroje, tak nám něco připomenou. Jsou to modely značné podobné modelům věhlasných firem o několik let zpět. Pouze se něco vylepšilo a použilo z profi konkurence v nižších třídách, jinak by to bylo těžko prodejné. Nebudu zde porovnávat životnost. Ta může být hodně prodloužena i zkrácena obsluhou, ale to hlavní dostane každý přístroj od výrobce. Při takovém množství prodaných přístrojů je logické, že se setkáváme se zadřenými motory i u Oleomacu. To byl i případ zánovní OM 947, která jela na čistý benzín. Toto se děje u všech značek, to jméno neovlivní. Znám spokojené majitele sekaček, křovinořezů, pil a jiného zboží, které si zakoupili v Mountfieldu. To je v pořádku, tak to má být. Horší je už 7 letá záruka, která je obecně považována, jako delší běžná záruka. Ale podle toho, co vím od majitelů OM, je třeba pravidelně provádět roční servisní prohlídky, které nejsou zadarmo. Trh se hodně vyrovnává a neznalému se na první pohled zdá, že to je stejné. Ale není to pravda. Obyčejně první, co každý vidí, je cena. Jenže cena v sobě skrývá ještě technický pokrok a špičkovou kvalitu. Ty nejznámnější firmy dnes už provozují motory s předvýplachy, katalyzátory, a pod.,  vynakládají značné finanční prostředky do dalšího vývoje. Proto při takovém srovnání je viditelný technický náskok, který tito vedoucí výrobci měli a mají, ale ten náskok není zadarmo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika